škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Satılık ilanlarından...

turker · 3360 · 1389174

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmet38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;565165
Arkadaşlar 2015 9,500km de sol arka kapı boyalı ve çanurluk ağzında lokal boya var 750₺ tramet çıkıyor. Rapid spaceback elegance kaça satarım ne eder?
Orjinal 17 jantlı
Desi alarm
Komple cam filmi
Komple led paket li aracım?

hocam motor kaç?

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet38;565269
hocam motor kaç?

1.2tsi

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8165]mustklc[/MENTION] degismesi gerekiyodur degismistir. Bu 105 lik motorlarin turbo omru kisa oluyor zaten. Ulkedeki yakit sartlari da ortada. Sifir orm urunle degistiyse ne ala.

He bir de bakmak lazim ayarsizlik sarsinti verimsizlik var mi diye

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;566040
[MENTION=8165]mustklc[/MENTION] degismesi gerekiyodur degismistir. Bu 105 lik motorlarin turbo omru.....
Deme öyle şimdi.Bu kmlere çok yakınım masraf çıkarma şimdi :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;566043
Deme öyle şimdi.Bu kmlere çok yakınım masraf çıkarma şimdi :D

Illaki bir km kistasi olacak diye birsey de yok. Ne kadar iyi bakarsan bak turbonun cortingel strayze olucagi varsa engel olamazsin.

Olursa sa korkma 2 liraya sifiri iscilik dahil biter ;)

Korkucaksan enjektorden kork 4 denesi 4 melyar melyoncuk :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;566004
durup dururken neden turbo ve enjektörleri yenilemişler ki?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-nadir-den-2007-a5-kasa-octavia-combi-elegance-1.9-tdi-280722944/detay
Bu motorda bir serinin enjektörleri sorunluydu. Servis çağrısı olmuştu.  Belki aradan kalanlardan biridir.  Turboysa km bağlı olmaksızın kullanıma bağlı olarak her zaman sorun çıkarma ihtimali var.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;566048
Bu motorda bir serinin enjektörleri sorunluydu. Servis çağrısı olmuştu.  Belki aradan kalanlardan biridir.  Turboysa km bağlı olmaksızın kullanıma bağlı olarak her zaman sorun çıkarma ihtimali var.

Akif abi 2.0 Tdi Passatlarda hatırlıyorum bende böyle bir çağrı.1.9 larda var mıymış?Emin misin?Biraz bakındım göremedim.Merak ettim.Belki bende de vardır diye.

Alıntı yapılan: DDŞ;566044
Illaki bir km kistasi olacak diye birsey de yok. Ne kadar iyi bakarsan bak turbonun cortingel strayze olucagi varsa engel olamazsin.

Olursa sa korkma 2 liraya sifiri iscilik dahil biter ;)

Korkucaksan enjektorden kork 4 denesi 4 melyar melyoncuk :)

Kendi bilir baboş,Eğer sıkıntı çıkarsa ilerde düşündüğüm bi-xenon la,deri döşemeden vazgeçerim artık.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;566055
Akif abi 2.0 Tdi Passatlarda hatırlıyorum bende böyle bir çağrı.1.9 larda var mıymış?Emin misin?Biraz bakındım göremedim.Merak ettim.Belki bende de vardır diye.

Kendi bilir baboş,Eğer sıkıntı çıkarsa ilerde düşündüğüm bi-xenon la,deri döşemeden vazgeçerim artık.

Hahahahdgdhg bak bunu sevdim

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;566055

O dönemde vardı da 10 oldu. 2.0 mı 1.9 mu?  Sen öyle deyince ikilem de kaldım. Ben yanlış hatırlıyor olabilirim.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba aslında çok hoşuma gitti.
Borç harç bir yerlerden bulup alasım geldi.

Çünkü dolu bir araç

Ama turbo ve enjektör revizyonu kafamda soru işareti bıraktı. Düzgün yenilendiyse tamam sıkıntı yok.  Ancak pat küt yenilendiyse ve motorda da ciddi sıkıntılar varsa ve onlar da es geçildiyse sıkıntı. Bildiğim kadarıyla enjektörlerin düzgün ateşlenmemesi pistonların ayarını da bozuyor zamanla. Bozuk halde ne kadar zaman kullanıldı ya da niye bozuldu?

Bir de nadir oto hakkında, internette pek düzgün yorumlar okumadım. Kendileri bu tür forumları takip eden esnaflardan. Aslında gelip kendileri de buraya birşeyler yazarsa memnun olurduk.

Ankaraya gittiğimde arabayı görmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz değer mi?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enjektör için gerçekten erken diye düşünüyorum bende ama Turbo değişmiş olabilir.
Araba da jantlar orijinal değil.Hem de yeni duruyor.Konfor için geçti desem 15''e,pek gerek yok.17 ile bile kötü değil.
İç taban döşemeleride fazla yıpranmış gibi.
Nadir normalde aldığı arabaların içini temizletiyor,direksiyonlarını boyatıyor öyle koyuyor ilana.
Değer mi konusuna gelince,eğer böyle bir niyetiniz varsa bence değer.2.0 Tdi lara da bakmak lazım.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nadirden pek de duzgun araba gecmiyor.

Bir musterimiz zamaninda octavia almisti bilgisayara bi bagladik 4x4 zannediyordu arac kendini [emoji23][emoji23][emoji23]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Macunköy demet galericilerinin yaptığı ilk iş direksiyon dersini değiştirmek oluyor.Octavia'nın da değişmiş.Araba elegance ama jantlar değişmiş.Far anahtarı soyulmuş.vb.Bana pek düzgün gelmedi.