škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Neden bu araç?

gema · 14 · 3574

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gema

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Neden,
Ford fiesta
Opel corsa
WV Polo
Hyundai İ20 değil de Skoda Fabia.  Bu aracı seçmenizde neler sizi motive etti
merak ettim.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abicim birçok yerde zaten bunla ilgili fikirlerimizi yazdık polo fabia kıyaslaması hakkında konu da var hatta.yine de cevap vereyim Ford fiesta ve opel corsayı gidip bayisinde inceledim kalite olarak yaramaz ve yıl olmuş 2016 adamlar daha dokunmatik ekran koymaktan aciz...hyundai ise bana itici geliyor gerek tipi gerek iç dizaynı gerek kalitesi hani 35 e aynı ozellikte i20 verecez deseler yine fabia alırdım...poloya gelince de sadece marka satıyor donanım oldukça az...ve polo cidden ferahlıktan uzak klostrofobik bi araba...herkesin tercihi farklıdır ama bir çok otomobile göre fiyat performans oranı oldukça yüksek

Şu an arabam satılık ancak satıldığında yine otomatik fabia almayı düşünüyorum.çunku arabamı çok çok sevdim elimde biraz param olduğu için otomatiğini almak istedim fabia beni memnun etti açıkçası...
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2016, 23:46:02 Gönderen: Dre42 »

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ford Fiesta- Tipini begenmiyorum aracin. Ve donanimini yeterli bulmuyorum o fiyata. Yol tutusu olarakta Fabianin gerisinde, ikisinide kullandim.

Opel Corsa- Utanmasalar direksiyonu bile opsiyonel yapicaklar, firma olarak stratejileri cok itici, donanim yetersiz o fiyata.

VW Polo - en iyi rakibi bu bence bizim aracin, ama soylendigi gibi Fabianin ici daha genis ve Fabianin kasasi daha guncel. 2017 de yeni kasa polo cikmadigi surece ve onu almadiginiz surece su an polo almak mantikli degil, ayrica donanim olarakta Fabianin gerisinde. Su an polo ile sadece marka satiyorlar.

Hyundai i20- Hyundai zaten aracin 1. veya 2. senesinde bircok sorun cikaran bir marka. Ben daha sorun yasamadan Hyundai a bir 5-6 sene bir insanla tanismadim desem dogru olur. Ama donanimi cok zengin tutarlar bu yuzden.

Ayrica Euro NCAP te 2014 yilinin en guvenli araci secilmisti Skoda Fabia. http://euroncap.synapticdigital.com/Latest%20Release/euro-ncaps-best-in-class-cars-of-2014/s/bb401252-a9c0-45b0-bf5e-fa50d2eb4979
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2016, 02:32:06 Gönderen: ed0810 »

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ford Fiesta - Sene olmuş 2016 hala hesap makinesi gibi bir ekranı var.

Opel Corsa - Sitesine girip bir konfigürasyon yapayım dedim utanmasalar lastiksiz verecekler arabayı.

Polo - Neredeyse polo alacaktım fakat araç opsiyon fakiri ve küçük. Fabia sınıfının en geniş bagaj hacmini sunuyor ayrıca Fabia da olan opsiyonlar şuan üst segment araçların çoğunda yok.

i20 - Açıkçası pek bakmadım bu araca ama dışardan görüntüsü fena durmuyor tercih meselesi artık :)

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı segmentte (başka segmentten araç alacak param şu an yok)

1) VW Polo bayilerde inceledim. Çok fazla para istiyorlardı ancak araba o paraya değmezdi.
2) Seat Ibıza referans plus vererek 37.500tl fiyatıyla kalbimi çalmış idi üzerinde eski VW Polodan kalma 1.4 benzin canavarı motor olunca sıkıntılı geldi bana. Üstelik bayi referans plus aracı gösterip beğendirdikten sonra "3 hafta beklersin referans gelecek onu veririz, bunu başkasına satacağız" lafını benle 3 saat görüştükten sonra söyleyince seni de arabanı da deyip çıktım.
3) Opel Corsa 'nın yanına bile yaklaşmam. General Motors firmasının son zamanlardaki durumunu ve alt sınıf arabadaki donanımın problemlerini akrabalarımın araçlarında yaşamış olduğum için bu markaya soğuk bakıyorum.
4) Toyota Yaris içeriden çok güzel gelmişti denediğim araç ama dışarıdan çok küçük görünüyor. 1.3 benzinli motordan düşük performans alıp 1.6 ile aynı vergiyi ödemek istemedim.
5) Hyundai bayisine girdim liste fiyatı o dönem 39bin tl civarı olmasına rağmen en ucuz teklif ettikleri araba 41.500tl idi. Araba satıyor adam kredili fiyatı ile peşin fiyatı farklı(!) Sanki ben kredi kullanınca para bayinin hesabına vadeli geçiyormuş gibi... En donanımlı aracı kötü bir kahverengi, açılır tavanlı vs. kaputu bir açtım kabloları siyah tesisat bandı ile sararak toplamışlar... Arka koltuk diz mesafesini güzel bulmuştum ama bence yeterli kriter değil. Aynı hissi seneler evvel Opel'in Chevrolet diye çakmaya çalıştığı güya donanımlı Daewoo araçların kaputunu açtığımda da hissetmiştim aynı şekilde hemen caydım.

Edit: Ford Fiestayı inceledim kişisel olarak donanım mantığını ve fiyatını beğenmedim.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2016, 13:39:10 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Otopark.com yakında fabia 3 ü inceleyecek kafanız karışıksa fabia 3 test videosuda yayınlanınca hepsini üst üste ekleyip değerlendirin gerisi zevk ve bütçe işidir.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
poloya o paralar verilmez bugün yarın kasa değişecek ve içerisi tabut gibi
clio hmn hmn aynı paralara geliyordu allah aşkına siz aynı paraya fransız aracımı tercih edersiniz alman aracımı
fiesta tip olarak güzel ama o ön konsol varya beni benden alıyor
corsa ve yariste adamlar neredeyse arabayı bütün olarak degil parça parca satıcaklar herşey ek ücret
i20 almaya niyatlenip test sürüşüne gittiğimde aracın bir avuc vidadan ibaret teneke olduğunu anlayınca vazgeçtim (46.000 TL ye en full olanına anlaşmıştım )
aslında ben ibiza 1.4 style (bixenon far led stop katlanabilir aynalar yagmur sensörü 16 jant vs vs ) olan bir sipariş vermiştim 3 ay bekletip siparişin iptal olduğunu söylediler malum makyaj gelip fiyat artıcak diye ayak yaptılar ama iyide oldu TR ye gelen ilk fabialardan birini acil araç lazım olduğu için aldım hiç pişman deeğilim hatta allahın sevdiği kuluymuşum bu paraya bu segmentte daha iyisini alamazdım gönül isterdiki opsiyonlar ekletelim ama araç acil lzm olunca olanı almak zorunda kaldık.

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba.Önce Fabia ile test sürüşüne katılın. Kesinlikle çok seveceksiniz. Bendeki DSG, benzinli. Performansı çok iyi,buna rağmen yakıt tüketimi çok uygun. Forumu inceleyin bir çok paylaşım bulacaksınız. Donanımı tatminkar. İçi fazlasıyla ferah, binin, anlayacaksınız. Ve en önemlisi galiba AŞK. Fabiamı hiç birine değişmem :) Sizde alın, memnun kalın.

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Neden fiesta değil artik iç hacmi ile dizaynıyla geridekaldı kaldı...Neden corsa değil yeniledik deyip yıllarca ayni aracı makyaj operasyonlariyla millete kakalayan gm mantığından dolayı...Neden polo değil iç hacminin darlığıdan dolayı.....Neden i20 değil aracı yenileyipte motorunu unuttuğu için  fabiaaa .....şimdiiii fiesta sağlam ama değersiz eğer filocu degilseniz siz alirsiniz 50 ye filocu alır 45 e o satar 38 e sizde satarsınız ayni fiyata zararı hesaplayabildinizmi...corsa sağlam geçinir ama gm un kazikgidir yaptığı araçlar gildir gıcık arızalarla boğuşdurur, fiyat politikası ise intaharliktir yıl in ilk ayında 55 alirsiniz ortasında Allah ne verdiyse hint kumaşı misali 60 çeker yıl sonunda  sovergibi 45 e almayani dövmeye kalkar.....i20 son kasa için küçük ama sık arızaları vardır insani motor teknolojisinin 10 yıl gerisinden getirir, intibasi kötüdür değer kaybı son model tutulsada çoktur.... polo  teknoloji istersen para da para der yani opsiyonu fazla tl dir ,insani mezara girmiş intibasi uyandırır ama abilerinin namindan dolayı ikinci eli güçlüdür gelelim fabiaya 3 kasada sağlamdı son kasa hariç pek dizanyni çekici değildi bütün kasalarda fayda maliyet oranı iyiydi ,tüm kasa larda hacim olarak rakiplerinden daha genişti ama içlerinde oturumdan dolayı en genişi 2.kasadır,en donanımlı en ucuz fiyatpolitikası herzaman ondaydı zamanının tüm teknolojisini bünyesinde barindirirdi tek eksiği intibasiydi oda son kasa ile düzeldi

Çevrimdışı antikwirus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben fabia hastasıyım :)
Şimdiye dek biri dizel biri benzin 2 araç kullanmıştık ve 2sinide 200bin km de sattık en ufak bi problem yaşamadık yane geçmişten geliyor tutku :)
Ayrıca bir arabaya bindiğimde içi çok önemli benim için konsol gorunum renk gösterge paneli vites konumu vs Bunların hepsini buludum ve resmen inmek istemiyorum araçtan. En önemliside bej iç mekan olmasi.
Bide 110 hp dsg motor seçeneği budur dedirtti bana
Ford'un hiçbir aracına sırf ic mekanından dolayı bakmam bile
Corsa da iç mekan dış görünüm komple faul.
Hyundai'nin modellerini son zamanlarda beğeniyorum ama i20 nin yakıt tüketimi olmamış
Polo yu hayatımda sevemedim fiyatı pahalı ve 110 hp dsg yok.
İç mekan + motor gücü + yakıt tüketimi + fiyat = FABİA  <3 :)
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2016, 10:03:13 Gönderen: antikwirus »

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufaklik;555389
en ucuz fiyatpolitikası herzaman ondaydı zamanının tüm teknolojisini bünyesinde barindirirdi tek eksiği intibasiydi oda son kasa ile düzeldi

Kesinlikle aynı segmenttteki diğer araçlar için söylediklerinize katılıyorum. Ama ben şahsi olarak Fabia II 'ye gıcık olmuştum. İkinci el almıştım. 2008 model makyajlı kasa dizel şekilli idi ama boştu. Üstelik kalitesi polodan kötüydü.

Bu sınıfta alınabilecek araba olarak sıfırını almayı çok düşündüm. HB arabada arka sileceği güvenlik paketi dediği bir paketle satıyordu :clap:

Çevrimdışı erka1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çünkü en geniş iç hacim ve bagajı sunduğu için.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2016, 11:14:53 Gönderen: erka1907 »

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hort..

Polo 1.2 TSI BMT 90 PS Manuel Comfortline 50.600,00 TL
Ibiza 1.2 TSI 90HP Style Manuel + Dizayn Plus 50.650,00 TL
Corsa 1.4 ECOTEC® 90 HP Enjoy Manuel + Görüş Paketi + Eğlence Sistemi 53.234,20 TL
Fiesta 1.4i 96PS Titanium ICA 53.620 TL
Yaris 1.33 Dual VVT-i 6 ileri Manuel 99PS Style 53.150,00 TL

Amma Fabia 1,2 TSI Manuel 90 HP Style 46.750,00 TL

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;556923
Amma Fabia 1,2 TSI Manuel 90 HP Style 46.750,00 TL

Son mesajıma düzeltme yapamadığımdan edit:

Fabia 1,2 TSI Manuel 90 HP Style 50.850 TL ve özellikleri diğerlerine konulduğunda fiyatları 55-56bin TL.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2016, 09:41:31 Gönderen: Alcanzar »