škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yol sesi ve yol tutuşu karşılaştırması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses yalıtımı ve yol tutuş göreceli kavramlar. Daha önceki tecrübelrinizle alakalı. Mesela benim Superb ortalama bir yol tutuşuna sahip, ama flexiride şasili Insignia ile 400 küsür kilometre tapagaz gidip hiç tedirgenlik yaşamayınca arabamdan soğumuştum. Aynı şekilde aracımın yalıtımı da zayıf, yeni jasada iyileştirilmiş bu konu.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı FiLoLoG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;555332
2013 Elegance TDI Manuel.

Bu bahsettiğim tedirgnlik sürekli olmuyor zaten ama arada sırada da olsa tedirginlik vermesi benim açımdan üzücü.

Mesela geçen hafta 180 km civarına çıkıp bir süre o hızda gitmem gerekti ama araç resmen yolda gezinme yaptı. Tabbi bunda belki biraz da kışlık lastiklerin de etkisi vardır ama önceki araçlarımda da kışlık lastiklerle benzer süratlere çıktığımda bu tür tedirgnlikler yaşamamıştım.

Bu sınıfta S60 - Insignia-Passat çok daha oturaklı bir yol tutuşa sahip

180 km hızda ve ayağında kışlık lastiklerle gezinme yapmayan araç var mıdır sizce? Kışlık lastiklerdeki hız sınırlarına bir bakın isterseniz. Bence 180 le dedikleriniz gayet normal. Ayrıca bindiğmiz araç mercedes değil bazı yorumları ve eleştirileri abartılı buluyorum.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;555334
Ses yalıtımı ve yol tutuş göreceli kavramlar. Daha önceki tecrübelrinizle alakalı.

Aynen katılıyorum.

Çevrimdışı peugeot206wrc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu arada Octavia'nın Fiyat Performans aracı olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Bu sınıftaki sedanların fiyatları genellikle aynı zaten sadece VW araçlar bir tık yukarıda. Rakiplerine göre donanım fiyat açısından küçük bir artısı var ancak kesinlikle piyasaya göre ucuzbir araç değil Octavia.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;555332
2013 Elegance TDI Manuel.

Bu sınıfta S60 - Insignia-Passat çok daha oturaklı bir yol tutuşa sahip

Octavia bu araçların sınıfında değil bu modeller ile SüperB kıyaslaması yapabiliriz fakat Octavia yol tutuşu konfor vs vs sınıfındaki rakiplerinden sanırım fazlası vardır eksiği yoktur.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır araç fiyatları son yıllarda gerçekten çok arttı 1.4 dizel full bir Corolla 100 binlere yaklaştı Octavia yine de bir çok rakibine göre fiyat olarak yakın gibi gözükse de yine de sunduğu motor şanzuman ve donanım seçenekleri ile piyasada mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Çevrimdışı peugeot206wrc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;555360
Sıfır araç fiyatları son yıllarda gerçekten çok arttı 1.4 dizel full bir Corolla 100 binlere yaklaştı Octavia yine de bir çok rakibine göre fiyat olarak yakın gibi gözükse de yine de sunduğu motor şanzuman ve donanım seçenekleri ile piyasada mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Mantıklı evet zaten o yüzden seçtim ancak fiyat performans aracı için 10 bin lira pahalı. Dizel jetta piyasadan çekildiği an yükseltmeye başladılar fiyatı.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar

Eger onceki konulara bakarsaniz A7 yi cogu araca gore en cok savunan kisilerden biri oldugumu gorursunuz. Ama bazi gercekleri de gormezden gelemeyiz.

F/P isi bence hala gecerli. Tum araclarin fiyatlari artti. HB araclar bile orta donanimda 3 haneli rakamlara satiliyorken A7 nin fiyatina gore sundugu ozellikler cok cok iyi.

Yol tutusa gelirsek. Yazimda da belirtmistim. Ayni hizlarda ve kislik lastik ile  dier araclarimi da kullandim ama hicbiri A7 kadar tedirgin etmedi beni. Kaldi ki bu durum yaz kosullarinda da gecerli.

