škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Piano black kısımlarında çizik

Style · 29 · 7696

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 10 yıldır skoda kullanıcısıyım en son aracım b2 superb ti ondada piano black kaplı olan kısımlar vardı ve 5 yıl kullanmama rağmen hiç Bi çizik veya deformasyon olmAdı.şimdi B3 superb kullanıyorum araba 40 günlük 1400 km de lAkin vites konumlandırması kısmında bulunan piano black kısımları o kadar çizildiki Bi anlam veremedim hatta kül tablası otomotik kapanan kısımdada aynı çizikler olunca çok şaşırdım.bu çizikleri yok etmenin Bi yolu varmı ve çok titiz Bi kullanıcı olmama rağmen bu çizikler sadece bendenmi kaynaklı sizlerdede aynı sorun varmı.kaldıki  asla Bi malzeme koymam sadece tozların oluşturduğu çizikler

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Style;559437
Yaklaşık 10 yıldır skoda kullanıcısıyım en son aracım b2 superb ti ondada piano black kaplı olan kısımlar vardı ve 5 yıl kullanmama rağmen hiç Bi çizik veya deformasyon olmAdı.şimdi B3 superb kullanıyorum araba 40 günlük 1400 km de lAkin vites konumlandırması kısmında bulunan piano black kısımları o kadar çizildiki Bi anlam veremedim hatta kül tablası otomotik kapanan kısımdada aynı çizikler olunca çok şaşırdım.bu çizikleri yok etmenin Bi yolu varmı ve çok titiz Bi kullanıcı olmama rağmen bu çizikler sadece bendenmi kaynaklı sizlerdede aynı sorun varmı.kaldıki asla Bi malzeme koymam sadece tozların oluşturduğu çizikler
bende öyle bir durum olmadı. bir şey filan mı sürdünüz? ya da aracı yıkattığınız yerde bir sıkıntı olmuş olmasın?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hanım bezle silmiş. bizim gösterge  panelinin camında bile çizik var. ışık vurunca çıkıyor ortaya.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Ben dış kapı direklerindeki pianoblack kaplamalarda çizikler var. Pazar SRP uygulayacağım. Sonuçları burada paylaşırım.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı direklerinde de iç detaylarda bütün pianolar çizildi. Çok özen gösterilmesi gereken parçalar. Araç içinde ne kadar özen gösterirseniz gösterin çiziliyor maleslef. Eskilerde böyle bir sorun yoksa kaliteyi düşürmüşler demek ki.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;559502
Ben daha cizilmeyen piano black e denk gelmedim

Haklısınız. Sanırım özünde var. Aracım 5 bin kmde benimkilerde çok şükür bir sıkıntı yok (İç mekanda) yalnız ben çok dikkatli kullanırım

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can'ın dediği gibi olay bakım olayı. Sadece bir kere bile güç uygulayarak silerseniz çizik içinde kalır. Aynı şey gösterge panosu için de geçerli. Ben aracı yıkatırken göstergeyi sildirmiyorum mesela. Piano black kısımları da sildirmeyin derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı FiLoLoG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende eski aracımdaki acı tecrübelerimin ardından aracımı yıkamada asla içini sildirmiyorum ve başında bekliyorum. ekran temüzleyici ve philips in beziyle kendim siliyorum her yeri

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;559461
bende öyle bir durum olmadı. bir şey filan mı sürdünüz? ya da aracı yıkattığınız yerde bir sıkıntı olmuş olmasın?

Sadece tozları temizlemek için nemli bezle sildim hepsi bu

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;559440
Şahsen uygulamış değilim, ancak aşağıda vereceğim 2 linkte tavsiyeler mevcut:

http://www.detailturkey.net/konu/piano-black-ciziklerini-nasil-gideririm.16129/

http://www.detailturkey.net/konu/piano-black-ve-srp.19495/

Çok teşekkür ederim

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;559485
Kapı direklerinde de iç detaylarda bütün pianolar çizildi. Çok özen gösterilmesi gereken parçalar. Araç içinde ne kadar özen gösterirseniz gösterin çiziliyor maleslef. Eskilerde böyle bir sorun yoksa kaliteyi düşürmüşler demek ki.

5 yıl kullandığım subep2 de böyle sıkıntı hiç yaşamadım

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Style;559532
5 yıl kullandığım subep2 de böyle sıkıntı hiç yaşamadım

SuperB 2'nin orta konsolunda SuperB 3'teki kadar piano black yok ki. Kapı ve göğüste olanda zaten mat ahşap görünümlü plastik.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben silme hatasını göstegelerin camında yaptım, fiber bezle silmeme rağmen çizildiler.

Şimdi hem piano black hem de göstergeleri gözlük silme bezi ile siliyorum.