škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 15.000 bakım veya yıllık bakım fiyat hakkında

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adviser;619331
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] 15000 bakımı için yağ değişimi, hava filtresi, yağ filtresi-tapa, polen filtresi değişiyor. Aracın genel durumuna bakıyorlar. Cam suyu ilavesi vs. oluyor. Standart prosedür. Bence tam tersi daha uygun olur. Servis işçilik ücretleri biraz pahalı. Zaten işçilikten kazanıyorlar. Parça fiyatları onun yanında bir tık geride kalıyor.

Hak veriyorum. Servisten orjinal parça alip, daha iyi kaliteli bir yağ alip disarida yaptirmak daha mantikli ama iste garantisi devam eden aracta maalesef cesaret edilemiyorum cunku garanti kapsaminin disina cikilmiş oluyor.

Çevrimdışı Fabia44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
13 temmuz 2017 de  antalya skoda çağ oto da 603.TL ye 15.000 bakımı yaptırdım :confused:

Çevrimdışı hshn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim ve ilk mesajım.
2016 model fabia 1,2 tsi dsg style aracımın 15.000 bakımını yaptırmak üzere satın aldığım samsun asal (skoda) otomotive götürdüm.
isteklerim:
1-aracımda bir kaç küçük taş izi vardı ve rutüş istedim.
2- geri viteste hareket ettiğimde balata sesi (sanırım) çıktığımı ve kontrolünü,
3- hız sabitleyicisi için fiyat verilmesini istedim.
bunların haricinde motoru özel bir sıvı ile temizlediklerini ve ömrünü uzattığını istersem 160 TL ye yapabileceklerini söylediler. İstemediğimi söylediğimde 60 TL ye düştü servis elamanı. bende yaptırdım ve toplam 766 TL 15 bin bakım ücreti ödedim.
4- serviste yaptırdığım cam filmlerinde hava kabarcığı olduğu ve değişimini istedim

Şikayetlerim:
1- Randevu alırken araca iç dış temizlik yapacaklarını söylediler. Ama araç yarım yamalak yıkanmış ve camları yağlı bezle silindiği için kirli verildi. Niye düzgün temizlik yapmadınız dediğimde "detaylı temizlik yapmıyoruz" dediler.

2- Geri vitesten gelen sesi ( her nasılsa) tespit edememişler.
3- Araç hazır diye aradıktan yaklaşık 2 saat sonra gitmeme rağmen araç hazır değildi. Rutüş yapılmamıştı. Nedeni ise boya servisinde teknik bir arıza olduğu imiş (!) Eline bir kutu boya birde sulu boya fırçası alıp rutüş yapmak teknik bir konu sanırım.
4- Ellerine cam filmi olmadığından dolayı değişim yapadıklarını söyledi servis elamanı, cam filmleri GÜMRÜKTE İMİŞ. Oysa ertesi gün başka bir müşteri gibi aradığmda cam filminin ellerinde olduğunu teyit ettim.
Bütün bunları gerek genel merkeze gerekse çeşitli kanallarla şikayet ettim. Ama ne arayan var ne soran.
Benim merak ettiğim cam filmi gibi üç kuruşluk bir malzeme için yalan söyleyen servis, benim aracıma gerçekten bakım yaptı mı? orjinal parçalarını değiştirmiş olabilir mi?
ben yetkili servise nasıl güveneceğim.
Son olarak bakımdan sonra aracın yakıtı düştü, ancak performansı da düştü.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba
bende bakım yaptırmadan önce servisi aradım diyarbakır da bana 750 tl söylendi dedim yemezler aracın garantisinin ne zaman biteceğini sordum 3 ay var dediler tamam dedik telefonu kapattım sanayide ustamın yolunu tuttum peryodik bakımı her sey dahil 290 tl ye hallettik sıkıntı yok şükür

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geri giderken gelen ses için balata sesi demişlerdi ama frene basmayınca da geldiğini duyuyorum . :confused: but şekilde nasıl ses oluşuyor anlamadım . Bir daha gidince soracağım

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde yıllık bakıma 16 günüm kaldı aracım da 12680 km de samsun asala gideceğim bende bu dediklerine dikkat edeceğim. Ben başında durmayı planlıyorum işin açıkcası :D

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar fiyat alan var mı acaba? Bir hafta içinde randevu alacağım ona göre pazarlık atayım?

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;624846
750-800 e yakın fiyat veriyorlar bu aralar

Benim anlamadığım şu: Octavia ve Superb için de bu fiyatları verirlerken, neden Fabia ve Rapid bakım parası aynı? Arabada sınıf ve motor farkları var ama servis farkı neredeyse yok. Diğer markalarda da mı fiyatlar bu şekilde? Mesela Fiat, Renault, Ford, Toyota vb. Durum nedir bilmiyorum. Bilen biri varsa açıklarsa kendimi rahatlatmış olacağım.

Diğer bir konu ise şu: Şirketimizde 2016 AUDI A4 1.4 TSI 150 HP var. Bu araba VAG grubunun en iyi ve donanımlı arabalarından. Bu arabanın bakımı 976 TL'ye yapılıyor Fabia'nın da bakımı 800'e yapılıyorsa burada bir yanlışlık var bence. Bizim verdiğimiz para kanıma dokunuyor. İşte aşağıda da bakım kalemleri ve fiyatları var. Araç: Audi A4 1.4 TFSI

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün Samsun Asal bayi de 701 liraya yaptırdım 15 bin - Yıllık bakımı

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;625454
Dün Samsun Asal bayi de 701 liraya yaptırdım 15 bin - Yıllık bakımı

Bakım içeriğinde neler var?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fthzngn;625582
Bakım içeriğinde neler var?

yağ filtresi
hava filtresi
benzin filtresi
yağ
motor temizleme

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aykan'dan 720tl fiyat aldım bu hafta götürcem. Başka yeri aramadım : )

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bakıma son 500 km kaldı bu aralar fiyat alan oldumu ? dogus oto esenyurt yada avek yakın bayiler

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurnisli;626458
bakıma son 500 km kaldı bu aralar fiyat alan oldumu ? dogus oto esenyurt yada avek yakın bayiler

Dün bakım yaptıran arkadaş var 700 tl dedi samsun asal da:)