škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni araç boya bakımı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classi;559342
Abi bildiğin binom açılımı gibi hepside baya bi detaylı,sanat çalışması yapılmış olması lazım ama yinede içime kurt düştü valla

Benim kaput filminde de benzer çizikler var ve ben onların  kaputumun ilkokul çocukları tarafından  tuval niyetine kullanılmasından kaynaklı olduğunu biliyorum:D İlan-ı aşk, çiçek böcek falan:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classi;559347
:D :D Zamane gencliği değişiyor abi.Bizim zamanımızda arabayla ilgili eğlence ''BENİ YIKA'' yazıp sevinirdik.Gözümde canlandı da  amma boş çoçukluk dönemi geçirmisim,seninkiler en azından yaratıcı :D

Sorma sorma. Araba kozmetik bakımda. Bakalım ne kadarı geçecek onların...

Çevrimdışı ooncan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu film dediğimiz madde plastik kökenli sonuçta ve boyaya yapışıyor, sıcak-soğuk derken boyaya tamamiyle yapışıp zarar vermesinden korkuyorum açıkçası, hiç filmden ötürü boyası zarar görmüş varmı ? ( elbette merdiven altı uygulamalar dışında )

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ooncan;559357
bu film dediğimiz madde plastik kökenli sonuçta ve boyaya yapışıyor, sıcak-soğuk derken boyaya tamamiyle yapışıp zarar vermesinden korkuyorum açıkçası, hiç filmden ötürü boyası zarar görmüş varmı ? ( elbette merdiven altı uygulamalar dışında )

İyi bir film, iyi bir yüzey hazırlığı ve iyi bir uygulamacı olursa böyle bir sorun olmaz.

Aracımda orta kalite bir film var ve geçen sene söktürüp yenisini yaptırdım. Sökme işleminde en ufak bir sorun yaşamadım.

Ancak belirttiğim hususların sağlanmaması nedeniyle sökümü saatler süren ya da iz bırakan filmler de gördüm.

Çevrimdışı ooncan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;559363
İyi bir film, iyi bir yüzey hazırlığı ve iyi bir uygulamacı olursa böyle bir sorun olmaz.

Aracımda orta kalite bir film var ve geçen sene söktürüp yenisini yaptırdım. Sökme işleminde en ufak bir sorun yaşamadım.

Ancak belirttiğim hususların sağlanmaması nedeniyle sökümü saatler süren ya da iz bırakan filmler de gördüm.

teşekkür ederim, peki aracın tampon gibi plastik kısımlarının boyasının korunması için bir öneriniz varmı ?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ooncan;559365
teşekkür ederim, peki aracın tampon gibi plastik kısımlarının boyasının korunması için bir öneriniz varmı ?

Kast ettiğiniz taş vb. şeylerin çarpması sanırım. Kaput filminden artan parçaları tampon için kullanabilirsiniz. Tabii ki yama gibi değil. 2 parça çıkar diye tahmin ediyorum.

Açıkçası bütçe sıkıntısı yoksa tüm kaputa, ön çamurluklara ve tampona komple film yaptırırsanız daha iyi olur.

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;559259
Mustafa Bey bu zamana kadar onlarca seramik kaplama uygulanmış araç gördüm, böyle bir sıkıntı görmedim. Zaten koruma öncesi yapılan işlemlerle sizin bahsettiğiniz kılcal çizikler giderilir öncelikle. Bence sizin ustayla aranızda geçen diyalogda bir yanlış anlama olmuş. Ha ama tabii şu var uygulamayı yapan kişi yetkin biri değilse arabayı harita haline de getirebilir...

Dediğiniz doğrudur ben sadece usta bu şekilde bana söyledi bende yazayım dediğim , belkide kendine güvenemedi sizin dediğiniz gibi.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bu ön kaputtaki taş izleri ve çizikler için internette Color N drive rötuş takımı dolaşıyor. Acemi uygulamalar için bile mükemmel sonuç veriyor diyorlar. Acaba sizlerden kullanan var mı tavsiye edersiniz misini? Nette satılıyor,YouTube da videoları falan var

http://www.hepsiburada.com/ford-kuga-renk-kod-buz-beyazi-7vtawwa-color-n-drive-tas-izi-ve-cizik-rotus-sistemi-p-OTFOKUB74051BSC

Çevrimdışı ooncan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozimos;559814
Arkadaslar bu ön kaputtaki taş izleri ve çizikler için internette Color N drive rötuş takımı dolaşıyor. Acemi uygulamalar için bile mükemmel sonuç veriyor diyorlar. Acaba sizlerden kullanan var mı tavsiye edersiniz misini? Nette satılıyor,YouTube da videoları falan var

http://www.hepsiburada.com/ford-kuga-renk-kod-buz-beyazi-7vtawwa-color-n-drive-tas-izi-ve-cizik-rotus-sistemi-p-OTFOKUB74051BSC

evet bu seti plastik bölgedeki basit taş izleri için rahatlıkla kullanabilirz herhalde, yaw cep telefonu ekranına bile film taktırmayan biri için nekadar zor araca film kaplatmak :)

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ooncan;559855
evet bu seti plastik bölgedeki basit taş izleri için rahatlıkla kullanabilirz herhalde, yaw cep telefonu ekranına bile film taktırmayan biri için nekadar zor araca film kaplatmak :)

Çevrimdışı ooncan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracımı bugün teslim aldım, yarış mavisi gerçekten harika bir renk ve bu rengi korumak zorunda olduğumu hissettim. seramik kaplama düşünüyorum ama kaplamadan önce aracın ırzına geçen polisaj makinası ile değil de elle uygulama yapan gerçek bir usta arıyorum yoksa kullanılacak madde zaten belli ceramic pro h9 ama iyi bir usta bilen varsa yazarsa çok sevinirim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara olsa adres belli de İstanbul için arkadaşlar daha doğru yönlendirir. detailturkey.net foruma da bakabilirsiniz; orada da işleri bayağı beğenilen uygulayıcılar var.

Çevrimdışı ooncan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ender teşekkürler, valla atlanır gidilir ben çok beğendim aracı eskilerde kaput altında izolasyon varmı bilmiyorum bazı incelemelerde yok işte VW ile ayrılan detaylar bunlar vs deniyordu ama benim araçda izolasyon var, ben toledodan sonra gayet beğendim. bir ara 150 ye çıkmışım fark etmedim bile.

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;560029
Ankara olsa adres belli de İstanbul için arkadaşlar daha doğru yönlendirir. detailturkey.net foruma da bakabilirsiniz; orada da işleri bayağı beğenilen uygulayıcılar var.

Ankara icin belli olan adresi ogrensek :o:)
yarin insallah arabayi teslim aldiktan sonra Ankaraya gelicem 10 gun kadar kalicam. o arada yaptirabilirim belki.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Turboordek;561056
Ankara icin belli olan adresi ogrensek :o:)
yarin insallah arabayi teslim aldiktan sonra Ankaraya gelicem 10 gun kadar kalicam. o arada yaptirabilirim belki.

Dbydetailing Berkay. Tel: 05069908815