škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Spaceback 1.4 tdi dsg 2016 alınır mı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı okantutkun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar oncelikle foruma yeni katıldım herkes kazasiz belasiz surusler diliyorum
Rapid Spaceback 1.4 tdi dsg 2016 almayi düşünüyoruz sizlerin yorumlarini bilgilerini almak istedim aracin sorunlari kismina baktigimda belirli ses tıkırtı gibi sorunları gördüm bunlar her arabada genetik mi bu sorularimin cevabini bu konuda bulursam cok sevinicem sonuçta yüklü bi miktar vericez bu araca en azindan gönlümüzu icimizi ferahlayarak almak istiyoruz sizlerde yardimci olursaniz cok iyi olur iyi aksamlar
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2016, 02:42:39 Gönderen: okantutkun »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle forum kurallarını okuyup, kendinizi Tanışma alt forumunda tanıtan bir konu açınız. İyi forumlar.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2016 çıktı mı?

Aynı aracın 2015 modeli var. Yaklaşık 1 ay oldu alalı. Şehir içi ve şehir dışı tecrübelerim oldu. 2000 km civarındayım. Şiddetle tavsiye ederim. Kış lastiği bulma işi biraz sıkıntılı oluyor o ebatlar için ama onun dışında herhangi bir sorun yok. Gayet konforlu, yakıt tüketimi çok iyi.

Ses, tıkırtı vs. için daha çok erken. Şimdilik en ufak bir sorun yok.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedemeklazım;557630
2016 çıktı mı?

Aynı aracın 2015 modeli var. Yaklaşık 1 ay oldu alalı. Şehir içi ve şehir dışı tecrübelerim oldu. 2000 km civarındayım. Şiddetle tavsiye ederim. Kış lastiği bulma işi biraz sıkıntılı oluyor o ebatlar için ama onun dışında herhangi bir sorun yok. Gayet konforlu, yakıt tüketimi çok iyi.

Ses, tıkırtı vs. için daha çok erken. Şimdilik en ufak bir sorun yok.

Aynen katılıyorum eylül14 ten beri kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım kış lastiğini de 195-50-16 alarak çözebilirsin

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni araci bende ocak 2016 da teslim aldim memnunum simdilik. Dizel otm isteyince cok fazla opsiyonun olmuyor zaten. Ben hyundai accent blue renault clio vs baktim icime sinen rapid oldu hem ici ve bagaji genis hemde digerlerine gore daha premium bir havasi var icinde ustelik donanimda gayet tatminkar. Kis lastigi ve tikirti kronik sorunlari diyebilirim. Tabi kis lastiginde 15 janta dusebilirseniz pek sikintiniz kalmiyor.

Çevrimdışı okantutkun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dogus otonun elinde 2015 rapid spaceback kalmamis siparişle 2016 getiriyorlar 2 ay bekleme surecin var tabi ama yine tam emin olmadan gidip siparis vermek istemiyoruz 70 bin kolay kazanilmiyor bu devirde

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: okantutkun;557600
Merhaba arkadaslar oncelikle foruma yeni katıldım herkes kazasiz belasiz surusler diliyorum
Rapid Spaceback 1.4 tdi dsg 2016 almayi düşünüyoruz sizlerin yorumlarini bilgilerini almak istedim aracin sorunlari kismina baktigimda belirli ses tıkırtı gibi sorunları gördüm bunlar her arabada genetik mi bu sorularimin cevabini bu konuda bulursam cok sevinicem sonuçta yüklü bi miktar vericez bu araca en azindan gönlümüzu icimizi ferahlayarak almak istiyoruz sizlerde yardimci olursaniz cok iyi olur iyi aksamlar

Ayni fiyatlardaki diger marka araclara gore cok daha premium ve saglam oldugumu soyleyebilirm..tikirti sesleri maalesef evet yumusak malzeme kullanilmamasi sonucu diye dusunuyorum..genisligi konforu guvenligi gayet tatmin edici tam bir aile arabasi..1.4 dsg sedan rapid kullanicisiyim 3bin kmdeyim...ozEllikle uzun yolda cok rahat..yakitina gelince sehir icinde yogun tafikte 5.2 lt lerdyim..ve daha da azalmasini bekliyorum...yol sesini bekledgmden fazla iceri aliyor onu unutmayim

