škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Satılık ilanlarından...

turker · 3360 · 1388292

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: turker;301559
Sağolun, 2012'de Ankara'dan ilk arabayı ben çıkarttım galiba :hanz:

Noter 80 küsür tl olmuş bilginize...

İncelememi yakında yeni bir başlıkta paylaşırım diye düşünüyorum.

Araç 2004 Getz 1.3 GLS 82 HP 117 Nm @3200d/d...

Bu Getz'in 2. el performansı hoşuma gitti :)

Bir üç mir üç, aldıktan 6 gün sonra ilan verdim, ertesi gün satıldı mübarek :D

Pazartesiden beri arabasızım ama gribe yakalandım, ancak kendime geliyorum. Yine Getz mi alsam diye düşünmekteyim...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;304696
Bu Getz'in 2. el performansı hoşuma gitti :)

Bir üç mir üç, aldıktan 6 gün sonra ilan verdim, ertesi gün satıldı mübarek :D

Pazartesiden beri arabasızım ama gribe yakalandım, ancak kendime geliyorum. Yine Getz mi alsam diye düşünmekteyim...
alıp satıyorsunuz galiba. merak ettim, devir işlemi yapıyorsunuz aldığınız araçlara, hepsini kendi adınıza mı aldınız? ben 2011 de 3 araç değiştirdim, maliye peşine düşer demeye başladılar, size gelen giden oldu mu maliyecilerden.. :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;304702
alıp satıyorsunuz galiba. merak ettim, devir işlemi yapıyorsunuz aldığınız araçlara, hepsini kendi adınıza mı aldınız? ben 2011 de 3 araç değiştirdim, maliye peşine düşer demeye başladılar, size gelen giden oldu mu maliyecilerden.. :)

Ben de duydum bu işi, hatta internette araştırdım, baya muzdarip adam var. Bi google'a yazın baya şey çıkıyor. Onları okuduktan sonra maliyeci halaoğluna baktırdım, henüz bi şey yok adıma :) Son aldığım aracı babamla gidip onun üzerine aldım. Bu yıl henüz kendi adıma işlemim yok. 2011'de 1 defa alım 2 defa satım yaptım kendi adıma. Ama şu var, rahatı kaçtı işin. Vatandaşlar neler yazmış:

Alıntı
MERHABA ben 5 yılda toplam 26 araç (yani 1 yılda 5 araç) alım satımı yap mışım ve bana vergi dairesin den çagrı geldi dedilerki seni 2006 yılın dan iti baren vergi mükellefi yaptık ve sen bir muhasebeci bul ve muhasebeçin sana yol göstersin dediler zaten yüzlerine bakıl mıyorr sanki çalıp sattık yada alırken devlet parasıyla aldık neyse muhabebeyle görüştügüm de 5 yıl 60 ay yapar cezalı beyanna me si algısı cezası 3 ayda bir bişiyi derken 85.000 tl gibi(SEKSEN BEŞ MİLYAR) EN AZ ceza çıkar dedi EGER SEN BU İŞİ normal vergi mükellefi olarak yapsay dın 5 yılda 10.000 tl an çak vergi verirdin cezalı oldugu için çokk kötüü araç başı 500tl ceza kesseler razıyım kazan çımın hepsini veriyim ama uygulama yanlışş 661.000 vatan daş tan baqhsediliyorrr buu sörün en ivedii çözül melii net bi hall almalı vergi daireleri insanlara yardım çı olmalı biz araç alırken noter skorta muayenesi lastigi kabortası koltuk kılıfı far ı camı eksozu bir çok noktaya tiçari can katıyoruzz zatenn ve kazanç larınız araç başı 300-500-hadi hadi 1000 tl bakın YÜZDE 18 KDV i felen degil hepsini alın karımızın ama yakamızı bırakın bi çare bulun araç bası miktar koyun 150 araç satan la 15 araç satanı ayırın TÜM MİLLET AÇIK LAMA BEK LİYORR ALLAH AŞKINA DÜŞÜNÜNN ….

http://www.memurum.biz/2011/07/661-bin-vatandasa-vergi-surprizi.html

İş ciddi yani. Ben bu yıl üzerime araç almayı düşünmüyorum. Aile üzerinden yapabildiğim kadar yapıp "bedelli" ye katkı yapmayı hedefliyorum.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim bulunduğum ilçein merkezinde gören yapan imam da bu işleri yapıyor.geçenlerde maliyeden 25 milyar ceza gelmiş.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki iş olarak değil de benim gibi zevk için alıp satanın suçu ne? para kazandığım da oldu, çok zarar ettiğim de... hesabı neye göre yapıyor, ne kadara alıp ne kadara sattığıma bakacak mı? o zaman ben alacaklı bile çıkabilirim devletten... :) 10 a alıp 10 harcayıp 12 ye sattığımı bilirim örneğin... yada en fazla 23 e alıp 26 ya sattım ama aldığım arabanın piyasası ben alırken zaten 25-26 civarıydı, satan kişi yurt dışında bir arkadaşımdı, o yüzden bana ucuza geldi araba, yoksa kâr falan etmedim... piyasasında sattım...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;305227
peki iş olarak değil de benim gibi zevk için alıp satanın suçu ne? para kazandığım da oldu, çok zarar ettiğim de... hesabı neye göre yapıyor, ne kadara alıp ne kadara sattığıma bakacak mı? o zaman ben alacaklı bile çıkabilirim devletten... :) 10 a alıp 10 harcayıp 12 ye sattığımı bilirim örneğin... yada en fazla 23 e alıp 26 ya sattım ama aldığım arabanın piyasası ben alırken zaten 25-26 civarıydı, satan kişi yurt dışında bir arkadaşımdı, o yüzden bana ucuza geldi araba, yoksa kâr falan etmedim... piyasasında sattım...

Ben de öyleydim, önceden keyfine değiştirip zarar da etmişimdir. Nasıl yapıyorlar ben de bilmiyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yedek parçalarla nerdeyse bir tane daha yapılabilinir

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acil Getz lazım...

Müşterisi hazır :D Geçen hafta Getz'i pazara çekeyim dedim, 1-2-3 derken 3. soranlar aldı arabayı. Ama ilk soranlar da kaçırdıklarına bin pişman... Bulduğum an alacaklar :D Bugün pazarda beni aramışlar...
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2012, 18:53:10 Gönderen: turker »

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 19:35:51 Gönderen: tufan »

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu En Fullü Oluyor , Sunroof , Ön İki Koltuk Isıtma, Otomatik Ayna ESP Vs Kısacası Olmayan Bişeyi Yok.
Bende Şu Anda Mode Donanım Olanı Var 1.6 CRDİ 115 Hp (Şirkette Kullanıyoruz ,Kiralık).
Yol Tutuşu ,Frenlemesi Vs Mükemmel. Başınızı Ağrıtmayacak Sorunsuz Bir Araçtır.
Piyasasını SürekliTakip Etmiyorum Ama En Son 35-36 Civarı İdi

Bu Arabanın Tek Dezavantajı Kasa Ağırlığı , 1.5 Ton Ağırlığında
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 19:40:13 Gönderen: kaptan52 »