škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor dan gelen acayip ses

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokko16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar....
son zamanlarda dikkatimi çeken bir durum var. düşük süratlerde özellikle sabahları aracın içinde motorun devriyle orantılı bir uğultu duyuyorum. turbodan geldiğini düşünerek servise gittim makinaya bağladılar teste çıktılar sesin normal olduğunu turbonun doğal sesi olduğunu söylediler. Yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokko16;555727
Arkadaşlar selamlar....
son zamanlarda dikkatimi çeken bir durum var. düşük süratlerde özellikle sabahları aracın içinde motorun devriyle orantılı bir uğultu duyuyorum. turbodan geldiğini düşünerek servise gittim makinaya bağladılar teste çıktılar sesin normal olduğunu turbonun doğal sesi olduğunu söylediler. Yardımcı olursanız sevinirim
Servisin açıklaması doğru.  Yağ soğuk olduğu için turbo dan uğultu gelir.  Motor biraz ısınınca ses kaybolur.  Normaldir..

Çevrimdışı gokko16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cevabınız  için teekkürler .bu ses sonradan kaybolan cinsten değil eski arabaların difransiye ötmesi gibi

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde  benimde turbodan uğultu sesi geliyordu. Kazadan sonra oluştu, yoktu normalde. Servise gittim adamlar kabul etti, turbo değişecek dediler tamam dedim 5800TL turbo değişti, teste çıktık sesi tekrar duydum başımdan kaynar sular döküldü.

Ustaya gittim hani dedim turbodan dı, sallamasyon iş yapıyorsun dedim. Yediremedi, bakacağım tekrar dedi. Bu seferde turboya bağlı kelepçelerden dedi, onları değiştik ama turbo dan da kaynaklıydı dedi. Taktı ya şimdi turboyu, değiştirmemek için kelime yaptı.

Ben de bir şey demedim, zaten hasar kaydına işleniyor hepsi. Değişmişken turboyu da yenilemiş olduk. Ama ustaların çoğu hep hazır cevap, şerefsiz bunlar ya..

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben neden sifir arac aldim iste sirf bu gibi ustalarin elinde oyuncak olmamak icin. Sanayi esnafimi aman aman benden uzak Allaha yakin olsunlar

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;557210
Ben neden sifir arac aldim iste sirf bu gibi ustalarin elinde oyuncak olmamak icin. Sanayi esnafimi aman aman benden uzak Allaha yakin olsunlar

Maalesef benimde aracım sıfır :)

2015 Haziran'da aldım 11.11.2015 de kaza yaptım, hatalı olan tır tabi. Serviste yapıldı bütün değişimler. Yani sanayi falan fark etmiyor hocam, işini adam gibi yapmayan usta her yerde aynıdır. Böyle bi havalar falan, bir üstünlük var ya şimdi, kulak verir he tamam turbo'dan der geçer köşeye.

Neyse sinirlenmeyeceğim, bende sanayiye gitmem zaten, bu gibi durumlarda muhattabım her zaman servistir.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle