škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Spaceback sag kapi tarafindan gelen zirilti sesi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar. Beyaz bir spacebackim var 4 ocakta teslim aldim arabanin herseyinden memnunum ancak sag kapi tarafindan bir zirilti sesi geliyor.nereden geldigini bir turlu bulamadim acaba ayni sorunu yasayaniniz var mi? Bu ses nereden geliyor olabilir boyle sanki yerine oturmamis bir vidanin metal deliginden gevsemesi gibi yada sag ayna yerine tam oturmamista cercevesinin icinde zirildiyormus gibi bir ses. Anlatabildiysem ne mutlu

Çevrimdışı by_tncy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;555540
Merhaba arkadaslar. Beyaz bir spacebackim var 4 ocakta teslim aldim arabanin herseyinden memnunum ancak sag kapi tarafindan bir zirilti sesi geliyor.nereden geldigini bir turlu bulamadim acaba ayni sorunu yasayaniniz var mi? Bu ses nereden geliyor olabilir boyle sanki yerine oturmamis bir vidanin metal deliginden gevsemesi gibi yada sag ayna yerine tam oturmamista cercevesinin icinde zirildiyormus gibi bir ses. Anlatabildiysem ne mutlu

benzer bir rahatsız edici ses benimkinde de mevcut ama sebebi nedir bulamadım bozuk yollarda yapıyor benimki genelde

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar bende de sağ arka kapı civarlarında bir ses geliyordu. Bozuk yollarda özellikle. Servise kapının içini açtırttım. Burada öyle bir sesi yapacak birşey yok dediler kapattılar. Seside tarif edecek olursam böyle sanki bir kablo yuvasından çıkmışta bozuk yollarda kapıya çarpıp tıkırtı yapıyor gibi. Ama sağ arkadan geldiğine eminim.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ses tam ysurucunun sagindaki koltuktan geliyor aslinda arabayi baskasina surdurup bulabilirim ama hava muhalefeti var suan.her taraf kar kis.onumuzdeki gunlerde bulucam ins o sesi

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracımda da aynı şekilde sağ ön kapıdan bir ses geliyor. araba kullanırken dönüp bakmışlığım bile var. her zaman gelmiyor bazen geliyor ve çok küçük bir ses çoğu kişi farketmiyor bile bu yüzden önemsemedim

Çevrimdışı swagger_1987

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
S.a ses sanırım emniyet kemeri yükseklik ayarı mekanizmasından geliyor

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swagger_1987;591958

Fabiada da aynı ses mevcut. Bende senin düşündüğünü düşünmüştüm. Çünkü ses kapıdan ziyade direkten geliyor.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2016, 08:58:28 Gönderen: SAHLVCV »

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swagger_1987;591958

Sorun nasıl çözülür peki, ben de aynı sesten uzun süredir sıkıntılıyım

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende sağ önde böyle bir gıcırtı duydum, cam açma düğmesinin etrafındaki plastik malzemenin birbirine sürtmesinden dolayı imiş. Sizde kontrol edin derim.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;591985
Bende sağ önde böyle bir gıcırtı duydum, cam açma düğmesinin etrafındaki plastik malzemenin birbirine sürtmesinden dolayı imiş. Sizde kontrol edin derim.

Çözebildiniz mi sorunu?

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benimde sol kapidan geliyor zirilti seklinde cok sinir bozucu sb 2015 tsi 1.2 manuel  varmi cozebilen?

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar benim de aracimin sag on ve sag arka tarafindan sesler geliyordu. On taraftaki hoparlor kisminda vida gevsemis sıkıp sprey sıkmıslar , arka tarafta koltugun bagaj kapagina baglandigi yerden geliyormus onu da hallettiler simdilik ses yok ama sanki sol arka taraftaki hoparlorden sanki ses gelecek gibi onu da nsl yapariz bilmiyorum ama bu sesler skoda da super b haric olabilir kacinilmaz son gibi

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;592062
Çözebildiniz mi sorunu?

Evet. Düğme etrafındaki plastik malzeme harici bir parça. Tutamak tarafındaki birşeşim yerine (araya) muntazam bir şekilde yapışkan folyo sıkıştırdım. Sesi kesti. Bu ses genelde keskin dönüşlerde kendini gösteriyor.

Bir arkadaşınızı direksiyona geçirip kendiniz yolcu tarafına oturun, minik gıcırtıyı duyduğunuzda kenarlarından alttan üstten kavrayarak tespit yapın.

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bendeki ses oradan degil sanırım daha ziyade sol kapi ustteki kucuk hoparlör  tweeter dan yada havalandirma kanallarinin icinden sadece bozuk yolda teyp kapaliysa baya sinir edici bir ses. .

Alıntı yapılan: devrimyalcin;592116
Evet. Düğme etrafındaki plastik malzeme harici bir parça. Tutamak tarafındaki birşeşim yerine (araya) muntazam bir şekilde yapışkan folyo sıkıştırdım. Sesi kesti. Bu ses genelde keskin dönüşlerde kendini gösteriyor.

Bir arkadaşınızı direksiyona geçirip kendiniz yolcu tarafına oturun, minik gıcırtıyı duyduğunuzda kenarlarından alttan üstten kavrayarak tespit yapın.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sesin kaynagini bulamayan arkadaslar
1-kapi ceplerindeki malzemleri bosaltin
2-torpido ve bagajda zirilti yapacaklarida
3-gozluk kabinin icinide tabiki
Bir de boyle surus yapin ses hala devam ediyorsa