Sinif konusuna gelirsek A7 su dugu hacim ve ozellikler itibari ile Jetta ile Passat arasinda bir sinifta. Hal boyle olunca direkt olarak sinif karsilastirmasi yapmak cok zor oluyor. Ben sadece kullanip bildigim araclarla kiyasladim. Ki bunlar arasinda sinif olarak daha dusuk Astra da var Hyundai coupe de var.

Kisaca hem benim hem de Ender in vurguladigi gibi atactaki hissiyat olayi onceden sahip olunan araclara gore goreceli olarak cok degisiyor. Onceden sadece kus serisi kullanan birine A7 mercedes ayarinda gelirken onceden prem marka kullanmis olanlara kotu gelebilir.

Tekrarliyorum, A7 tam bir F/P araci. Bugun olsa yine butcem dahilinde en mantikli secenek A7 olurdu. Ama bu durum aracin olumsuz yonlerini gormeme de engel degil

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün karda benim mk7 golf ile adminimiz eminin octaviasini denedik epeyi. Octavianin arkasi kesinlikle cok cabuk kayiyor. Kopma cok fazla. Otoparkinda bahsettigi bu. Octavia maalesef arkasini cabuk birakiyor. Buda kopma seklinde oldugu icin tedirginlik yaratiyor. Ama normal standart bir kullanici icin kesinlikle bir sorun degil. Esp isini gayet guzel yapiyor.

Çevrimdışı maymetmgs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu A5 kasaları için yalıtım ve ses konusunda çok şikayet var ama ne ilginçtir ki ben aldığım günden beri ne yol tutusunda nede motor sesi olarak hiç şikayetim yok 1.9 TDİ olmasına rağmen beni rahatsız etmiyor hatta bundan önceki araçlarım benzinli idi bunun öncesinde jetta vardı rahatlık ve konfor konusunda bir adım önde yol tutuşu olarak ise şunu söyleyeyim ben agresif kullanırım hızlı değil agresif 120 ile girdiğim her virajda alnının akıyla çıktı A5 ben gayet memnunum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maymetmgs;555466
Bu A5 kasaları için yalıtım ve ses konusunda çok şikayet var ama ne ilginçtir ki ben aldığım günden beri ne yol tutusunda nede motor sesi olarak hiç şikayetim yok 1.9 TDİ olmasına rağmen beni rahatsız etmiyor hatta bundan önceki araçlarım benzinli idi bunun öncesinde jetta vardı rahatlık ve konfor konusunda bir adım önde yol tutuşu olarak ise şunu söyleyeyim ben agresif kullanırım hızlı değil agresif 120 ile girdiğim her virajda alnının akıyla çıktı A5 ben gayet memnunum

A5 kasada aslen şikayet edilen yol sesi yalıtımıdır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı maymetmgs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında oda çok abartılı değil ama tabi tartışılır bir konu ☺

Çevrimdışı YolGeZeR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
bildiğim kadarı ile 2014 yılında 5. ayında süspansiyonlar konusunda bir iyileştiem yapıldı, ve servisler de eski araçların (başvuruya bağlı olarak) süspansiyonlarını değiştirdi.

Kendi aracımda yol sesi ve rüzgar sesi sıkıntılarım az da olsa var, iki hafta önce 4 lastiği Pirelli p7 eco dan Michellin Pilot Sport 4' e geçiş yaptım yol sesinde azalma oldu.

Çevrimdışı MuratKarakaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Valla yol sesinden bende muzdaribim lastikleri değiştireceğim Goodyear efficientgrip alacağım. Bir de ziebartta ses yalıtımı yaptırmayı düşünüyorum. Başka önerisi olan varsa ona da açığım. Özellikle bozuk yollar beni bitiriyor.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YolGeZeR;555640
Selamlar,
bildiğim kadarı ile 2014 yılında 5. ayında süspansiyonlar konusunda bir iyileştiem yapıldı, ve servisler de eski araçların (başvuruya bağlı olarak) süspansiyonlarını değiştirdi.

Kendi aracımda yol sesi ve rüzgar sesi sıkıntılarım az da olsa var, iki hafta önce 4 lastiği Pirelli p7 eco dan Michellin Pilot Sport 4' e geçiş yaptım yol sesinde azalma oldu.

ne dememiz lazım bu konuda servise. giden herkesi süspansiyonunu değişmiyorardır sanırım.