škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Basıncı

msbioo · 47 · 13111

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun dostum. Cana gelecegine mala gelsin saglikli sihhatli olduktan sonra hersey duzelir gelir gecer. Tekrar gecmis olsun carptiginiz nokta en kotu sonuclara yol acabilecek bir nokta Allah esirgemis hiziniz iyiki dusukmus. Birde arka hava yastiklari mi acilmis style pakette arka hava yastigi var mi anlayamadim

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;557533
Gecmis olsun dostum. Cana gelecegine mala gelsin saglikli sihhatli olduktan sonra hersey duzelir gelir gecer. Tekrar gecmis olsun carptiginiz nokta en kotu sonuclara yol acabilecek bir nokta Allah esirgemis hiziniz iyiki dusukmus. Birde arka hava yastiklari mi acilmis style pakette arka hava yastigi var mi anlayamadim

6 havayastığı diye geçer ama sütündakiler hem öne hem arkaya açılır. Aslında 8 hava yastığı da denebilir.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok geçmiş olsun ALLAH korumuş.size tavsiyem bu sarı kamyonlara 500 mt.den fazla yaklaşmayın.ALLAH beterinden saklasın.konuya dönersek.bu arcın ön takımında hertürlü sorun çıkabilir çünki öntakım kazadan dolayı çok hasar görmüş.aracın titremesi ni size tavsiyem servise götürün.yada iyi bir rotbalanscıya gidip öntakıma komple baktırın.servisede gitseniz onlarda rotbalanscıya başvuracak.en iyisi önden siz gidip detaylı bir rapor alın balanscıdan.eğer kazayla ilgili eksik yapılan bir işlem varsa tamiratı yapan servise bunu düzelttirin.balans bile bozuksa götürün servise kazadan sonra titreme yapıyor diyin.şahsi kanım aracın balansı kolay kolay bozulmaz.aracın titremesi yapılan tamiratla alakalı.tekrar çok geçmiş olsun.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş ucuz atlatmışsınız. lastiğiniz balans yapmış büyük ihtimalle. Yolda gezinme gibi bir sorununuz yoksa yada bir tarafa çekme rot ayarları sağlamdır. Ki bu kazadan sonra tutturana helal olsun. Demek ki araç güzel toplanmış. Sadece kaza olan ön tekeri bir lastikçide 10 tl ye balans yaptırın jantta yamukluk var mı baktırın sorun yine devam ederse. Mustafa Bey in dediği yöntemi izleyin derim.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;557544
6 havayastığı diye geçer ama sütündakiler hem öne hem arkaya açılır. Aslında 8 hava yastığı da denebilir.

Hmm tesekkurler. Guzelmis gercekten

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;557596
Çok geçmiş ucuz atlatmışsınız. lastiğiniz balans yapmış büyük ihtimalle. Yolda gezinme gibi bir sorununuz yoksa yada bir tarafa çekme rot ayarları sağlamdır. Ki bu kazadan sonra tutturana helal olsun. Demek ki araç güzel toplanmış. Sadece kaza olan ön tekeri bir lastikçide 10 tl ye balans yaptırın jantta yamukluk var mı baktırın sorun yine devam ederse. Mustafa Bey in dediği yöntemi izleyin derim.

semih bey ben 10 tl ye balans yaptırmayı önermem şahsen.çünki içte bir sıkıntı var ise yapılan balans içteki sıkıntıyı örtecektir.o sebepten kazalı bir araç olduğu için ve aradan uzun bir zaman geçerse servis sorumluluk almıcağı için kapsamlı baktırmasını önerdim.belki 40-50 tl heba olacak ama en azından kafa rahat olacaktır.araç kazalı olmasa aynen size katılıyorum 10 tl lik bir işlem.saygılar.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;557718
semih bey ben 10 tl ye balans yaptırmayı önermem şahsen.çünki içte bir sıkıntı var ise yapılan balans içteki sıkıntıyı örtecektir.o sebepten kazalı bir araç olduğu için ve aradan uzun bir zaman geçerse servis sorumluluk almıcağı için kapsamlı baktırmasını önerdim.belki 40-50 tl heba olacak ama en azından kafa rahat olacaktır.araç kazalı olmasa aynen size katılıyorum 10 tl lik bir işlem.saygılar.

Dediğinizde haklısınız aslında sonuçta servis garantili yapılmış araç bu araçta kaza sonrası titreme var çözün diye başlarına atılabilir.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedim_yildiz1961;557284
Jantların içine yapışan kuru çamur varsa bu da balans titreşimi yapabilir.

Herkese teşekkür ederim, Allah razı olsun beyler.

Balansı dışarıda yaptırmadım önce servise gidip aracı oraya bırakacağm, kendileri artık ne yapıyorlarsa yapsınlar, detaylı bir şekilde test etsinler. Yapamadıkları vakit başlarının etini yiyeceğim.

Titreme sorununa gelecek olursam tekrar, dün istanbula gitmeden önce petrol ofisinde aracı yıkadım. Sonra aklıma nedim abinin söylemiş olduğu çamur muhabbeti geldi, hemen 4 tekere de güzelce su tuttum, ne kadar çamur varsa üzerinden attım.

Aracı da test etme olanağım oldu 160 da araç titreme yapmadı, sonra 200 bastım yine titremedi. Allah allah deidm neden düzeldi şimdi derken, sonra aracın tekerlerini temizlediğim aklıma geldi, detaylı şekilde hemde. O yüzden gittiğini düşünüyorum.

