škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç altından gelen ince sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.

Bir kaç gündür kafamı kurcalayan bir ses var araçta. Daha 2000 km'de. Havalar soğuduktan sonra oldu, çünkü ilk aldığımda ya dikkat etmedim ya da gerçekten sonra oldu, çok emin değilim.

Telefondan ses kaydı yaptım ama buraya dosya olarak atamıyoruz. Akşam faklı bir yöntemle tekrar deneyeceğim :)

Şöyle tarif etsem belki anlayan birisi çıkar. Ses motordan değil alt taraftan geliyor ve "zzzzzzzzz" şeklinde (sinek vızıltısının daha yoğunu gibi) araç çalıştıkça kesintisiz devam ediyor. Çok ince ve tiz bir ses ama aracın yanındayken duyulabiliyor.

Bilemiyorum belki de ben hassas davranıyorum ama olağan dışı bir durum olmasından da endişeliyim. Neden olabilir sizce?

Umarım ki sesi yazıyla anlatabilmişimdir :)

Çevrimdışı gokko16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
seyir halinde iken devam eden tarzda vıyyyyy diye gelen bir ses mi bu

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Motor çalışınca başlıyor kapanana kadar kesintisiz devam ediyor.
Sanki bir demire yine demir bir parçayla sürekli sürtülüyormuş gibi bir ses. En önemlisi hava soğuyunca fark ettim.

Saçma olacak ama kesintisiz "Cızzzzzzz" diye bir ses :)

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sesin kaynagini bulan cok dua alir. Ayni ses benim aractada var cunku. Acaba sag yolcu kapisindaki tweeterdan mi geliyor?

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen yakit pompasi sesidir. Bazi araclarda, ucuz yakit alinca, elektrikli supurge kivaminda ottugune sahit oldum hatta, dogaldir..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Telefonla video kaydetmeyi deneyin en kötü ihtimalle, videoyu youtube'a yükleyip, youtube linkini verirseniz daha net bir hükme varılabilir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birazdan kaydederim kaydedince yukler paylasirim cok rahatsiz edici bir ses cizir cizir

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde benim silecekler su fiskirtmiyor soguktan donmustur diye dusunmustum ama hava 11~12 derecelerde hala puskurtmuyor silecekler suyu. Acaba neden olabilir

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;558104
Birde benim silecekler su fiskirtmiyor soguktan donmustur diye dusunmustum ama hava 11~12 derecelerde hala puskurtmuyor silecekler suyu. Acaba neden olabilir

Aşağıda linkini vereceğim konuya bir göz atın:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=33315&highlight=silecek+su
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Telefondan ses kaydı yaptım ama onu youtube'a yüklemek bir ızdırap. Video aklıma gelmemişti onu demeyim bari :)

Yakıttan olma ihtimali yok. Shell'in kendi işlettiği benzinlikten alıyorum ki daha 2 depo yakıt aldım.

İşin tuhafı aynı ses benim citroende de vardı. Servisine sormuştum, abi ses normal, bu ses olmazsa sıkıntı var demektir demişti. E arkadaş madem öyle trafikte diğer araçlarda neden duymuyorum o sesi?

Bir bilgi daha veriyim. Havalar 10-12 dereceye çıktı ve kesilmese de oldukça azaldı. Soğuk havada çok daha belirgin oluyor.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;558104

aynısı geçen hafta benim başıma geldi sigorta kontrol ettiler ama sorun yok,  mühendislik harikası (!) silecek su pompası arızalanmış içine su alabilen bir motoru varmış zamanla paslanıp bozuluyormuş, garantiden değiştirdiler benimkini, ben de dondu da atmıyor sandım ama sorun bu olması kuvvetle muhtemel servise gösterin derim

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;558113
Aşağıda linkini vereceğim konuya bir göz atın:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=33315&highlight=silecek+su

Eyv ustad sanirim benim spacebackin silecek sigortalari bozuk

Alıntı yapılan: Uğur57;558165
aynısı geçen hafta benim başıma geldi sigorta kontrol ettiler ama sorun yok,  mühendislik harikası (!) silecek su pompası arızalanmış içine su alabilen bir motoru varmış zamanla paslanıp bozuluyormuş, garantiden değiştirdiler benimkini, ben de dondu da atmıyor sandım ama sorun bu olması kuvvetle muhtemel servise gösterin derim

Bulundugum ilde servis yok iste bakalim once sigortalari bi kontrol ettireyim

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sesi telefon ile kaydettim. Cok net deil ama duyuluyor yinede cizrti gibi bir ses rahatsiz edici. Indirme linkii de ekliyorum
http://dosya.co/cyja1ac2tuj6/Ses00007.3gp.html

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada silecek suyu problemimin nedeni sigorta atmis. 7.5 amperlik degistirdim duzeldi. Rapid spaceback araclar icin silecek suyu sigorta numarasi 22 numara sag en ust teki sigorta