škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TDi dsg çokmu yakıyorum!!!

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ş.içi için verdiğim değer 4 litre değil yalnız yanlış anlaşılma olmasın aynı güzargahta 18 kmh ile olan ortalamam 6 litredir. Okullar yeniden açıldığı gün video ile destekleyeceğim. Aynı yol trafiksiz 4 litre diyorum zaten o yol trafikli olunca ş.içi oluyor doğal olarak. Bursayı bilenlere yolu söyleyeyim y.ihtisas üniversite arası. Benim yalan söylediğimi kanıtlamanızı istiyorum ben ne zaman ş.içi 4 litre yakıyor dedim yapmayın lütfen.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;554725
Benim ş.içi için verdiğim değer 4 litre değil yalnız yanlış anlaşılma olmasın aynı güzargahta 18 kmh ile olan ortalamam 6 litredir. Okullar yeniden açıldığı gün video ile destekleyeceğim. Aynı yol trafiksiz 4 litre diyorum zaten o yol trafikli olunca ş.içi oluyor doğal olarak. Bursayı bilenlere yolu söyleyeyim y.ihtisas üniversite arası. Benim yalan söylediğimi kanıtlamanızı istiyorum ben ne zaman ş.içi 4 litre yakıyor dedim yapmayın lütfen.

Konu şehir içi yakıt tüketimi, yazılan cevaplarda buna göre olmalı. Benim araç 4 litre yakıyor dersen bu şehir içi tüketim değeri anlaşılır.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;554728
Konu şehir içi yakıt tüketimi, yazılan cevaplarda buna göre olmalı. Benim araç 4 litre yakıyor dersen bu şehir içi tüketim değeri anlaşılır.

1- Konu şehir içi tüketim değil, çok mu yakıyorum.
2- şehir içi kullanımda bu değerler normaldir diye ikinci mesajı yazan benim
3- Bir arkadaş tsi az yakıyormuş deyince genel kullanımımı açıklayıp ancak bu parametrelerle bu değerlere ulaşırsınız deyip dizelin daha kullanışlı olduğunu söyledim.
4- Bana yalan söylüyor gibi bir imada bulunuldu fotoğraflı destek verdim.
5- 4.0 ı yakalarken sabit 50 ile gitmedim trafik durumuna göre 50-80 arasında gittim.
6- en son size güzergahımıda söyledim yandex mapten sabah 7,30-9.30 arasında trafik yoğunluğunu kontrol edebilirsiniz.
7- aracın yarım litreye yakın eksik gösterdiğini bu konuda da söylediğim gibi forumda da defalarca yazdım fakat depo ölçümü yapamadığım için aracın verdiği değerlerle konuşuyorum.

Son olarak 3. maddeden ötürü bu konuda kullanım stilimi söyleyip arkadaşa bilgi verdim fakat yanlan söylediğim ima edildi. bu değerler istanbul için değil vs demeyin çünkü herkes istanbulda yaşamıyor. Türkiyenin 4. büyük şehri bursa ki trafik probleminde ilk 3 e girer buna ait verilerdir. Hiçbir fabrika, verilerini istanbul trafiğine göre yapmıyor. Dediğim güzargaha yandexten bakın yeterli.
buda o arkadaşa yazdığım cevap. hadi iyi forumlar.

(#ordic olsun hocam dizel benzin farkı 90 kuruş iki araçta 5 litre yaksa ki benim 1000-2000 km lik ort 6.0 litredir. Günlük mesafe uzun(git gel 46 km) fakat bursa trafiği. Yol boş iken 4.0 ı yakalıyorum ama ders saatine göre değişiyor tabi. 100 km de en az 4-5 lira fark eder aynı tüketimle dizel benzin farkı bu rakam az gibi gözüksede. Benzinli araç yokuş görünce tüketimi abartıyor. Yüksek hızlarda yine aynı tüketim artıyor. 4 litreler 4.5 litreler 70-90 arası gideceksiniz ki yakalansın ki ben öğrenci olduğumdan aracı kullanırken tüketim odaklı sürerim gaza gelmediğim zamanlar  ama sıkışık trafiktede üzmüyor. 23 km nin neredeyse yarısı durkalk diğer yarısı açık diyelim 6.0 yakalıyor. Fakat sürekli trafikteyseniz hiç açık yol bulamazsanız 8 litreleri gösterir tahminimce.
#emre usta 3 km için çok güzel değer kafanıza takmayın biz bu mesafelerde trafiğe göre 8-10 litre yakıyoruz. Araçta sıkıntı yok )
nerde yalan söylemişim ?

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre-usta;554568
Herkese Selamlar
Nihayet 11 ocakta aracımı teslim alıp skoda ailesine katıldım lakin yakıt yönünden ne kadar hatalı araç kullandığımı rapidin anlık tüketim verileriyle öğrenmiş oldum. Önceki aracım 2001 honda civic. Rapidi tercih etmemdeki en önemli sebeplerden biriside yakıt ekonomisiydi. Fakat nekadar dikkat ettiysem şehir içi tüketimi 7 lt altına bi türlü düşüremedim. Araç 500 km olmadı tamam aracın bi rodaj dönemi olacak hadi orda 0.5-0.7 lt kazanırız en fazla ama 4.2 şehir içi fabrika verilerine sahip aracımın 6-7 lt şehiriçi yakması sizce normalmi ?
Araç km yaptıkça çok fark edecekmi tüketim bilmiyorum. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Alıntı yapılan: 09fabia
1- Konu şehir içi tüketim değil, çok mu yakıyorum.
2- şehir içi kullanımda bu değerler normaldir diye ikinci mesajı yazan benim

Daha başka yazmam.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;554759
Daha başka yazmam.

