škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

27 binde baskı balata bitti

Ziyaretçi · 19 · 7123

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zibidi gonzales

• Ziyaretçi
:mad:arkadaşlar 2012 roomsterim var bugün 30 bin km bakımınba gittim,aracın yağı,yağ filtresi,benzin filtresi,hava filtresi,buji değiştirildi 400 lira verdim,usta kontrol edeyim dedi sürdü biraz.abi senin baskı balatan bitmiş debriyaj kavramıyor dedi,gerçektende öyle servise gitmeden öncede hissediyorduım bunu:o 10 bin km daha gider dedi 600 lira fiyat çekti sizlere sorum 27 binde bitmesi normal midir acemi biri değilim 25 senelik fabrika şöförüyüm :ok:

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam acemi değilim diyorsunuz o zaman bu durum pek normal değil bence, benim aracın baskı balatası 125.000 de bitti 2005 model araba. Fren diskleri daha fabrikanın taktığı orjinal diskler 135.000 km. oldu neredeyse, diyeceğim kalitesiz parçalar değil bunlar normal şartlarda 30.000 de bitmesi imkansız.
Rampa yukarı yüklüyken falan zorladığınız oldu mu?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
25 binde de biter, 5 binde de biter, sürüşe bağlı biraz.
Bizim skodaların debriyaj biraz yukarda kavrar, böyle bir durum  olabilir mi?

600 TL fiyat normal , çok fazla değil.

zibidi gonzales

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;554394
Hocam acemi değilim diyorsunuz o zaman bu durum pek normal değil bence, benim aracın baskı balatası 125.000 de bitti 2005 model araba. Fren diskleri daha fabrikanın taktığı orjinal diskler 135.000 km. oldu neredeyse, diyeceğim kalitesiz parçalar değil bunlar normal şartlarda 30.000 de bitmesi imkansız.
Rampa yukarı yüklüyken falan zorladığınız oldu mu?

fabrikaknın araçlarının bakımını ben yaptırıyorum ford foucs aracın 80 binde değişti,bence roomsterde sorun var,birde 1 sene önce bursaya gittim hava 37 dereceydi 1 saat trafikte kaldım,dur kalk dur kalk,sonra öyle bir pis koku aracı sardı anlatamam,ölü leş fare kokusu bildiğiniz ben dedim aha araba yanıyor çektim sağa 20 dk bekledim ama koku gitmemişti

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O dediğiniz kokuyu bilirim. Baskı balataya çok yük bindiğinde geliyor. Konuya gelince 27 binde bitmesi garip hakikaten. Acemi de değilim diyorsunuz. Önceki aracı 60 binde sattım ne frenlerde ne baskı-balata da bir sıkıntı yoktu daha.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baskı balatanız yanmış. muhtemelen balataların ömrü daha vardır ama yandığı için tutunamıyor olabilir.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bi ara caddy lerde baskı balata sorunu vardı, bu km lerde sorun çıkıyordu. Buna benzer bir durum olabilir.

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Baskı balata pis bir olay , istediğiniz kadar düzgün kullanın 1 zorlamadan sonra sıyırmaya başlıyor.  Annemin yokuşta panik yapıp aşırı gazla kalkmasından dolayı Eski kullandığım araç olan Opel Corsa'nın bası balatasını 15.000 km de değiştirmek zorunda kaldık.
O yüzden bu tarz durumlar için normal ya da anormal diye yorum yapmak pek mümkün değil.

Çevrimdışı Octavia0654

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bizim orjinal baski balata 190bin gitti 27bin nedir yahu bide arac a5 octi yani agir bi arac

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia0654;554817
Bizim orjinal baski balata 190bin gitti 27bin nedir yahu bide arac a5 octi yani agir bi arac

Uzun yol , şehir içi kullanmaya bağlı. Yokuşlu yollara bağlı. km bazlı birşey değil yani

Çevrimdışı Octavia0654

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Istedigin kadar sehir ici kullan rampada kullan eger ayagini debriyajda tutmuyorsan 27bin gitmez.. Arkadas da kac yillik soforum diyor oyle bisey yapmaz... Biz ticari taksinin balatasini 170binde deistirdik 27bine kusura bakma da hicbi bahane bulunamaz baska anca gulunur

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia0654;554824
Istedigin kadar sehir ici kullan rampada kullan eger ayagini debriyajda tutmuyorsan 27bin gitmez.. Arkadas da kac yillik soforum diyor oyle bisey yapmaz... Biz ticari taksinin balatasini 170binde deistirdik 27bine kusura bakma da hicbi bahane bulunamaz baska anca gulunur

Bursa şehir içi dolmuş takside 1.3 multijet Linea vardı mesken- zafer plaza arası çalışıyordu 30binde bir baskı balata yedi borcu bitince 3 une 5 ine bakmadan elden çıkardık.

zibidi gonzales

• Ziyaretçi

senin yaşından fazla şöförlük yaptım:ok: bunda övünülecek birşey yok ama bundan sonra kimse bana araba kullanmayı öğretemez

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zibidi gonzales;554875
senin yaşından fazla şöförlük yaptım:ok: bunda övünülecek birşey yok ama bundan sonra kimse bana araba kullanmayı öğretemez
Bu şaka mahiyetinde yazdıysan keşke biraz daha fazla similey kullansaydın.
Yok ciddi ciddi yazdıysan da zaten arkadaş da seninle aynı fikirde. Araba kullanmasını öğrenmen gerek vs. bir şey yazılı değil ki.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

zibidi gonzales

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur Akar;554878
Bu şaka mahiyetinde yazdıysan keşke biraz daha fazla similey kullansaydın.
Yok ciddi ciddi yazdıysan da zaten arkadaş da seninle aynı fikirde. Araba kullanmasını öğrenmen gerek vs. bir şey yazılı değil ki.

27bine kusura bakma da hicbi bahane bulunamaz baska anca gulunur. kelimesinden acemi bir şöfor olduğumu anladım,eğer öyle değilse algımda sorun var eee yaş ilerliyor:dede: