škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 15.000 bakım veya yıllık bakım fiyat hakkında

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun bir arayacam servisi durumu bildirecem en azindan haberleri olsun sonra suprize oynamayalim. Teskkurler cevaplar icin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisle konuştum, normalde 1 yil olarak geri sayim yapmasi lazimdi kodlamasinda bir sorun olmustur ama onemli degil siz 1 yil olarak hesaplayin dedi. Ayrica 15K km yapamayacagimi belirttim ne kadar geciktirebilirim dedim, 1 Eylul olan servis zamanimi yeni yildan önce gelin bir sorun olmaz Garantiyle ilgili de bir sorun cikmaz dediler ama yeni yili gecmesin dediler. Yer Altur.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de öyle tahmin etmiştim. Benim yıl dolmadan km doldu. 14500'de bu hafta için randevu aldım. Bir de %15 indirim kampanyası varmış. Bakalım artık.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler bir sorum olucak. Sizlerin araçlarındaki balatalar ilk kaç km de değişti ? ve balatanın değişmesi gerektiğini nasıl anlarız ? teşekkürler.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;618679
Beyler bir sorum olucak. Sizlerin araçlarındaki balatalar ilk kaç km de değişti ? ve balatanın değişmesi gerektiğini nasıl anlarız ? teşekkürler.

Balatalar 2. servis yasnı 30.000KM de değişir normalde ama mecburi değildir. Her kullanıcının frenleme miktarı ve şiddeti farklı olduğu için denemesı yapılır, balatalara kampanalara bakılır eğer papuçlarda disklerde vs artık nasıl bir fren mekanızması varsa araçta onlara bakılır idare eder durumda ise bir 10K km daha götürecek gibiyse üzerinde bırakılır. Çoğunlukla servisler değiştirmek ister ama işini bilen servisler önler yıpranmışsa değiştirir arkaları çoğunlukla ellemez. Eğer fren yaparken disk sürtünme sesi geliyor, ya da en hafif frenlemenizde dahil disk yuvarlanması hissediyorsanız böyle ayagınızdan tıkır tıkır fren pedalının gidip gelmesi lazım hafif hafıf. O his ABS den farklıdır ve hafif frenlemelerde bile hissedersiniz. Otomatik şanzumanlarda biraz daha çabuk yıpranır, kadın sürücülerde çabuk yıpranır, çok agresif kullanan kişilerde çabuk yıpranır ama normal bir kullanıcı için 30000KM çok rahat

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION]

Fren balatalarini yetkili serviste degisturnek zorunda degilsiniz. Balatalar garantiyi bozmaz. Benim aracin 30bin bakiminda yetkili servis onler 5bin arkalar 10bin gider dedi. Ben bostanci oto sanayide simkan (vag grubu orjinal parca satiyorlar) dan  on arka hella pagid marka seti 150tl ye aldim. 80tl yede disarda montajini yaptirdim.

Çevrimdışı dr.hsyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Balata işçiliğine servisler yüksek fiyat yazıyor en güzel orjinal yedek parçayı servisten alıp dışarda iyi bir ustaya değiştirtmek, hatta eliniz yatkınsa çok da zor değil yavaş yavaş 2 saatte değişir [emoji16][emoji23][emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr.hsyn;618715
Balata işçiliğine servisler yüksek fiyat yazıyor en güzel orjinal yedek parçayı servisten alıp dışarda iyi bir ustaya değiştirtmek, hatta eliniz yatkınsa çok da zor değil yavaş yavaş 2 saatte değişir [emoji16][emoji23][emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kimse o riski almaz sanirim ya fren yani bu yolda durmayi saglayan tek yontem frene basmak:)). Riske girip kendim yapmam şahsen ama bence de serviste yaptirmak cok mantikli degil. Hem garantiyle de bir işi yok

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar biraz önce yetkili servisten %15 indirimle 30.000 km bakımı için 822 TL fiyat aldım. 30 bin bakımında bu fiyat abartı değil mi?

Düzeltme: 30000 bakıma taşıdım soruyu
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2017, 10:54:00 Gönderen: SAHLVCV »

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün 15000 bakımını yaptırdım. Kampanya olduğu için 600 TL'ye geldi. Araba biraz rahatladı gibi. Daha sessizleşti sanki. Şimdilik memnunum. 30000 bakımını da sordum. Periyodik bakıma ilave olarak bujiler değişiyormuş. Bir de kullanıma bağlı olarak balata vs. [MENTION=9860]SAHLVCV[/MENTION] Sizin 222 TL'lik fark bujiden geliyor herhalde.

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adviser;618834
Bugün 15000 bakımını yaptırdım. Kampanya olduğu için 600 TL'ye geldi. Araba biraz rahatladı gibi. Daha sessizleşti sanki. Şimdilik memnunum. 30000 bakımını da sordum. Periyodik bakıma ilave olarak bujiler değişiyormuş. Bir de kullanıma bağlı olarak balata vs. [MENTION=9860]SAHLVCV[/MENTION] Sizin 222 TL'lik fark bujiden geliyor herhalde.

Engin bey merhaba hangi serviste 15bin bakımı yaptırdınız servis memnuniyetiniz nasıldır saygılar

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Erkan Bey, ben Anadolu Yakası'nda oturuyorum. Maltepe Aykan servisine gittim. İlgi ve alakaları güzeldi. Sizin sorularınızı dinliyor ve yardımcı oluyorlar. 30000 KM bakımına da orayı gitmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün İst. Avek otomotivden ilk bakım fiyatı 605 TL fiyat verdiler bilginize

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15,000 bakımında neler değişiyor ve hangi ürünlerde değişiyor. Malzemeleri biz alıp götürsek servis sadece işçilik alsa daha ucuza hallederz sanki

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] 15000 bakımı için yağ değişimi, hava filtresi, yağ filtresi-tapa, polen filtresi değişiyor. Aracın genel durumuna bakıyorlar. Cam suyu ilavesi vs. oluyor. Standart prosedür. Bence tam tersi daha uygun olur. Servis işçilik ücretleri biraz pahalı. Zaten işçilikten kazanıyorlar. Parça fiyatları onun yanında bir tık geride kalıyor.