škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaput Amortisörü uygulama...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;561065
Yapmaya yapilir da kaputun orjinal civatalarina anektar degdirmeye kiyamiyorum ben

anektar önemli ağa.benimde yapacagimdan değil.kapılara ust aydınlatmadan kablo cekmeye bile çekiniyorum.nerden nasıl geçireceğim felan orijinallik önemli alt muhafazam kırılmış takilmayacak kadar kötü değil.ama yenisini bulursam onu alırım. :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;561072
anektar önemli ağa.benimde yapacagimdan değil.kapılara ust aydınlatmadan kablo cekmeye bile çekiniyorum.nerden nasıl geçireceğim felan orijinallik önemli alt muhafazam kırılmış takilmayacak kadar kötü değil.ama yenisini bulursam onu alırım. :)

Cikani bana ayir o zaman :) benim ihtiyacim oluyor

Çevrimdışı Gonzales

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: colossol;556465
Arkadaşlar aracıma kaput amortisörü uyguladım.. Resimler aşağıdadır.. Güzel oldu :wax:

Hayırlı olsun güzel uygulama  bizim leonlarada uygulanırmı acaba? Parçaları ankarada nerden bulabilirim kim satar bunları ?

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;561079
Cikani bana ayir o zaman :) benim ihtiyacim oluyor

Tamamdır Resimlerini çekip whatsaapdan atarim

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;561110
Tamamdır Resimlerini çekip whatsaapdan atarim

Hic gerek bile yok herturlu kullanirim ben :) benim araba yere yakin ya kisin kar yaginca yolda ortasi buz lastik izi daha cokuk yerlerde mecburen muhafazanjn anasi agliyor :)

Gerci dukkanda bi tane yedegim olacakti ama onunda omru yine bir kis olur zaten :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar olunca güzel bir uygulama da ayda kaç kere motor kaputunu açıyorsunuz?
Uğraşması, masrafı hazır çubuğu takmaktan daha iyi diyorsanız diyecek laf yok tabi ki.

Çevrimdışı Cerrah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;561044
http://www.gozdenalbur.com/M8120-AKB-DEMIR-CIVATA,PR-1717.html

bahsettiğiniz civata bu mudur? Temin edebileceğimiz yerin adres ve ya telefon bilgisini paylaşsanız aslında bizlerde irtibvat kuralım temin yoluna bakalım. yoksa böyle çok bir faydası olmuyor foruma
Hayır o değil . Piston ve amortisör satışı yapılan yerde onu da yanında veriyorlar zaten

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim merak ettigim, bir donem hemen her marka bu kaput amortisoru isini orj de uyguluyordu. Neden yine manuel direk olayini gecildi acaba. Guvenlikle ilgili bir durum mu acaba

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.briskoda.net/forums/topic/324414-alexs-red-mk1-fabia-vrs-gtb2260vk-ex-hybrid/page-3

Briskoda.net i incelerken Fabia 1 için kaput amortisoru uygulamasına denk geldim.fotoğrafların linki çalışmadığı için konu linkini attim

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;561118
Arkadaşlar olunca güzel bir uygulama da ayda kaç kere motor kaputunu açıyorsunuz?
Uğraşması, masrafı hazır çubuğu takmaktan daha iyi diyorsanız diyecek laf yok tabi ki.
Haklısınız, ama arabanın her donanımı her zaman sıklıkla kullanılmıyor ki, mesela yakıt depo kapağı benim gibi bir çok kişi tarafından 1-1,5 ayda bir açılıp kapatılıyor...
bu kaput pistonu içinse para vermeye gerek yok aslında...
çöpe atılan eski pistonlar bu işi kolayca görüyor,
fabia 2 için böyle bir pistonu tamircinin çöp kutusundan alıp, el işi bir metal parça bükerek kaputa taktım, yıllardır sorunsuz çalışıyor, parasız da yapılabilir demek isterim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Frequency;561289
Haklısınız, ama arabanın her donanımı her zaman sıklıkla kullanılmıyor ki, mesela yakıt depo kapağı benim gibi bir çok kişi tarafından 1-1,5 ayda bir açılıp kapatılıyor...
bu kaput pistonu içinse para vermeye gerek yok aslında...
çöpe atılan eski pistonlar bu işi kolayca görüyor,
fabia 2 için böyle bir pistonu tamircinin çöp kutusundan alıp, el işi bir metal parça bükerek kaputa taktım, yıllardır sorunsuz çalışıyor, parasız da yapılabilir demek isterim.
Yalnız o atılmış amortisöre güvenip de kaputun altında motorla ilgilenmeyin bence. Zira Favorit aracımda bagaj kapağının amortisörleri önce tutardı kapağı ama yaklaşık 5 saniye sonra tutamaz olup bagaj kapağını aşağı bırakırdı. Bunu bagaj kilit mekanizmasını tam fıtık ameliyatının olduğu bölgeye yiyince anladım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;561313
Yalnız o atılmış amortisöre güvenip de kaputun altında motorla ilgilenmeyin bence. Zira Favorit aracımda bagaj kapağının amortisörleri önce tutardı kapağı ama yaklaşık 5 saniye sonra tutamaz olup bagaj kapağını aşağı bırakırdı. Bunu bagaj kilit mekanizmasını tam fıtık ameliyatının olduğu bölgeye yiyince anladım.
Bagaj kapağı daha ağır olduğu için, onda işe yaramayan piston, daha hafif olan kaputu kolayca kaldırabiliyor, ben tek piston kullandım, iki tarafa da kullanılırsa dediğiniz gibi daha güvenli olabilir tabii...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Frequency;561335
Bagaj kapağı daha ağır olduğu için, onda işe yaramayan piston, daha hafif olan kaputu kolayca kaldırabiliyor, ben tek piston kullandım, iki tarafa da kullanılırsa dediğiniz gibi daha güvenli olabilir tabii...
Nihayetinde atılmış bir malzeme. Güvenliği elden bırakmayın da siz gene de.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara sitelerde mobilya aksesuarları satan yerlerde bu pistonlardan var. Parasına göre yani, iyisi de var kötüsü de. Kaç newton kurtarır ki orayı, iki tane alıp denesemç

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi onlar olmaz yapma sende ben mobilyacı adamım gidin oto sanayiden alın etmeyin eylemeyin