škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 15.000 bakım veya yıllık bakım fiyat hakkında

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benimde 24 haziran çıkış araç 6000 Km de mecbur vericez istedikleri rakamı yapıcak bişey yok anca tanıdıkları araya sokarak belki biraz indirm alabilirim

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce de yazmış olabilirim; eğer mümkünse bakımları kampanya dönemine denk getirin. Yılda 2 kere %20 indirim sağlayan kampanya yapıyor Skoda. Yağı da kendinizin götürmenizi kabul eden bir servis bulabilirseniz 100-150-TL arası daha az ödersiniz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı erka1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;556556
Bakım aralığınız 15.000 km./1 yıl(hangisi önce dolarsa) şeklindedir.

zaten ikinci bakıma (30.000 km veya 2 yıl) garantim bitmiş olur.
bir kere servise gideceğim anlamına geliyor.
hele bir temmuz gelsin de ondan sonra başlarız hesaba kitaba.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yorumları okuyunca kendimi baya zengin hissettim.aracım yeti elegance ve uzatılmış garantiye sahip.aracı alırken 78.500 tl para ödeyip.birde servise yılda maksimum 2 kez ödiyeceğim 200-300 tl farkımı hesaplamam gerekiyor acaba?sanırsınız dışarda bedava bakım yapılıyor.ömrüm sanayide geçti mesleğim ağır vasıta şoförlüğü.sanayide ne üçkağıtcılıklar dönüyor (işinin ehli, dürüst ustaları tenzih ederim) çok yakinen şahit oldum.servisler çok mu profesyonel?hayır onlarda değiller ama en azından bir sıkıntı olunca ulaşabileceğimiz bir mercii var.servise ödiceğimiz farkı zaten araç satarken servis bakımlı diye 1.500/2000 tl yüksek fiyata satıp.o ödediğimiz paraları telafi edebiliriz.herkesin düşüncesine saygım var.buda benim fikrim.saygılar.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen katılıyorum. Sanayiye bulaşmayacaksın servis bakımlı etiketini arabanın anlına yapıştıracaksın

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;557372
o ödediğimiz paraları telafi edebiliriz.herkesin düşüncesine saygım var.buda benim fikrim.saygılar.

Biz de arabanın ağır bakımını ya da kazasını sanayide yaptırın demedik. Kusura bakmayın ama değil servis bakımlı çıkartması, arabanın üzerine neon ışıklı tabelayla servisi satın aldım yazdırsanız 2000 tl fazlaya araç satamazsınız. Servis kaydı olayına gelince de adam bazı arıza veya kazalarını sanayide yaptırsa servis bunu nasıl anlayacak?

18 senelik parçacıyım. En iyi 10w-40 benzinli motor yağının 4 litresi 60tl, en kral hava filtresi 25tl, polen filtresi 20tl, en mükemmel yağ filtresi 15 tl'dir. Garantiye gelince arabaya alarm ya da park sensörü taktırdın diye garantiden çıkıyor:kiki:

Filtre dediğiniz şey yağlı kağıttan ibarettir. Gereksiz uzatmalı garantiniz bitince sanayide ustaya gider yağı yanınızda açmasını talep edersiniz olur biter.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2016, 14:51:51 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;557494
Biz de arabanın ağır bakımını ya da kazasını sanayide yaptırın demedik. Kusura bakmayın ama değil servis bakımlı çıkartması, arabanın üzerine neon ışıklı tabelayla servisi satın aldım yazdırsanız 2000 tl fazlaya araç satamazsınız. Servis kaydı olayına gelince de adam bazı arıza veya kazalarını sanayide yaptırsa servis bunu nasıl anlayacak?

18 senelik parçacıyım. En iyi 10w-40 benzinli motor yağının 4 litresi 60tl, en kral hava filtresi 25tl, polen filtresi 20tl, en mükemmel yağ filtresi 15 tl'dir. Garantiye gelince arabaya alarm ya da park sensörü taktırdın diye garantiden çıkıyor:kiki:

Filtre dediğiniz şey yağlı kağıttan ibarettir. Gereksiz uzatmalı garantiniz bitince sanayide ustaya gider yağı yanınızda açmasını talep edersiniz olur biter.

Abicim ağzına sağlık...servis bakımlı diye gerçekten hiçbir arabaya 2000 lira vermem fazladan...sıfır araba aldık servise gittik gördük beceriksiz ağızlarında elli tane yalan olan insanlar...o yüzden servise 3-4 kat para vermek iş değil

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;557494

bu sizin şahsi fikriniz.burda karşılıklı verip veriştirmek için bulunmuyoruz.ben servis bakımlı araca 2.000 tl fazla veririm.burda zaten ufak tefek arıza ve kazadan bahsetmiyoruz.sanırım konumuz periyodik bakımlar.madem en iyi 10w40 yağın litresi 40 tl alırsın 4 litre yağı servise götürüp koydurursun.siz burdaki yorumlarınızdan tamamen garantisi bitmiş araçlardan bahsediyosunuz.bizim öyle bir iddiamız yok zaten.garanti bitince neden servise gidimki?ama garanti boyuncada verdiğim para zoruma gitmez.zaten burda asıl sorun 10 -15-25 tl lik filtreler değil.asıl sorun dsg arıza yapıp 5.6 bin tl lik masraf açınca sizn oralarda 250-300 e yaptırıp yaptıramıcağımız.araçta fabrikasyon bir arıza çıkınca sizin ordaki sanayideki hangi ustanın bunu halledebileceği.dışardaki usta konusuna gelince.adamlar daha bu araçlara hangi numara ve kaçlitre yağ konulcağını bilmiyorlar.örn.toyota aracıma 10/40 yağ koyulurken en son bakımda 5/30 yağ koyuldu.sebebini sorunca fabrikanın talimatı denildi.bunlardanda haberimiz olur o ustanın yanımızda açtığı yağ kutusundan.36 litre yağ koyulan aracıma.uyarılarıma rağmen 40 litre yağ koyup aracın uyarısı neticesinde birazını geri boşaltıp,tekrar aracın uyarısı sonucu yeniden yağ koyarak tamamlayan ustalarda biz bu işi 20 yıldır yapıyoruz demişlerdi.saygılar.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;557539
bu sizin şahsi fikriniz.burda karşılıklı verip veriştirmek için bulunmuyoruz.ben servis bakımlı araca 2.000 tl fazla veririm.burda zaten ufak tefek arıza ve kazadan bahsetmiyoruz.sanırım konumuz periyodik bakımlar.madem en iyi 10w40 yağın litresi 40 tl alırsın 4 litre yağı servise götürüp koydurursun.siz burdaki yorumlarınızdan tamamen garantisi bitmiş araçlardan bahsediyosunuz.bizim öyle bir iddiamız yok zaten.garanti bitince neden servise gidimki?ama garanti boyuncada verdiğim para zoruma gitmez.zaten burda asıl sorun 10 -15-25 tl lik filtreler değil.asıl sorun dsg arıza yapıp 5.6 bin tl lik masraf açınca sizn oralarda 250-300 e yaptırıp yaptıramıcağımız.araçta fabrikasyon bir arıza çıkınca sizin ordaki sanayideki hangi ustanın bunu halledebileceği.dışardaki usta konusuna gelince.adamlar daha bu araçlara hangi numara ve kaçlitre yağ konulcağını bilmiyorlar.örn.toyota aracıma 10/40 yağ koyulurken en son bakımda 5/30 yağ koyuldu.sebebini sorunca fabrikanın talimatı denildi.bunlardanda haberimiz olur o ustanın yanımızda açtığı yağ kutusundan.36 litre yağ koyulan aracıma.uyarılarıma rağmen 40 litre yağ koyup aracın uyarısı neticesinde birazını geri boşaltıp,tekrar aracın uyarısı sonucu yeniden yağ koyarak tamamlayan ustalarda biz bu işi 20 yıldır yapıyoruz demişlerdi.saygılar.

5-6 bin liralık dsg niz arıza yapmaz inşallah..yapınca servisin gel halledelim demeyeceğini çok net göreceksiniz...aracıma aksesuar bakmak için servise gittim 3-4 gunluk octavianın on takımlarında sorun yaşamış...abi yapacak bişey yok garanti kapsamında değil sizin surus tarzınızdandır deyip geçtiler...adam daha kaç km bindikte arıza yaptıracaz diye deliye dondu ve çok da haklıydı bence...zaten servisler garanti suresince milleti kazıklıyor garantiden sonra kampanyaları denk getirince serviste yapılabilir...ama daha önceden belirttim servisdekiler çok işinin ehli insanlar değil...
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2016, 18:46:33 Gönderen: Dre42 »

