škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gaz pedalı basılı kaldı..

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enes_67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamun aleykum. Ya bugün arabayı çalıştırayım dedim kar vardı soğuk gaz bi bastım gaz pedalı basılı kaldı.  Çalışınca araba gaza basılı bağırıyor. Kelebek teli mi kopmuştur acaba..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tel kopsa bagirma yapmaz. Muhtemelen tel paslanma nedeni ile sikisti. Telin baglandigi keebegi elle normal konuma getirin. Telide wd40 la falan temizleyin. Muhtemelen sorun kalmaz.

Çevrimdışı Enes_67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peugeot j9 minibüsümüz vardı aynı durum bizim arabada'da olmuştu. Gaz pedalı takılı kalmış sizin ki gibi araç bağırıyordu. Telin tam adını bilmiyorum ama yuvarlak, gaza basıp çektiğinizde gazın geri düzelmesini sağlayan bir teldi. Tel kırmıştı, bizde yenisini alıp takmıştık. Belki benzer durum sizde de olabilir.

Çevrimdışı Enes_67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;555703
Peugeot j9 minibüsümüz vardı aynı durum bizim arabada'da olmuştu. Gaz pedalı takılı kalmış sizin ki gibi araç bağırıyordu. Telin tam adını bilmiyorum ama yuvarlak, gaza basıp çektiğinizde gazın geri düzelmesini sağlayan bir teldi. Tel kırmıştı, bizde yenisini alıp takmıştık. Belki benzer durum sizde de olabilir.

Ama tel kırdıysa araba nasıl bağırır? Benimki bildiğiniz gaza son derece köklemiş gibi bağırıyor.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında benim tel olarak bahsettiğim daha çok yaya benziyormuş. :)

resim upload servisleri

Geçmiş gün yanlış hatırlamıyorsam yay, ya bu yada buna benzer bişeydi. Belki j9 larda farklı olabilir.

Çevrimdışı Enes_67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle