škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Satılık ilanlarından...

turker · 3360 · 1411655

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hocam fiyatlar hakkinda fikrim yok.

Fakat magnezyum subap ve lpg uyumu problemi var lpg dusunuyorsan.

2014te gelen makyajli 1.4t fabrikasyon lpg olanlar var, belki de celik subaplidirlar. Hem de yol bilgisayarinda lpg menzilini falan gosteriyormus. Hem makyajli kasa cok tatli ozellikle arka taraf ve iceride direksiyon.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;532734
2.0 dizellerinin verimsiz oldugunu duymustum.
1.6t ile 1.4t karsilastirmasi nasil acaba?
Yol tutus d segmentinin iyisi olabilir ama ic hacim dar bence.
Yakisikli araba ama bana d segmenti oturakligini hissettirmiyor disaridan.
Ve benzini icer kanimca.

İc hacim dar, ozellikle arkasi cok basik. Yakit icin 10-11lt ortalama kabul..

Alıntı yapılan: veracocha;532735
Lpg uyumluluğunu iyi düşünmek lazım Araştırdığım kadarı ile bu araçlara en iyi Valve care sistemli prins oluyor  ... , zira sübap erime olayı olabiliyormuş , kimiside taktırmadan önce sübapları çelik olanlarla değiştirip taktırıyormuş .. Bence ikinci el LPG takılmamış bir araç alıp işin ehli bir yerde kaliteli bir montaj ve ayar ile LPG taktırıp keyfine bakmak ...

Arkadasim montaj isi yapiyor, bugun gorustum. Siboplar magnezyum. 60bin km sonra degistirmek gerekir dedi..

Alıntı yapılan: turker;532747
Hocam fiyatlar hakkinda fikrim yok.

Fakat magnezyum subap ve lpg uyumu problemi var lpg dusunuyorsan.

2014te gelen makyajli 1.4t fabrikasyon lpg olanlar var, belki de celik subaplidirlar. Hem de yol bilgisayarinda lpg menzilini falan gosteriyormus. Hem makyajli kasa cok tatli ozellikle arka taraf ve iceride direksiyon.

Hocam sibop sorunu olursa, celik sibop degisimi yapip geceriz. Makyajli 1.4 butceyi sarsacak duzeyde ve dusuk hacim/guc icin Fazla para vermek ?

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;532730
Sunu buldum, fiyat biraz fazla mi?http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-insignia-cosmo-turbo-temiz-boya-ve-degiseni-yoktur-198017650/detay

Bu ilandaki araba gayet iyi gözüküyor. (Eğer bir sıkıntısı yok ise)

Bu araçta Cosmo donanıma ek olarak ;

DVD800-Navigasyon (Ortadaki turn-push DVD800 ile geliyor)
Flexride var gözüküyor.

AFL far dünyada görüp görebileceğiniz en iyi farlardan biridir,
Ayrıca flexride'ın yol tutuşuna hayran kalabilirsiniz..

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence insignia ya lpg yle binmeyin satarken çok zorlanırsınız, yok ben 4-5 sene binerim derseniz mantıklı olur, tüketim hakkında bilgi isterseniz ben makyajlı kasa 1.6 otomatik aracımda 7.5-8 ortalamayla geziyordum.1.4 manuel in tüketimi 6.5-7.5 arası olur diye tahmin ediyorum fiyat aralığınızı bilmiyorum ama 60-73 arası bir fiyata 1.4 fabrika çıkışlı lpgli ya da 1.6 alabilirsiniz
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2015, 01:28:43 Gönderen: Referee »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OnurB;532772
Bu ilandaki araba gayet iyi gözüküyor. (Eğer bir sıkıntısı yok ise)

Bu araçta Cosmo donanıma ek olarak ;

DVD800-Navigasyon (Ortadaki turn-push DVD800 ile geliyor)
Flexride var gözüküyor.

AFL far dünyada görüp görebileceğiniz en iyi farlardan biridir,
Ayrıca flexride'ın yol tutuşuna hayran kalabilirsiniz..
Fiyat nasil? En fazla ne kadar vermeliyim?

Alıntı yapılan: Referee;532774
Bence insignia ya lpg yle binmeyin satarken çok zorlanırsınız, yok ben 4-5 sene binerim derseniz mantıklı olur, tüketim hakkında bilgi isterseniz ben makyajlı kasa 1.6 otomatik aracımda 7.5-8 ortalamayla geziyordum.1.4 manuel in tüketimi 6.5-7.5 arası olur diye tahmin ediyorum fiyat aralığınızı bilmiyorum ama 60-73 arası bir fiyata 1.4 fabrika çıkışlı lpgli ya da 1.6 alabilirsiniz

4-5 yil binecegim. Onun icin LPG olsun istiyorum.. Makyajli kasadaki 1.6 motorda degisiklik var mi?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam iyi bi tane al da bakalim nasilmis. Takipteyim ;)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;532809
Hocam iyi bi tane al da bakalim nasilmis. Takipteyim ;)
Fiyatlar bayram sonu biraz duser mi diye tereddutteyim. Yoksa bugunlerde hemen alabilirim..

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;532802
Fiyat nasil? En fazla ne kadar vermeliyim?

4-5 yil binecegim. Onun icin LPG olsun istiyorum.. Makyajli kasadaki 1.6 motorda degisiklik var mi?

Makyajlı kasa nın motoru Sidi motor yani Spark Ignition Direct Injection türkçesi kıvılcım ateşlemeli direkt enjeksiyon kısaca buji sistemi eski motordan farkı yakıt tüketimi,sessizlik ve eski motorda alt devirler çok cansızken bu motorda alt devirler daha canlı motora ek olarak makyajdan sonra yanlış hatırlıyor olabilirim 2700 ya da daha fazla parça değişti.

Bence 2.el 64-70 arasına çok güzel bir insignia alabilirsiniz hiç lpg li araç kullanmadım o konuda bir yorum yapamam ama 1.6 dizel otomatik insignia için bayiiye gittiğimde 1.4 lpg li kullanan birisiyle konuşmuştum 17 bin km dir sorunsuz bir şekilde bindiğini söylemişti.Ne derece doğrudur onu bilmiyorum.

Bence bir test sürüşü yapın 5-10 dakika içinde kararınızı verirsiniz :gaz:

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de Insignia'yı her açıdan tavsiye ederim fakat LPG konusunda benim de fikrim yok. Yanlış referans olmak istemem..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;532815
Fiyatlar bayram sonu biraz duser mi diye tereddutteyim. Yoksa bugunlerde hemen alabilirim..

Hocam fiyat bayram öncesi sonrası çok fark etmez de seçenekler artabilir.

Hatta 2 ay daha bekleme şansın olursa hem seçenekler artar hem fiyatlar gevşer biraz (tabi dövizde artış devam etmezse).

Ama kafana göre bi şey bulursan da affetme derim.

Benim kafama da yatıyor bunlar da lpg'ye karşı soğudum baya. 1.6 dizeli çıksa da seneye 2.ele düşse belki düşünürüm. Ceedden memnunum biraz daha bineriz de sonraki aracım Allah ömür verirse iyi yol tutsun istiyorum. Bir de herkeste olmayan bi araba olmalı :rm:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;532815

Abi yeni kasaların motoru direk besleme o yüzden sıvı sistem gibi sistemler gerekiyor. Düz sıralılar verimli çalışmıyor.

Alıntı yapılan: OnurB;532825
Ben de Insignia'yı her açıdan tavsiye ederim fakat LPG konusunda benim de fikrim yok. Yanlış referans olmak istemem..

1.4 T 140 bgi sıfır aldık izmirden. Ankaraya geldik tüp taktırdık. Subap yağlamalı prins 3200 liraya gelmişti. Şuan 55bin oldu araba herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Bakımı 20binde oluyor ama yağlama 15binde bir bitiyor ve 90liraya değişiyor. Subaplarda şuan bir sıkıntı yok olursa zaten illaki foruma da yazarım. Opelin o motorları tüpe uyumluyken kıymeti bilinmeli bence

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce 1.6 Turbo'lara tüp taktırıp sorun yaşayanları duymuştum, iyice araştırmak lazım..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Referee;532823
Makyajlı kasa nın motoru Sidi motor yani Spark Ignition Direct Injection türkçesi kıvılcım ateşlemeli direkt enjeksiyon kısaca buji sistemi eski motordan farkı yakıt tüketimi,sessizlik ve eski motorda alt devirler çok cansızken bu motorda alt devirler daha canlı motora ek olarak makyajdan sonra yanlış hatırlıyor olabilirim 2700 ya da daha fazla parça değişti.

Bence 2.el 64-70 arasına çok güzel bir insignia alabilirsiniz hiç lpg li araç kullanmadım o konuda bir yorum yapamam ama 1.6 dizel otomatik insignia için bayiiye gittiğimde 1.4 lpg li kullanan birisiyle konuşmuştum 17 bin km dir sorunsuz bir şekilde bindiğini söylemişti.Ne derece doğrudur onu bilmiyorum.

Bence bir test sürüşü yapın 5-10 dakika içinde kararınızı verirsiniz :gaz:

Direkt enjeksiyonlu araçlarda LPG sıkıntılı. Olsa da sıvı sistem dönüşümü pahalı..  Test suruşu yapsam ıyı olacak :)

Alıntı yapılan: OnurB;532825

Ben araştırdım,  sıkıntı sadece Sübap .  O da aşılır bir sorun.

Alıntı yapılan: turker;532826
Hocam fiyat bayram öncesi sonrası çok fark etmez de seçenekler artabilir.

Hatta 2 ay daha bekleme şansın olursa hem seçenekler artar hem fiyatlar gevşer biraz (tabi dövizde artış devam etmezse).

Ama kafana göre bi şey bulursan da affetme derim.

Benim kafama da yatıyor bunlar da lpg'ye karşı soğudum baya. 1.6 dizeli çıksa da seneye 2.ele düşse belki düşünürüm. Ceedden memnunum biraz daha bineriz de sonraki aracım Allah ömür verirse iyi yol tutsun istiyorum. Bir de herkeste olmayan bi araba olmalı :rm:

Ben de sırf LPG ve benzin için tercih ediyorum. Dizele alışamadım..

Alıntı yapılan: Esariipek;532835
Abi yeni kasaların motoru direk besleme o yüzden sıvı sistem gibi sistemler gerekiyor. Düz sıralılar verimli çalışmıyor.

Aynen,  sıvı da halen pahalı ve sorunsuz değil..

1.4 T 140 bgi sıfır aldık izmirden. Ankaraya geldik tüp taktırdık. Subap yağlamalı prins 3200 liraya gelmişti. Şuan 55bin oldu araba herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Bakımı 20binde oluyor ama yağlama 15binde bir bitiyor ve 90liraya değişiyor. Subaplarda şuan bir sıkıntı yok olursa zaten illaki foruma da yazarım. Opelin o motorları tüpe uyumluyken kıymeti bilinmeli bence

Bence de güç ve LPG uyumuyla tercih nedeni..

Alıntı yapılan: OnurB;532839
Daha önce 1.6 Turbo'lara tüp taktırıp sorun yaşayanları duymuştum, iyice araştırmak lazım..
Sorun yaşamayan yok aslında.  Sorun Sübap magnezyum olunca 50-60 bin km sonra uzama vb.  Sorun çıkarıyor.  Çözümü var,  çelik Sübap ile değişim..

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun olmaz diyorsanız, geri kalan herşey için çok keyif alacağınız bir araç olur

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle