škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

toyota prius

selchuk · 59 · 16027

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün nette dolanırken toyota sayfasına girdim.priusu gördüm.daha önce amerikada kuzenimin arabasını kullanmıştım ama sanırım bu son versiyonu.bildiğim kadarıyla %100 hibrit motoruda üretim aşamasında.teknik verilere göre şehir içi 3.9 litre yakıyormuş.1200 km yol gidiyor bir depoyla.elegant ve premium olmak üzere iki versiyonu var.fiyatını çok pahalı buldum elegant 42000, premium 49000 euro.ankarada bulursam test aracı test etmeyi düşünüyorum.3 tane bayi varmış hangisinde varsa.bu arabayı test eden yada inceleyenler varsa düşüncelerini merak ediyorum doğrusu.
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Acaba aradaki fiyat farkına, benzinden tasarruf ettiği kadar, yani o parayı geri dönüştürecek kadar uzun süre/km sorunsuz gidebilecek mi, hadi onu geçtim sen o kadar yol gidebilecen mi :kiki: :kiki:

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
az önce aradılar yarın öğleden sonra gidip test edicem bakalım nasılmış:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: selchuk;52068
az önce aradılar yarın öğleden sonra gidip test edicem bakalım nasılmış:D

Sen yine gazcılığımızdan ödün verme ama LPG li arabada basınca benzine atar ya, o da elektrikten çıkıp bi boy benzine atacak, demedi deme :kiki::kiki:

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;52075
Sen yine gazcılığımızdan ödün verme ama LPG li arabada basınca benzine atar ya, o da elektrikten çıkıp bi boy benzine atacak, demedi deme :kiki::kiki:
zaten öyleymiş biraz internetten kataloğuna baktım.45 km ye kadar elektrik sonrada benzin ve elektrikmiş.ama 3 tane modu var.tek elektrik tek benzin yada her iki mod.bide priz bulmak lazım buna sanırım.trafoyamı bağlasak yada hat çekmek lazım:D:D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla onu bunu bırakın çevreye oldukça duyarlı bir araç.Elektrik motorundayken 0 emisyon ve 0 sessiz bir araç.Testi merakla bekliyorum selçuk bey.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende merak ediyorum aslında..Müsait bir zamanda test etmek isterim..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:+1:
Alıntı yapılan: hakanerdogan;52060
acaba aradaki fiyat farkına, benzinden tasarruf ettiği kadar, yani o parayı geri dönüştürecek kadar uzun süre/km sorunsuz gidebilecek mi, hadi onu geçtim sen o kadar yol gidebilecen mi :kiki: :kiki:
:+1:907

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O araçta ampül değiştirmek bile büyük risk..Çok yüksek voltaj var..Zaten el sokacak bir yeri bile yok kaputun altında..

Görünüşüde fena değil.

Toyota priusları incelerken TV'de türkçe prius reklamı gördüm şaşırdım :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün gidicem bir aksilik olmazsa.okuduğuma göre pillerin ömrü 5 yıl gidiyormuş.sonra değişiyorlar.ameriakadaki eski modeldi benim gördüğüm bu daha gelişmişi yüzde yüz hibrit olan modelde üretim aşamasıdndaymış.bu aracın herşeyi serviste olur sanırım.dediğiniz gibi ampül bile orda değişir başa bela gibi

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar test sürüşünden geldim.olumlu ve olumsuz yanlarını anlatıcam.batıkent toyotaya gittim carrefour yanındaki showrooma.kapıdan girdim karşıma prius çıktı.hemen kapının karşısına koymuşlar aracı:D.içeri girdim sarışın güzel giyimli güzel bir bayan karşıladı.neyse bayanı geçelim arabaya gelelim:D.araba metalik inci beyazı renginde.elegant modeli.dıştan gözüme baya hoş geldi çizgileri güzel.parlak beyaz gerçekten yakışıyor.bagajı baya geniş 450 lt bagaj var.araç 1.8 litre benzinli motor 100 hp hibrid motor 136 hp.yakıt tüketimi şehir içi 3.9 yazıyor katalogta inanmadım ama doğruymuş.bagajı açtım iki tane kilit var.kilitleri açtım altında stepne ve arka koltuklara doğru elektrik motoru var.ön koltuklara oturdum kokpit baya hoş.herşey yerli yerinde.bu arada araç 3.nesil toyota prius.elegant modelinde kumaş döşeme var.ama kalitesini bu kadar düşük beklemiyodum.direksiyon yanında start stop düğmesi var.araçta eksik gördüğüm yan ön koltukta kafam tavana 15 cm boşlukta duruyor.arka koltukta ise bu yükseklik 5 cm e iniyor.dik oturduğum içinmi bilmiyorum ama sanmıyorum.arka koltuklara 1.80 den daha uzun insanların oturması zor.

gelelim test aracına.test aracı mavi renk 34 plaka bir araçtı.yalnız araç 2.nesil prius.showroomdaki gibi 3.nesil değil.arabaya bindim.arabada deri döşeme 15 inç alaşım jantlar standart.yalnız 2.nesil araçta kumandalar baya zor.yeni nesil gibi değil.yerlerini zor buldum.düşünün cam açma düğmelerini bile zor buldum:D.butonu taktık bastık start düğmesine.görevli beye dedimki el frenini indircem nerde.adam demesinmi ayakla basıcan:D nerde dedim ayak koyma yükseltisinin oraya koymuşlar.neyse bastım.sıra geldi vitese.2.nesilde vites eski honda crv ler gibi direksiyon yanında yenisinde ise normal yerinde.vites sadece otomatik.p,r,n ve b butonu var.b ne işe yarıyo anlamadım adama sordum oda bilmiyomuş.vites oyuncak arabadaki gibi yayı çekiyosun kendi geçiyo.ortada bir büyük ekran var oradan aracın elektrikmi benzinmi gittiğini görüyosunuz.viteside geçirdik çıktık yola.arabada ses yok.en hoşuma giden yanı gösterge yok araçta.aracın ön camına bakıyosunuz ve bütün değerler herşey orda.hem yolu görüyosun hemde değerleri.neyse çıktık test yoluna.ben arabaya alışmaya çalışıyorum 50 60 hızla gidiyorum adam demesinmi hızlan bi.hızlandım 90 km ye kadar araç benzine geçti tam gas bas dedi bu sefer.tam gazda 130 km ye çıktım araba roket gibi.benim superbden daha seri geldi.ve o hızlanmayı hissediyosunuz.normal moddaydım ama istenirse elektrik,eco ve power modları var birini seçebiliyosunuz.130 km de bi baktım araç elektrik motora geçti.sonra anladımki araç gaz pedalına sabit basarsanız ya da ayağınızı çektiğinizde elektrikle gidiyo.frendede bu durum geçerli.yeni nesil led farlar hoşuma gitti.fren mesafesi süper.otomatik araçlara göre baya iyi.ön cam ön yn camlar su itici özellikte.arabadan inmek istemedim hatta yanlış yola girdim biraz daha turladık:D.arabayı park ettim.1.8 iyiymiş baya dedim.adam demesinmi bu 2.nesiller 1.5 motor.şaştım kaldım.heralde 1.8i daha roket gibidir.kısacası hoşuma giden bir araç oldu.çıkarken sordum daha hiç satılmamış türkiyede.tek test arabasıda bu dediler bilmiyorum ne kadar doğru.zaten daha eğitimlerini bile almamışlar.katalogta bi tane vardı bana verdiler.aksesuar kataloğu ise yok.servis durumu ise daha oturmamış 2 aya herşey hazır olacak ondan sonra araçlar gelecek dediler.bu arada bir tane siyah avensis vardı ötv döneminde satılmamış araç ve fiyatı 50 bin liraya çekmişler araç full.xenondan sunroofa deri döşemeye kadar ilgilenen arkadaşlar olursa diye yazdım:D.toyotada metalik renk farkı olmamasıda hoşuma gitti.çok kısa olmadı ama kısaca böyle arkadaşlar:D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ceyranlı ş.içinde kısa mesefede iyidir ama ben hidrojeni tercih ederim ceyrana :D

araba gerçekten güzel ama malesef pahalı..

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
müthiş bir araba  Nip/Tuck  un  bir sezonunda bir ara Christian ın  aracıydı ...  iyi  reklam yaptılar..

hiç şaşırmadım  bizim  memlekette  pahalı  olduğuna..

araştırırsanız   avrupada  kendi  hibrit  otomobilini  yapan  bir sürü  insan  var  DIY  olarak..  eski  çamaşır makinası  motoru  falan  kullanıyorlar  

+1200 km   menzilleri  yapıyorlar    forumları  bile  var  DIY  hibrit cars  falan aratırsanız  çıkması  olası..

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kadir bey aracı şarj için prize bağlamıyosunuz bende öyle sanıyordum:D.benzinle giderken kendini şarj ediyor.