škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön konsol ses?? çok entresan

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Aynı ses bendende geliyor,merak etmiştim demek ordan geliyormuş.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;555472
Vitesin olduğu bölgenin yan tarafında söförün sağ bacağının değdiği kısımda bende de trim sesi var. Koltukla o kısım arasına bişeyler sıkıştırırsam ya da elimle bastırırsam ses kesiliyor aksi halde ses devam ediyor. İlginçtir bendeki ses de araç ısınınca genelde geçiyor. Herkese olduğu gibi bana da servisin cevabı "trim sesine bişey yapamıyoruz" oldu. Geniş bi vaktimde kalıcı bişeyler yapmayı düşünüyorum. Çözüm bulursam yazarım...

dediğiniz yere vitesin her iki tarafına ben mobilyaların ayaklarının altına takılan yapışkanlı keçeler var onlardan sıkıştırdım aylar önce ve en ufak ses yok

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;555933
dediğiniz yere vitesin her iki tarafına ben mobilyaların ayaklarının altına takılan yapışkanlı keçeler var onlardan sıkıştırdım aylar önce ve en ufak ses yok

plastiğin altından uzanıp mı yapıştırdınız yoksa dışarıdan görünecek şekilde mi yapıştırdınız? dediğim yerin altından uzanıp çift taraflı bant yapıştırmayı düşünüyorum da. Çünkü plastiğin altından geçen kabloların sabit olmadığını, bu nedenle plastiğe çarparak ses çıkarttığını düşünüyorum
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 10:19:24 Gönderen: vatan38mekan06 »

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;555963
plastiğin altından uzanıp mı yapıştırdınız yoksa dışarıdan görünecek şekilde mi yapıştırdınız? dediğim yerin altından uzanıp çift taraflı bant yapıştırmayı düşünüyorum da. Çünkü plastiğin altından geçen kabloların sabit olmadığını, bu nedenle plastiğe çarparak ses çıkarttığını düşünüyorum

Zaman zaman dizimin değdiği plastikten ses geliyordu ve elimle bastırınca kesiliyordu.Koltuğa oturduğumda vites tarafında dizimin değdiği aracın önüne kadar uzanan plastiği alt tarafından tutup araladım ve dışarıdan görülmeyecek şekilde elimin girdiği noktalara gaz pedalının oraya kadar bahsettiğim keçlerden yapıştıra yapıştıra gittim.Hatta ön taraflarda kalın keçeleri iki üç tane üst üste yapıştırıp öyle koydum. Her iki tarafada aynı işlemi yaptım ve arada boşluk kalmadı ve plastik kaplama keçelere yaslandığı için titreşim yapmıyor vede ses gelmiyor. Aynı keçelerin çok minik olanlarından onları da torpido kapağının içine yapıştırdım ve torpidodan gelen ses de kesilmiş oldu. Keçelerin hiçbiri dışarıdan gözükmüyor bu arada.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu havalarda trim sesi yapmayacak tek araba Rolls Royce falandır kanaatimce. Şaka bir yana soğuk havalarda trim sesi artar, bazen kurcalatmak daha büyük sıkıntılara yol açabilir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender vallahi bu havalarda tek ses yapmayacak araba rolls royce değil :) eşimin polosuyla geldim (2014 COMFORTLİNE) aynı yolda octavia tıkır tıkır gelmemek için müziği açıyorum ama polo'da inanırmısınız müziği kapattım tek bir trim sesi dahi gelmedi. Sinir olmuş durumdayım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;556043
Ender vallahi bu havalarda tek ses yapmayacak araba rolls royce değil :) eşimin polosuyla geldim (2014 COMFORTLİNE) aynı yolda octavia tıkır tıkır gelmemek için müziği açıyorum ama polo'da inanırmısınız müziği kapattım tek bir trim sesi dahi gelmedi. Sinir olmuş durumdayım.

Size çok iyi bir Polo denk gelmiş o zaman:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;555973
Zaman zaman dizimin değdiği plastikten ses geliyordu ve elimle bastırınca kesiliyordu.Koltuğa oturduğumda vites tarafında dizimin değdiği aracın önüne kadar uzanan plastiği alt tarafından tutup araladım ve dışarıdan görülmeyecek şekilde elimin girdiği noktalara gaz pedalının oraya kadar bahsettiğim keçlerden yapıştıra yapıştıra gittim.Hatta ön taraflarda kalın keçeleri iki üç tane üst üste yapıştırıp öyle koydum. Her iki tarafada aynı işlemi yaptım ve arada boşluk kalmadı ve plastik kaplama keçelere yaslandığı için titreşim yapmıyor vede ses gelmiyor. Aynı keçelerin çok minik olanlarından onları da torpido kapağının içine yapıştırdım ve torpidodan gelen ses de kesilmiş oldu. Keçelerin hiçbiri dışarıdan gözükmüyor bu arada.

Sayenizde başımı ütüleyen tıkırtıdan kurtuldum çok teşekkür ederim :gut:

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;556055
Size çok iyi bir Polo denk gelmiş o zaman:)

İyi Polo mu geldi yoksa işçilik mi çok iyi bilemedim

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;556244
Sayenizde başımı ütüleyen tıkırtıdan kurtuldum çok teşekkür ederim :gut:

nasıl kurtuldunuz?

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;556303
nasıl kurtuldunuz?

Şöförün sağ dizinin değdiği plastikten ses geliyordu. O plastiğin altından uzanarak mobilyaların ayaklarının altına koyulan keçeden yerleştirebildiğim kadar yerleştirdim ve oradan gelen trim sesi kesildi

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skodanın genetiğinde var trim sesi. Benim fabia ile artık ritim tutmaya başladık. Bir gün gelmezse eksiklik hissediyorum acaba araba bozuldu mu diye :)  ayrıca citreon c5( 2. Araba) 77 binde sıfır trim sesi var arabada. "Kısacası skoda la bu ne bekliyon" dercesine skoda !

Çevrimdışı Scofield

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Türkiye gibi havanın -15 , -20 lerde olduğu yerlerde aşırı olmamak kaydıyla hafif trim sesi gelmesi plastiğin esneme özelliğinden dolayı normal. Bahar aylarında dinlemek lazım arabayı. Benim aracımda torpidonun üstünden çok hafif bir trim sesi geliyor bazen ama çok rahatsız etmiyor, haricinde herhangi bir ses yok.
Ayrıca  trim sesi fransız arabalarında meşhurdur.

Çevrimdışı Akın55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de aracın göstergesinden trim sesi gelmeye başladı. Elimle göstergeye bastırınca geçiyor. Bu konuda fikri olan var mı arkadaşlar.