škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kış lastiğim balon yaptı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kagi55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar sizlerin tavsiyelerinize ihtiyacım var.4 ay önce continental contiwinter ts850 lastik almıştım 225 45 17 ebatlarında 5bin km yol yaptım.3gün önce Ordu merkezde Karadeniz sahil yoluna yakışmayacak kadar büyük ve birçok Çukur vardı yolun acemisi olduğumuzdan büyük bir çukura maalesef düştük ve sağ ön lastiğim balon yaptı.Çokta dikkat ettiğim halde Başıma geldi garanti var fakat biliyoruz ki Kullanıcı  hatası diyeceklerdir muhtelemen Latistikçime götürmedim henüz sizce ne yapmalıyım. Garantiye sokmazlarsa  büyük ihtimal öyle olacak.lastiğin tanesi 400tl üzeri. Sizce yenisimi Alınacak ? Teşekkürler ..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik konusunda ne yazık ki genelde sizin dediğiniz gibi kullanıcı hatası deniyor firmalarca. Zaten mecburen incelenmesi için vereceksiniz itiraz için. Bu süreç de uzun sürüyor bildiģim kadarıyla. Lastik için garantiden ücret iadesi talep edin ve yeni bir lastik alın mecburen. İtiraz olumlu sonuçlanırsa paranızı alırsınız zaten.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çukura düşmüşsünüz, kullanıcı hatası dışında ne diyebilirler ki zaten???
ya balonluyla devam ya da yenisi mecbur
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kagi55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Haklısınız Engin  bey ama işte maalesef yeni lastik balon yapınca insanın canı sıkılıyor ucuz birşey de değil maalesef birkaç vurdumduymazın Görevini yapmaması bize pahalıya mal oluyor.sakınan Göze ÇÖP batar misali Başıma geldi

Alıntı yapılan: enoktakenokta;557750
Lastik konusunda ne yazık ki genelde sizin dediğiniz gibi kullanıcı hatası deniyor firmalarca. Zaten mecburen incelenmesi için vereceksiniz itiraz için. Bu süreç de uzun sürüyor bildiģim kadarıyla. Lastik için garantiden ücret iadesi talep edin ve yeni bir lastik alın mecburen. İtiraz olumlu sonuçlanırsa paranızı alırsınız zaten.

Ender bey garantinden Ücret iadesi konusunda kime başvurmam gerekir  ilk defa Başıma geliyor bu konuda hiçbir fikrim yok.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kagi55;557761
Engin bey garantinden Ücret iadesi konusunda kime başvurmam gerekir  ilk defa Başıma geliyor bu konuda hiçbir fikrim yok.

Daha önce böyle bir süreç yaşamadım, ancak herhangi bir Continental bayiisine fatura ibrazıyla beraber lastiğin incelenmesi ve para iadesi talebinde bulunabilirsiniz bence. Zaten yeni bir lastik alacağınız için yeni lastiği aldığınız bayii de olur. Direkt olarak Continental müşteri Hizmetleri ile de görüşebilirsiniz tabii, ancak onlar da bunu söyleyeceklerdir kanaatimce.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kagi55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;557763
Daha önce böyle bir süreç yaşamadım, ancak herhangi bir Continental bayiisine fatura ibrazıyla beraber lastiğin incelenmesi ve para iadesi talebinde bulunabilirsiniz bence. Zaten yeni bir lastik alacağınız için yeni lastiği aldığınız bayii de olur. Direkt olarak Continental müşteri Hizmetleri ile de görüşebilirsiniz tabii, ancak onlar da bunu söyleyeceklerdir kanaatimce.
Teşekkür ederim ender bey. O zaman lastiği aldığım bayiye incelenmesi için bırakırım.ilk önce müşteri temsilcisiyle görüşeceğim konu hakkında ama yenisini almak kaçınılmaz gibi gözüküyor . Olan bize  oldu

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaskonuz varsa onunla halledin derim
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balon yapmis lastigi incelemiyorlar, bosa ugrasmayin derim..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kagi55;557761
Engin bey garantinden Ücret iadesi konusunda kime başvurmam gerekir  ilk defa Başıma geliyor bu konuda hiçbir fikrim yok.

Alıntı yapılan: enoktakenokta;557763
......... herhangi bir Continental bayiisine fatura ibrazıyla beraber lastiğin incelenmesi ve para iadesi talebinde bulunabilirsiniz bence. Zaten yeni bir lastik alacağınız için yeni lastiği aldığınız bayii de olur. Direkt olarak Continental müşteri Hizmetleri ile de görüşebilirsiniz tabii, ancak onlar da bunu söyleyeceklerdir kanaatimce.

Umutlanmayın ama ben de Ender gibi düşünüyorum...
Bu ebatlar Avrupa için, Türkiye'de 65 yanaktan aşağısı risk.
En azından kış lastiklerini yüksek profil seçmek gerek.
Geçmiş olsun.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kagi55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;557902
Umutlanmayın ama ben de Ender gibi düşünüyorum...
Bu ebatlar Avrupa için, Türkiye'de 65 yanaktan aşağısı risk.
En azından kış lastiklerini yüksek profil seçmek gerek.
Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim Engin bey  kışlık ya da yazlık takım yapmadığım için yazlıklar da kışlıklar  da 17 inç ile kullanıyorum. Yol da bozuk olunca Başımıza geldi. Fakat Anladığım şu ki garantiye giricek ve lastiğim çöpe  gidecek  yenisi işe değişecek