škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uyuz skoda resmi sayfası

gema · 26 · 5650

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yaso79

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Köşe dönüş özellikli sis farlarini almaya gerek yok vag com ile açiliyor zaten , ben isitmali cam suyu fiskiyelerini ekletmiştim ama araç geldiğinde opsiyon listesinde yazmiyordu gerçi şuana kadar hiç donmadi

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gema;555554
Liste için teşekkür.
Kötü yol paketi ne demek.
Isıtmalı ön cam suyu kar yağdığında buzlanmadamı kullanılıyor.
Köşe dönüş özellikli sis farları şu adaptif xenonlar gibimi geceleyin kullanılırmı. Sormamın sebebi normalde sis farları bilirsiniz öndeki aracın size küfretmesine sebeb olur ve açılması tavsiye edilmez.

Aslen kendi aracımda olmayan özellik hakkında atıp tutmak istemiyorum ancak;

- Kötü yol paketinde benim bildiğim araç helezonları ve amortisörleri daha sert ve 1,5 veya 2 cm daha yüksek oluyordu.
- Köşe dönüş özellikli dediği sis farının özelliği değil basit bir vagcom kodu ile direksiyonu çevirdiğin taraftaki sis farının açık kalması diğer tarafın sönmesi.
- Isıtmalı olan cam suyu değil silecek memeleri. Kullanma kılavuzuna göre zaten standart olarak araçta var. Şimdiye kadar adam gibi kar yağmadığından donmadı. O sebeple gerçekliğinden emin değilim:)
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 15:04:20 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yaso79;555979
Köşe dönüş özellikli sis farlarini almaya gerek yok vag com ile açiliyor zaten , ben isitmali cam suyu fiskiyelerini ekletmiştim ama araç geldiğinde opsiyon listesinde yazmiyordu gerçi şuana kadar hiç donmadi

Sis farı ambition pakette yok o yüzden opsiyonel olarak sunuluyor vag ile açılması için önce sis farının olması laZım

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;556015
Aslen kendi aracımda olmayan özellik hakkında atıp tutmak istemiyorum ancak;

- Kötü yol paketinde benim bildiğim araç helezonları ve amortisörleri daha sert ve 1,5 veya 2 cm daha yüksek oluyordu.
- Köşe dönüş özellikli dediği sis farının özelliği değil basit bir vagcom kodu ile direksiyonu çevirdiğin taraftaki sis farının açık kalması diğer tarafın sönmesi.
- Isıtmalı olan cam suyu değil silecek memeleri. Kullanma kılavuzuna göre zaten standart olarak araçta var. Şimdiye kadar adam gibi kar yağmadığından donmadı. O sebeple gerçekliğinden emin değilim:)

ben ankara da -10 larda sileceğin silecek sıvısı donması nedeniyle pek sağlıklı çalışmadığına şahit oldum. özellikle ön silecek ara ara çalışsa bile arka silecek genelde donmuş oluyo

Çevrimdışı Yaso79

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Heralde yani bunu yazmanıza bile gerek yok artı opsiyon listesi style paket için ambition için opsiyon listesi başka

Çevrimdışı ersanozcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam Arkadaşlar,

Bende 25 Aralık 2015 Teslim tarihli Fabia 1.2 110 HP Style donanımlı aracımı teslim aldıktan sonra Smartgate özelliğinin bu araçta olmadığını farkettim. Şimdi Opsiyonel listeye baktığımda da Smartgate özelliğinin opsiyonel olmadığının kanısına tekrardan vardım.(Teşekkürler Alcanzar)

Fabia da karar kılmadan önce defalarca Katalog ve İnternet sitesini inceledimki Hasta Peugeot kullanıcı olarak son olarak Fabia da karar kıldım. Bunda da Smartgate ve mirrorlink özelliklerinin Türkiye'de yeni yeni kullanılması oldu.Sonuç olarak internet sitesi ve katalogu incelediğimde Smartgate özelliğinin Fabia için OPSİYONEL olmadığı kanısına vardım. Bütün opsiyonel özellikler hem internet sitesinde hemde katalogda işaretli ve opsiyonel olduğuna dair ibareli.Konu hakkında Skoda Yüce Auto ve Doğuş Grup'a gerekli şikayetlerde bulundum.

