škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Metalik boya bakımı hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tolga Bey dediğiniz marka evet kalitelidir ama hiçbir zaman fiyat performans değildir. O fiyatlara daha iyi markalar var ve daha alt ürünlerde aslında sizin işinizi görecektir. Meg markasında isme para vermiş olursunuz. Detailing dükkanı ve erdem boyada kaliteli ve bütçenize göre bölünmüş ürünler alabilirsiniz. Kardeş forum detailturkey den ürünlet hakkında bilgi edinebileceğiniz gibi uygulama stillerinide öğrenirsiniz. Dediğim detaildükkanı vs de ürünlerin nasıl kullanılacağı da anlatılıyor ufaktan oraya göz gezdirebilir kafanıza yatan ürünü uygulayabilirsiniz.
Wax olarak katı wax öneririm fk 1000p yada soft 99 un ürünlerini göz gezdirin 20-40 gr bile bir sene götürür. Mesela daha ucuz yıkama eldivenleride var yine koyun tüyünden neredeyse her ürünü yarı fiyatına başka markalarda bulabilirsiniz. Şampuan olarak atas ın konsantre ürünleride gayet f/p dir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Meguiar's kadar pazara herkesten önce girmenin ekmeğini yiyen bir firma yoktur bu sektörde...

Şampuan olsun, yıkama eldiveni olsun, kurulama bezi olsun çok daha kaliteli ürünler var. Hele o kurulama bezini hiç tavsiye etmiyorum, yapısı gereği kurularken aracı çizmeye çok müsait. Onun yerine Uber Blue ya da Miracle dryer çok daha iyi tercih olur. Yıkama eldiveni olarak da wash mitt yerine Gyeon gibi koyun yününden bir eldiven tercih edilebilir. Şampuan olarak da illa Meguiar's derseniz bunun yerine sarı renkli wash and wax daha iyidir...
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2016, 01:14:54 Gönderen: enoktakenokta »
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı TolgaAntalya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz ürünleri ve siteyi hemen inceleyeceğim.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TolgaAntalya;558388
mehmetniyazi bey aracı yıkattıktan sonra before after yapalım :)

tolga bey sizin için:)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah temizlenince de ayrı bi güzel oluyor bizim beyazlarda :)

Çevrimdışı TolgaAntalya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;558438
tolga bey sizin için:)

Maşallah yüzü gözü açılmış. Bir kaç gün kar, yağmur yağmasa bari, yolunuz çamurdan tozdan uzak olsun.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Abiler bütün önerilerinize saygım var yalnız aklıma takıldı. Bu saydığınız malzemeleri reçetesiz alabiliyor muyuz:D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;558842
Abiler bütün önerilerinize saygım var yalnız aklıma takıldı. Bu saydığınız malzemeleri reçetesiz alabiliyor muyuz:D

Reçetesiz alınabiliyor tabii; ama her eczanede bulunmuyor:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;558842

Bu virüssü kaparsanız reçeteniz kendi yaşayacağınız deneyimlerdir tabi birde her ay en az 200 tl lik kredi kartı ekstresi :D

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;558848
Bu virüssü kaparsanız reçeteniz kendi yaşayacağınız deneyimlerdir tabi birde her ay en az 200 tl lik kredi kartı ekstresi :D

Allah saklasın! Bu sebeple metalik boyalı ve özellikle siyah araba almıyorum artık. 2011 Honda Civic aldım en son siyah sıfır arabayı 10 ay sonra acil sattım:lol:

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;558872
Allah saklasın! Bu sebeple metalik boyalı ve özellikle siyah araba almıyorum artık. 2011 Honda Civic aldım en son siyah sıfır arabayı 10 ay sonra acil sattım:lol:

Yalnız aracınız kırmızı, bakmazsanız pembeye doğru gider :D en güzeli metalik gri ve beyaz. Siyah mı zaten saymıyorum :D
Beyaz araçtaki kılcal çizikler bile gözüme batıyor. Siyahı kalbim kaldırmaz. İçerdeki pianoblack ler bile canımı sıkıyor zaten :)

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;558885
Yalnız aracınız kırmızı, bakmazsanız pembeye doğru gider :D en güzeli metalik gri ve beyaz. Siyah mı zaten saymıyorum :D
Beyaz araçtaki kılcal çizikler bile gözüme batıyor. Siyahı kalbim kaldırmaz. İçerdeki pianoblack ler bile canımı sıkıyor zaten :)

Doğrudur:gut: ben de arada cilalı yıkamak ve zamanla pasta yaptırmak zorunda kalacağım. Ama siyah gibi kan kusturmuyor çok şükür:gaz:

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;558999
Doğrudur:gut: ben de arada cilalı yıkamak ve zamanla pasta yaptırmak zorunda kalacağım. Ama siyah gibi kan kusturmuyor çok şükür:gaz:

Mrrhaba bende corrida kirmizisi tercih ettim sizce kirmizi tercihi beni pisman ettirirmi araci daha almadim kapora verdim  beyaz kirmizi arasinda kaldim kirmizi daha sekil duruyor diye onu tercih ettim ama bakimi da dusundurmuyor degil

Çevrimdışı durbre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;560030
Mrrhaba bende corrida kirmizisi tercih ettim sizce kirmizi tercihi beni pisman ettirirmi araci daha almadim kapora verdim beyaz kirmizi arasinda kaldim kirmizi daha sekil duruyor diye onu tercih ettim ama bakimi da dusundurmuyor degil

hocam aynı kararsızlığı ben de yaşıyorum. çift renk alacağım inşallah. ama beyaz siyah mı yoksa corrida kırmızı siyah mı kararsızım. aracınız geldi mi sizin? yorumda bulunur musunuz? bir de mümkünse fotoğraflarını görmek isterim fabişin :)