Salı günü de yazılım attırdım araca 138hp 300nm tork , araç daha performanslı ve daha yakıt tasarruflu oldu..

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun. Büyük araçlarla yapılan kazalara göre ucuz atlatılmış bir kaza, önemli olan sizin sağlıklı ve sağlam olmanız, gerisi teferruat. Araç toplanır, balans düzelir hepsi bir şekilde hallolur . Arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar, siz de zaten en son çözüme ulaştığınızı söylemişsiniz.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azafrak;557827
Herkese teşekkür ederim, Allah razı olsun beyler.

Balansı dışarıda yaptırmadım önce servise gidip aracı oraya bırakacağm, kendileri artık ne yapıyorlarsa yapsınlar, detaylı bir şekilde test etsinler. Yapamadıkları vakit başlarının etini yiyeceğim.

Titreme sorununa gelecek olursam tekrar, dün istanbula gitmeden önce petrol ofisinde aracı yıkadım. Sonra aklıma nedim abinin söylemiş olduğu çamur muhabbeti geldi, hemen 4 tekere de güzelce su tuttum, ne kadar çamur varsa üzerinden attım.

Aracı da test etme olanağım oldu 160 da araç titreme yapmadı, sonra 200 bastım yine titremedi. Allah allah deidm neden düzeldi şimdi derken, sonra aracın tekerlerini temizlediğim aklıma geldi, detaylı şekilde hemde. O yüzden gittiğini düşünüyorum.

Salı günü de yazılım attırdım araca 138hp 300nm tork , araç daha performanslı ve daha yakıt tasarruflu oldu..

Tercih sizin ancak, hem kendi hem de başkalarının can güvenliği için sözünü ettiğiniz hızlara çıkmayın lütfen.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;557928
Tercih sizin ancak, hem kendi hem de başkalarının can güvenliği için sözünü ettiğiniz hızlara çıkmayın lütfen.

Maksat aracımda yakıt tasarrufu sağlamak ve gerektiği zaman gerektiği yerde aracımı performanslı bir şekilde kullanabilmek, hepsinden önce de Teknolojiye merakımın olmasından dolayı :))

Kimsenin canını ve kendi canımı'da tehlikeye atmaya niyetim yok :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azafrak;558017
Maksat aracımda yakıt tasarrufu sağlamak ve gerektiği zaman gerektiği yerde aracımı performanslı bir şekilde kullanabilmek, hepsinden önce de Teknolojiye merakımın olmasından dolayı :))

Kimsenin canını ve kendi canımı'da tehlikeye atmaya niyetim yok :)

Hocam yakıt tasarruuf için en ideal hız aralığı 90 km/h ile 115 km/h arasında değişmektedir. Sözünüzü ettiğiniz hızlarda aracın yakıt tasarrufu sağlayabilmesine olanak yok.

Arabayı çok iyi sürüyor olabilirsiniz, ancak önünüze çıkacak kedi/köpek gibi durumlarda o hızlarda durmanız ya da manevra yapabilmeniz mümkün değil. Şunu belirtmek gerekiyor ki Türkiye'de yapılan kazaların çoğu yüksek hızdan kaynaklı. Bir kez daha düşünün derim. Eğer çok hız tutkunuz varsa İstanbul Park'ı aracınızla tercih edebilirsiniz.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;558623
Hocam yakıt tasarruuf için en ideal hız aralığı 90 km/h ile 115 km/h arasında değişmektedir. Sözünüzü ettiğiniz hızlarda aracın yakıt tasarrufu sağlayabilmesine olanak yok.

Arabayı çok iyi sürüyor olabilirsiniz, ancak önünüze çıkacak kedi/köpek gibi durumlarda o hızlarda durmanız ya da manevra yapabilmeniz mümkün değil. Şunu belirtmek gerekiyor ki Türkiye'de yapılan kazaların çoğu yüksek hızdan kaynaklı. Bir kez daha düşünün derim. Eğer çok hız tutkunuz varsa İstanbul Park'ı aracınızla tercih edebilirsiniz.

Yanlış anlaşıldı sanırım, amacım hız yapmak değil. Yazılımı yaptırmamın sebebi, aracımda performans istemiş olmam. Ama altını çizerek diyorum, istemiş olduğum performans yüksek hızlara çıkabilmek için değil, sadece araçta serilik istemek amaçlı..

Yoksa hızı seven birisi değilim. Yolculuk yaparken bile, 90 veya 110 a sabitler, sakin bir yolculuk yaparım. çünkü uzun yolculukları severim, müziğimi de açıp keyfime bakarım.

Merak etmeyin aynı şeyleri düşünüyoruz..:ok::)

Çevrimdışı semioli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2015 1.2 DSG Style Skoda Rapid Spaceback olarak ön ve arka tekerlerimin basıncı 34. Bu rakam ideal mi?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: semioli;560171
2015 1.2 DSG Style Skoda Rapid Spaceback olarak ön ve arka tekerlerimin basıncı 34. Bu rakam ideal mi?

Lastik ölçülerinizi söylememişsiniz. Bunu bilmeden bir değer söyleyemeyiz. Ancak lastik ölçünüz 215 45 R16 ise lastiklerinizin basınç değerleri şu şekilde olmalıdır;

Araç yüksüz iken Ön Tekerler: 32 psi Arka Tekerler: 32 psi
Araç yüklü iken Ön Tekerler: 35 psi Arka Tekerler: 45 psi olacak.