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;557546
5-6 bin liralık dsg niz arıza yapmaz inşallah..yapınca servisin gel halledelim demeyeceğini çok net göreceksiniz...aracıma aksesuar bakmak için servise gittim 3-4 gunluk octavianın on takımlarında sorun yaşamış...abi yapacak bişey yok garanti kapsamında değil sizin surus tarzınızdandır deyip geçtiler...adam daha kaç km bindikte arıza yaptıracaz diye deliye dondu ve çok da haklıydı bence...zaten servisler garanti suresince milleti kazıklıyor garantiden sonra kampanyaları denk getirince serviste yapılabilir...ama daha önceden belirttim servisdekiler çok işinin ehli insanlar değil...

bu konuda hemfikiriz.işlerinin ehli olmadıklarını ilk mj mda zaten belirtmiştim.sadece muhatap bulabilmek adına servisi savunuyorum.yoksa cebimdeki para beni gıdıklamıyor.fiyatlar konusunda hemfikiriz.kesinlikle kazıklıyorlar ama servissizde olmaz.saygılar.servis kesinlikle gel halledelim demiyor fakat fabrika iyiniyet garantisi altında birçok kolaylık sağlıyor.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;557539

Ben şahsi fikir vermiyorum. Verip veriştirmek amacıyla değil de insanları yanlış yönlendirmeyelim diye uğraşıyorum. O zaman şöyle yapalım;

Fabia III Araç kullanma kılavuzu sayfa 148 Kullanım uyarıları bölümünde yazan motor yağı tablosu uyarınca sabit servis aralıklı benzinli motor araçlar (garanti kapsamı) VW 502 00 ve Dizel araçlar VW 507 00

Orijinal VW motor yağı seçenekleri için Mobil 1 http://www.mobil1.fr/quelle-huile-choisir/huile-moteur-volkswagen.aspx

Dipnot: Fabrika iyi niyet garantisi denilen şey de dava etseniz kazanacağınızı bildikleri araç arızalarını şirinlik yoluyla daha ucuza halletmektir. İşte bu benim şahsi fikrim...
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2016, 10:45:34 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;557645
Ben şahsi fikir vermiyorum. Verip veriştirmek amacıyla değil de insanları yanlış yönlendirmeyelim diye uğraşıyorum. O zaman şöyle yapalım;

Fabia III Araç kullanma kılavuzu sayfa 148 Kullanım uyarıları bölümünde yazan motor yağı tablosu uyarınca sabit servis aralıklı benzinli motor araçlar (garanti kapsamı) VW 502 00 ve Dizel araçlar VW 507 00

Orijinal VW motor yağı seçenekleri için Mobil 1 http://www.mobil1.fr/quelle-huile-choisir/huile-moteur-volkswagen.aspx

Dipnot: Fabrika iyi niyet garantisi denilen şey de dava etseniz kazanacağınızı bildikleri araç arızalarını şirinlik yoluyla daha ucuza halletmektir. İşte bu benim şahsi fikrim...

bu fikirlerde size sonuna kadar katılıyorum.fakat kaç kişi bakım kiatpcığını okuyor acaba?veya sanayideki hangi usta bu kitapcığa sahip?bunu derken sanayidekiler hepde kötü demiyorum.ayrıca servisin aracımıca ne koyduğunu bilmiyoruz bile.memleketimdeki başka bir markanın yetkili servisinin yağ varilinin içine ucuz  yağ karıştırıp 20/50 yağ diye sattığınıda gördüm.benim savunduğum konu en sonda bahsettiğiniz konu.ne sebepten olursa olsun bu haktan faydalanabilmek amacımız.servis en ufak bir açık bulsa bizleri bu haktan mahrum ediyor zaten.benim son sözüm elimiz mahkum kazıklanmaya.en azından 70.000/80.000 tl lik araçlarımızda büyük bir arıza çıkınca kendimizi garantiye alabilmek için.saygılar.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tabi araba canımızın yongası neticede. Ama aynı zamanda zayıf karnımız oluyor işte. Alırken servis garantisini uzatmak gibi parasıyla iyi niyet göstermiş arkadaşların yetkili servis tarafından bu şekilde şantaja uğramasına sinir oluyorum sadece. Bilmukabele.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün aracı aldığım bayiden 15.000 bakım için fiyat aldım.560 TL dediler. Aynı km bakımı için yeni superb e 650 Tenim fabia yı kendi ustama vermeyi düşünüyorum.40 bin lik araba için çok para bence

Çevrimdışı efem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim Mayısta bakım bende sordum Bursada 600 Tl fiyat verdi.Üstelik yapılacak işlemler yağ ve filtre değişimi.Bu gidişle götürmiyeceğim bakıma