škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hararet...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Buraksaglam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi akşamlar termostadı yeni degiştirdim düz yolda yokuş cıkarken hersey güzel kompresorde uzun bir muddet boyunca yokuş aşagıya inersem araba soguyor termostadı sötüm baktım calışıyor olayın oldugu yer uludagdan inerken aşagıya tamamen ininceye kadar hararet 50 ye düşmüş tü  yaşayan varmı kartonmu koycaz anlamadım :S :S

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durum normal. Sabahları ben de yaşıyorum. Ana yola inene kadar yokuşlu ara yollardan gidiyorum. Yokuş çıkarken yükseliyor, inerken düşüyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Buraksaglam;555705
Herkese iyi akşamlar termostadı yeni degiştirdim düz yolda yokuş cıkarken hersey güzel kompresorde uzun bir muddet boyunca yokuş aşagıya inersem araba soguyor termostadı sötüm baktım calışıyor olayın oldugu yer uludagdan inerken aşagıya tamamen ininceye kadar hararet 50 ye düşmüş tü  yaşayan varmı kartonmu koycaz anlamadım :S :S
Normal,  uzun süre gaza basmayınca enerji açığa çıkmaz ve motor sıcaklığı düşer.. Hava soğuksa bu durum daha da hızlı gerçekleşir..

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;555732
Normal,  uzun süre gaza basmayınca enerji açığa çıkmaz ve motor sıcaklığı düşer.. Hava soğuksa bu durum daha da hızlı gerçekleşir..

Karton lazım. Yoksa düşecektir hararet

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Belli bir süre çalışıp ısındıktan sonra düşmemesi lazım. Normal demek pek mümkün değil diye düşünüyorum ama bir şekilde düşüyor , benimde dikkatimi çeken bir konu.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;555761
Belli bir süre çalışıp ısındıktan sonra düşmemesi lazım. Normal demek pek mümkün değil diye düşünüyorum ama bir şekilde düşüyor , benimde dikkatimi çeken bir konu.

90 dereceye çıkıp stabil bir hal aldıktan sonra düşmüyor; misal 70'e çiktıktan sonra sürekli yokuş inerseniz düşüyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;555763
90 dereceye çıkıp stabil bir hal aldıktan sonra düşmüyor; misal 70'e çiktıktan sonra sürekli yokuş inerseniz düşüyor.

Evet , bu şekilde olması lazım.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karton falan kar etmez. Zira termostat kapaniyor belirli bir sure sonra.

Soyle dusunun yokus asagi inerken gazdan ayaginizi cektiginizde isi aciga cikmiyor; hava soguk surekli disariya isi kaybi oluyor. Sogumasi normal.

Sogumamasini istiyorsaniz gaza basacaksiniz. O da bu karda uludagi inerken biraz zor sanki

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli araçlarda aynı okuldan eve giderken yokuş aşağı olduğu için gaza çok az dokunuyorum ve araba uzun süre ısınmıyor

Çevrimdışı Buraksaglam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
90 a oturduktan sonra düşmesi benim ilgimi cekiyo sonuçta termostat kapatıyo sadece blogun içindeki su dolanıyor radyatöre gitmiyor sogumaması lazım aracın rolantide calışması için bile sıkıştırmayla patlatdıgı için ısı cıkıyodur öle yani :D ozmn yazın hiç soru yaşamıcaz ohh miss :D

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Buraksaglam;555923
90 a oturduktan sonra düşmesi benim ilgimi cekiyo sonuçta termostat kapatıyo sadece blogun içindeki su dolanıyor radyatöre gitmiyor sogumaması lazım aracın rolantide calışması için bile sıkıştırmayla patlatdıgı için ısı cıkıyodur öle yani :D ozmn yazın hiç soru yaşamıcaz ohh miss :D

Gaza basmadığınız için cut off denilen olay gerçekleşir ve motora yakıt gitmez. Yani ısı oluşmaz.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün Ankara Etlikten çıktım antaresin oradan. Samsun yolu üzerinden Siteler-Kayaş-Lalahan'a geldim. Lalahana girerken 90 ı gördü hararet. Ankara içi bir yerde çalışıyor olsaydım , işe gidip gelirken kesinlikle 90 ı görmezdi meret.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;556025
Dün Ankara Etlikten çıktım antaresin oradan. Samsun yolu üzerinden Siteler-Kayaş-Lalahan'a geldim. Lalahana girerken 90 ı gördü hararet. Ankara içi bir yerde çalışıyor olsaydım , işe gidip gelirken kesinlikle 90 ı görmezdi meret.

Seninde termostat minik minik kaciriyor olabilir abi haberin olsun.

Ben hic bir yerde 90'i giremiyordum tak etti canima.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;556152

@DDŞ,
2010 sonunda sibob yakana kadar kaloriferim ilk aldığımdan beri insanın suratını yakacak derecede feci sıcak üflüyordu.Sorun giderilince normal bir sıcaklık vermeye başladı ve ben bunu başta "demekki motorla ilgiliymiş" dedim ve normal kabul ettim.Ancak kışları hava soğuduğunda kaloriferin verdiği  sıcaklık baya düşüyor ama hararet göstergesinde ısı 90 oC de sabit kalıyor ve bu durum yaz-kış tamamen sabit.Acaba diyorum 2010 da bizim kalorifer peteğine tebdil-i mekanda ferahlık vardır mı denildi serviste.Araç halen 52.000 km de ve bir kireçlenme vs. olabileceğini de burada yazıların gördükçe açıkçası ihtimal vermiyorum, düşünemiyorum.Çünkü o tarihte pırıl-pırıl olan Farlarım motor kaputu açıkken önünden sanki asitli bir şey savrularak geçmiş gibi ön panel sacı dahil adeta yenilmişti. Panel sacı o kısımlarda adeta köpürmüştü. O an fark edemedim motor kaputunu açıp bakmamış 10 gün kadar sonra fark ettim.Üstelik motor üstündeki kapak da çizik içindeydi.Tertemiz bırakmıştım araç 3 gün serviste mecburen kalmıştı.
Kısacası Günahları boyunlarına.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;556152

Yapma ya, geçen termostat ışığı yandı zaten, aç -kapa yapınca gitti uyarı.