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dtmaden;557742
Ayni fiyatlardaki diger marka araclara gore cok daha premium ve saglam oldugumu soyleyebilirm..tikirti sesleri maalesef evet yumusak malzeme kullanilmamasi sonucu diye dusunuyorum..genisligi konforu guvenligi gayet tatmin edici tam bir aile arabasi..1.4 dsg sedan rapid kullanicisiyim 3bin kmdeyim...ozEllikle uzun yolda cok rahat..yakitina gelince sehir icinde yogun tafikte 5.2 lt lerdyim..ve daha da azalmasini bekliyorum...yol sesini bekledgmden fazla iceri aliyor onu unutmayim

bu tıkırtı sesleri kaçıncı km den sonra ortaya çıkıyor hocam? bende henüz başlamadı. Eski aracım golf'dü, yumuşak malzeme kullanılmıştı. Onda da kronik tıkırtı problemleri vardı, ben epey mücadele verip sesleri sıfırlamıştım. rapid SB'de bu kadar tıkırtı sesinden şikayette bulunulması beni ürküttü biraz ama dediğim gibi şimdilik şikayetim yok

Çevrimdışı okantutkun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;557754
bu tıkırtı sesleri kaçıncı km den sonra ortaya çıkıyor hocam? bende henüz başlamadı. Eski aracım golf'dü, yumuşak malzeme kullanılmıştı. Onda da kronik tıkırtı problemleri vardı, ben epey mücadele verip sesleri sıfırlamıştım. rapid SB'de bu kadar tıkırtı sesinden şikayette bulunulması beni ürküttü biraz ama dediğim gibi şimdilik şikayetim yok
Bizde aracin bu tikirti probleminden dolayi alsak mi almasak mi dusuncesindeyiz sonucta çoğu kiside bu problemler var ve sifir arac olunca insanin zoruna gider böyle seslerin olmasi

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: okantutkun;557786
Bizde aracin bu tikirti probleminden dolayi alsak mi almasak mi dusuncesindeyiz sonucta çoğu kiside bu problemler var ve sifir arac olunca insanin zoruna gider böyle seslerin olmasi

7000kmyi geçti sıfır tıkırtı var araçta ama yol sesi alıyor maalesef

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 3 aydır 1,4 TDI DGS kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı problem yok, tavsiye ederim. Tıkırtı sesi şimdilik yok, yaklaşık 3.000 km de araç. Yakıt tüketimi normal kullanım tarznıza ve trafiğe göre değişebilir. Akıcı şehir içi trafikte 5,0 lerde yoğun trafik ve dur kalklarda 6,5-7,5 arası( ataşehir-kozyatağı e5 üsküdar, ataşehir çamlıca bağlantı yolu altunizade) uzun süreli ortalama 7,3 (3000), son 1000 km de 6,6 son 300 km de 6,3
Kış lastiği 195/50/16 alternatif olabilir. ben pek karda kullanmıyorum ama İstanbul'da karlı gün 7 derecenin altında olan gün sayısı az aslında yine de bu tarz soğuk ve karlı günlerde kullanacaksanız 195/50/16 ölçülerinin orjinal ebatla arasındaki farkı düşük.
Aracı yine de test sürüşü yaparak alın, herkesin konfor beklentisi farklı olabilir. iç mekan rahat ve geniş konfor ve güvenlik özellikleri tatmin edici.
Bir kaç bayiye bakın hepsinden fiyat alın pazarlık edin.
Kasko trafik vb bayi haricinde de fiyat alın. Tavsiyelerim bunlardır.

Çevrimdışı okantutkun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tavsiyeniz icin tesekkurler acaba aracin 2.elde satilabilirlil durumu nasil olur sizce bir  bilginiz veya dusunceniz var mi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: okantutkun;557810
Tavsiyeniz icin tesekkurler acaba aracin 2.elde satilabilirlil durumu nasil olur sizce bir  bilginiz veya dusunceniz var mi

ikinci eli şimdiden düşünüyorsanız vw alın fiat reno alın skoda yavaş gider rapid de pek bilinen bir araç değil kısmen zor olacaktır. Fakat skodayı bilen biri denk geldi mi bir günde bile satarsınız.

Çevrimdışı okantutkun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yinede kotu zamani dusunmek lazim tabi ki binmek icin alıyoruz ama bir aksilik her zaman cikma olasılığı vardir bunlarida düşünüyoruz bir seyi gördüğün gibi gidip almak sacmalik olurdu acikcasi

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şöyle bir bilgi veriyim belki karar verme durumunuza yardımcı olur.

Haftasonu git gel 1000 km yol yaptım. Yolculuk bittiğinde bir o kadar daha yol yapabilirdim. Çok konforlu, yormayan bir araç.

Ha şu da var. Benim bir önceki aracım c4. Çakıl taşından geçsem hissederdim, tak tuk tüm yollarda içeri ses verirdi vs. Rapidin lastik yanakları ince olduğundan daha çok hissedersin demelerin rağmen c4'e kıyasla gökyüzündeymişsin gibi hissediyorsun :)