Şikayet maillerine ve telefon ile görüşmelerimde genel olarak şu cevabı aldım. Türkiye ye gelen araçlar farklılık gösterebiliyor. Kataloglar ve İnternet sitesi uluslararası hazırlanıyor sadece Türkçe'ye çevriliyor.

Avukat ile görüştüğümde bu özelliğin belirtilen ifadeler eşliğinde araçta olması gerektiğini ve tüketici hakları mahkemesinde görüşülebileceği bilgisini paylaştı. Sonuçta piyasaya sunacağı ürün görseli ile verdiği ürün arasında fark var ve müşterinin kandırılması güven kaybıdır.

Eğer Skodaturkey , Fabia kullanıcıları ailesi olarak toplu şekilde sesimizi duyurabilirsek iyi yoldan sorunu çözebiliriz gibime geliyor.
Ben rekabet kurumuna gerekli maili ilettim fakat Türkiye'deki sistem ağır ve yanlı ilerlediğinden dolayı herhangi bir geri dönüş olmadı. Tüketici haklarına da şikayet dilekçemi hazırladım. Skoda ve Doğuş Oto'dan gelecek cevaba göre hareket edeceğim.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli Ersan kardeşim sizin durumunuzda aynı şehirde ve aynı bayiden sizden evvel satılmış smartgate ve mirrorlink olan araçlar bularak ispat edecek araç ve fatura fotoları almanızı tavsiye ediyorum. İstanbul'da bu çok zor olmamalı!

Sizi engelleyecek hususlar;
1- Resmi web sitesi alt kısımda yazan Not.
2- Resmi web sitesi araç oluşturucu kısmında açılan Yasal Açıklama.
3- Donanım sayfasında veya katalogda yazılı olmaması ki katalog resimlerinde de farklılık gösterdiği konusunda not var.
4- Aracı alırken muhtemelen imzalamış olduğunuz kusursuz ve eksiksiz teslim aldım formu.
5- Muhtemelen yıl sonu kampanyası ile farklı fiyattan araba almış olmanız.

Buna karşı vereceğiniz dilekçede web sitesi ile birlikte satıcı bayinin sizi yanlış yönlendirdiğini ve bu özelliğin olmadığı kusurlu-ayıplı sayılacak bir malı size bilginiz dışında sattığı iddasını savunun. Bayinin tüm araçlarda bu özellikler var gibi sizi yönlendirdiğini ve fiyat farkı olsa bile bu fiyat farkının sadece kampanya gereği olduğunu belirtin. Hep birlikte hareket etmeyi ya da Yüce Auto'nun vereceği cevabı beklemeyin derim ben..

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiacı06;556258
ben ankara da -10 larda sileceğin silecek sıvısı donması nedeniyle pek sağlıklı çalışmadığına şahit oldum. özellikle ön silecek ara ara çalışsa bile arka silecek genelde donmuş oluyo

Zaten arka silecek memesinde değil önlerde mevcut görünüyor katalogda. Ancak onu da anlamak mümkün olmadı:D

Edit: Dün gece hava -6 C iken silecekleri camdaki buzlanmayı açmak üzere çalıştırdım ve herhangi bir sıkıntı olmadan su attı. Yalnız aracın motor ısısının 65 C üzerine çıkmasını bekledim. Kendisinden mi donmamıştı yoksa ısıtma olduğu için mi sıkıntısız attı bilmiyorum. Arka silecek memesinin donmasını istmediğim için onu çalıştırmadım rezistans ile çözdürdüm.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2016, 09:40:39 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı erka1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
küçük bir not düşmek isterim.
dacia sandero marka aracı almak istediğimi belirttiğimde bayi bizim sitemiz international olarak hazırlanıyor fakat biz sadece sandero stepway satıyoruz yanıtını verdiler.
o zaman satmadığınız aracı neden internet sitenize koyuyorsunuz dedim, yanıt yok.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gema

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yahu bu birşeymi. Bir suru arac sitesine girdim. Rezalet diz boyu. Aracın ozellikleri belli değil. Kaç paraya sattıgı belli değil. opsiyonlar belli değil. Sanırsınızki siteyi mahalle bakkalı hazırlamış. Hiç bir bilgiye ulaşamıyorsunuz aracla ilgili. Saçma sapan herseyi koymuşlar. Hani ben skodaninkine uyuz diyorum ama dahada uyuzları var emin olun. Bi ton para veriyorsanız milim,milim  ne satın aldıgınızı bilmeniz lazım. Bu memlekette araç hala lükstür.