Bravo yazının açığını buldunuz. O zaman benim ikinci mesajıma bakın ne yazmışım. Sonra detaylı açıklamayı kime yapmışım onlarıda dikkatli okuyun. Mesajlardan birşeyler çekip kendinizi haklı çıkartmaya çalışmayın. Evet konunun ilk mesajı unuttum çünkü dün okudum. Fakat muhabbet ederken ş.dışı veriyi vermişim bu hata kabul edilemez değil mi. Kusura bakmayın ayrıca yönetici abimizde beni hedef aldı sanırım. Ben nerde yalan söylemişim söyler misiniz?

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;554766
Bravo yazının açığını buldunuz. O zaman benim ikinci mesajıma bakın ne yazmışım. Sonra detaylı açıklamayı kime yapmışım onlarıda dikkatli okuyun. Mesajlardan birşeyler çekip kendinizi haklı çıkartmaya çalışmayın. Evet konunun ilk mesajı unuttum çünkü dün okudum. Fakat muhabbet ederken ş.dışı veriyi vermişim bu hata kabul edilemez değil mi. Kusura bakmayın ayrıca yönetici abimizde beni hedef aldı sanırım. Ben nerde yalan söylemişim söyler misiniz?

Kimsenin kimseyi hedef aldığı yok burda yanlış anlaşılma olmuş genel olarak dizelle az yakılamayacağının hatta kendisinin bile kasmadıkça düşük değerler elde edemediğinden bahsetmiş

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende 1.2 tsi DSG golf var, henüz 300 km de şi ortalama tüketim 7.2 gösteriyor, inşallah düşer diye umuyorum

Çevrimdışı jasikevicius_13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tesadüfe bak, ben de 11 Ocak'ta teslim aldım rapid spaceback'imi :)
1.4 TDI DSG , sadece işe gidip gelirken 1-2 km mesafe de kullanırsam ort 8.0lt yakıyor..
Ama esenyurt-avcıar-beylikdüzü dolaşırsam ve TEM'e çıakrsam 5,5-6,0 lt seviyelerini görüyorum.. NOT: Kış lastikleri takılı (195/50/16 Petlas Snowmaster)..

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jasikevicius_13;556032
Tesadüfe bak, ben de 11 Ocak'ta teslim aldım rapid spaceback'imi :)
1.4 TDI DSG , sadece işe gidip gelirken 1-2 km mesafe de kullanırsam ort 8.0lt yakıyor..
Ama esenyurt-avcıar-beylikdüzü dolaşırsam ve TEM'e çıakrsam 5,5-6,0 lt seviyelerini görüyorum.. NOT: Kış lastikleri takılı (195/50/16 Petlas Snowmaster)..

Ayni arac bendede var sehir ici kisa mesafe 3km ev is arasi birde baya inis cikis var 8lt benim de ortalamam. Tabi bu yol bilgisayari verisi 100 liralik mazot aldim lamba yaninca, tekrar yandiginda gorecegiz yol bilgisayari dogrucu mu. Tabi bu yakit ortalamasi kislik lastik ve yerde kar ile yapilan degerler

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

6900 km oldu aracım en baştan beri ortalamam bu. Fikir açısından yardımcı olur diye umuyorum. Bu arada Gaziantep te olduğum için belki hava şartlarından daha az yakıyor olabilir
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2016, 00:42:41 Gönderen: Uğur Akar »

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ağustosta  superb aldim. Suan arabam 14000 de ve bu forumda beni bilen bilir arabami cok hor kullaniyorum uzun yolda hic 150nin asagisina dusmedim hatta gecen 70lik yerden 141le gecince 391 lira cezayi kabullenmek zorunda kaldim :) sehir icindede spor araba gibi kullaniyorum. Lafin kisasi uzun yolda 140ustu 6-6.5lt yakiyor 140 asagisi 5.5-6lt yakiyor evet 90ile gidersen 4-4.5ltyi rahat görüyorsun ancak boyle bi araba alipta bu hizla gitmek arabaya ve verdiginiz paraya haksizlik. Sehir icide 6.5-8 arasi degisiyor. sehir icinde 4lt yakiyo diyen arkadaslar bence bizi degil kendilerini kandiriyorlar resim koymak kolay yarin yuksek bi yere cikayim degerleri sifirlayip inise geceyim sonrada asagida fotosunu cekeyim 2.5lt yi gosteririm size :)

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Haziran çıkışlı aldım aracımı 2015.

1.6 TDI 105 250 TORK

Şuan araç 23 binlerde ve ortalama tüketim değerleri 2 nin bana göstermiş olduğu yakıt tüketimi 5.2

Geçen arkadaş bunu böldü çarptı yaptı etti bir şeyler, 18kuruş taş çatlasın 20 kuruş yakıyor araban dedi.

Bastığım zaman da basarım yani. 90 160 ARASI kullanıyorum arabayı, ortalama tüketim 2 nin değeri 5.2