škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

irkilme veya kesiklik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cigo6141

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese selamunaeyküm arkadaşlar çok uzun süredir kullandığım octavia a5 kasa aracımı sattım ve yine skoda ailesine devam edip rapid 1.6 tdi elegance aracımı aldım. arkadaşlar aracımda sıkıntı mı var yoksa ben mi sorunluyum anlamadım yolda giderken ayağımı gazdan çekiyorum yine hızlanmak için hafif ya da sert farketmiyor gaza bastığımda aracın önünden motorda hafif anlık bi irkilme yada kesiklik oluyo gibi bişey yaşıyorum sanki boşluk varmış gibi ama herhangi bi ses yok sadece motor tarafından bir irkilme anlık bi kesiklik gibi bişey yaşıyorum bunu yaşayan var mı ya ada bu konuda bir fikri olan varsa yardımcı olabilirmi.sanayiye gittiğimde orda polo aynı motordan kullanan birisi de aynı şeyi söyledi acaba aracımda sıkıntı mı var yardımcı olabilirm,i bilenler

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı model ve donanımlı araçtan bende de var.  Aynı sorun bende de oluyor ancak,  bu tabi ki her zaman olmuyor.
Şu durumda olduğunu farkettim,  sanırım Dsg şanzıman ile ilgili bir durum.
Tam vites geçiş hızında iken gazı bırakıp tekrar bastığında oluyor.  Bu durum çoğunlukla şehir içi trafik yoğunluğu sırasında ortaya çıkıyor zaten.
Hoş bir şey olmamasına rağmen bütün rapidlerde olduğunu düşünüyorum.  Selamlar.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim yaşadığım sorunun ta kendisi :) Bende forumlara ssormak istiyordum bunu ama sonra dedim ki, gaz pedalında ki yada gaz basma da ki bir boşluktan dolayı oluyor.. Kendi kendime düşündüm tabi. Ama o arada bir boşluk var.

4 le gidiyorum mesela, ayağımı gazdan çekiyorum sonra tekrar hızlanmak istediğimde ince bir gaz vermek istersem araba ufaktan bir öne atılma yapıyor.

Bu sorunun tam kaynağını bilmiyorum ama halledilirse güzel olur. Çünkü araba 1 viteste de bazen dengesiz çalışabiliyor. O boşluk sürekli arabayı gaz verip kestiriyor 1. viteste.

Zaten boşta iken gaza bastığınızda fark edersiniz. Örnek veriyorum 1000 devire ayarlamak istiyorsunuz ufaktan, ama gaza basınca birden 1500 devire gidiyor onu ayarlayamıyorsunuz. Ufak bir gaz verme oranını araba birden alıyormuş gibi algılıyor ve devirden birden artıyor..

1.6 TDI Elegance Manuel

Çevrimdışı cigo6141

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar allah razı olsun ilgilenmişsiniz yazmışsınız sanırım bu olay yazılımla çözülebilecek birşey benim araç manuel bazen bu tepkiyi çok yapıyo bazen az yapıyor sanki anlık bi kesinti oluyor sa sonradan gaz yiyor gibi anlık bir vuruntu gibi ama motordan irkilme gibi bi durum arkadaşın ford dizel gaza basınca akarak hızlanıyo brniö ataçta anlık bi kesinti gibi irkilerek sanki debriyajdan ayağınız çok sert çekmişcesine bi tepki ama 1 snlik bi tepki arkadaşta 2014 aynı araç bar onu kullandık onda da vardı bu cumartesi yetkili servise soracam bakalım durum ne olacak burdan aonucu yazarım artık sizlerden hiç servise giden oldu mu

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sorun bakalım cevaplarını bende çok merak ediyorum.

Büyük ihtimal abi bir sorun yok, normal şeyler bunlar diyecekler. Yada sorunun ne olduğunu bile anlamayacaklar...

Çevrimdışı cigo6141

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vallahi arkadaşlar geçen gün yetkili servise gittim bununla ilgili bırakın bişey söylemeyi usta gelip benimle test sürüşüne çokmasına bile dosya ücreti istediler bende tıttum sanayinin yolunu bir usta bana alttaki takozlardan yapabileceğini söyledi araçta vurma olduğunu takozlar ve ya salıncak burçlarına bakmak lazım dedi şu an liftler boş değil bi zaman gel bakarız böyle kullanmanda sana şimdilik bi sıkıntı çıkarmaz dedi velhasıl takozlara bakılacak bakalım durum ne olacak bilmiyorum

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şey bizim arabada da oluyor. Bende başlarda takıyodum ama belli ki araba gaz vermekle vermemek arasında kalınca bi yığılma gibi bişey yaşıyor. Bence sıkıntı olan bişey yok :D bu arada araç manuel bizimde

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu olayı 2. Vites 1000 devirde 15 km hızlarında sabit tutmaya çalışırken yaşıyorum acaba devirsiz mi kullanıyorsunuz. Ya da dizellerde genel bir sıkıntı var.

Çevrimdışı cigo6141

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sanırım bu olay tüm wv 1.6 tdi lerde var.çünkü polosu olan adam aynı şeyi söyledi yine rapidi olan arkadaşımda da var o jetta kullandığını onda da olduğunu söyledi bugün bi sanayici abim var özellikle her defasında wv dizellere çok binmiö sürmüş birisiidir ona da sordum muhabbet arasında kullandı baktı aynısı wvlerde de var dedi bunlarda bu olay var aıkıntı delan yok arabada dedi bir kaç kişiey daha sordum forumlara baktım herkeste aynı şey mevcut anlaşılan bu araca böyle binmeye devam.saygılarımla

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben de benzer durumu 1.2 TSI DSG ile yaşıyorum. Fakat bendeki durum duruş kalkışlarda bir boşluk varmış, birden kavramıyor gibi hissediyorum. Daha önceki tork konverterli Avensis 2001 SOL/AT de böyle bir durumla karşılaşmıyordum.

Çevrimdışı cigo6141

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
abi sizin durumunuz çok farklı bizim yaşadığımız durum hızla yada yavaş farketmiyor yolda giderken gazdan ayağımızı çekip tekrardan basmak iatediğimizde yavaş yada hızlı farketmiyor gaz pedalına bastığımızda sanki debriyajdan ayağınızı sert çekmiş gibi bi kesiklik motorda bir irkilme söz konusu ancak sizinkisi sadece  duruş kalkışlarda yaşanıyorsa muhtemel sebep ya aktarma organı olabilir ki dsglerin bazılarında bu problem oluyor siye okumuştum ancak hiç binmedim bilmiyorum yada aracınız eğer ani tepki veriyorsa boğaz kelebeği ani açma kapama işlemi yapıyor olabilir konuyu daha deyaylı anlatırsanız bir fikşr sunabiliriz

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz daha izlemem gerekiyor. Gaz kelebeğinden ziyade mekanik olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı Balasagun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/sadayrapid/
Sizin aracınız DSG herhalde sorununuzu açıkça anlatabilirseniz bendeki bir durum ile karşılaştırma yapacağım, belki sorunlarımız aynıdır.