škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

toyota prius

selchuk · 59 · 16388

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ahmet bey haklısınız.bütün ülkelerde çevreci araçlarda vergi indirimi var.yunanistanda bile bu araçtan sıfır vergi alınıyor.bayideki konuşmamda aracın yurt dışında 25bin euro olduğunu bizde vergiler yüzünden fiyatın böyle olduğunu söylediler.fiyat 110 bin gibi bir rakam.opsiyon varmı yokmu bilmiyorum daha aksesuar kataloğu olmadığı için bişey demediler.sadece belli başlı şeyleri yazmışlar.bagaj havusu paçalık vs.gibi.araçta cam tavan yada sunroofta yok sanırım.2 ay geçsin herşey otursun belli olur zaten.açıkçası ben 80-85 bin arası fiyat bekliyodum
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç güzel ama cidden pahalı.Gerçi greenpeace' ciler havada kapar bu aracı :) Yani bizim türk insanına desenki toyota prius aldım 110 bin TL' ya adam derki sen salakmısın :D Gider merco alırım der.Ama öyle değil işte.0 emisyon ve 0 sessizlik ne demek bizim türk insanına anlatmak gerek.O kadar parayı arabaya bağlamış olsaydım alırdım ben şahsen.Gelecek dünyada bizi ne gibi sorunların beklediği apaçık ortada.Yüksek emisyonlar yüzünden ( nedenlerden sadece biri tabiki ) ozon tabakası giderek zayıflıyor.Doğaya ve canlılara zarar verdiği aşikar.Artık %100 elektrik motorlu araçların üretilmesine başlanması gerek.Peugeot sanırım %100 elektrikli olan aracını ön siparişle satmaya başlamış bazı avrupa ülkelerinde.Otomobilde artık bu devrimin başlaması gerek.Sanırım tek sorun elektrik motorunu henüz gereken boyutlarda küçültememeleri.Bu yüzdende standart araçlara koymaları biraz zorlaşıyor.Çünkü koyacak yer bulamıyorlar.Küçültüp koysalar bu seferde menzil çok kısa oluyor.Bu probleme çözüm bulmaları halinde hızlı bir şekilde elektrik motorlu araç teknolojisi gelişecektir.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
0 emisyon derken? Benzinli motorun yaktığını ne yapıyor? :D Kutuya mı dolduruyo :kiki:

Bir de foto beklerdik hani :D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece elektrik motoru çalıştığı zamanki emisyondan bahsetmiştim ben.Benzinli motor çalışırken 0 emisyon olmadığını bende biliyorum herhalde :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı bugraGT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı motora sahip 2 farklı donanımı arasında 20.000 lira fark olan  bir aracta yok piriustan baska

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar hibrit ve elektrikli araclar arasindaki farklar soyle : elektrikli araclar yalniz elektrikli motorla calisir ve yalniz dusuk hizlarda CO2 salinimina neden olmadan calisirlar.ayrica cok uzun mesafeler gidilemez.yolda belli bir sure gittikten sonra durup araci prize baglayip sarj etmeniz gerekir.hibrit araclar ise benzinli motor ile elektrik motoru en iyi sekilde birlestirerek ani hizlanmaya ve yuksek hizli surus performansina yardimci olur.ayrica araci prize baglayip sarj etme yoktur arac hareket halindeyken elektrik motorunu sarj eder.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tum hibrit motorlar ise ayni degildir.sistemin iki tipi vardir.seri paralel yada diger adiyla tam hibrit ve paralel yada diger adiyla yari hibrit.prius tam hibrit aractir.bu sistem ayri bir elektrikli motor ve jenaratorle calisan en degisken sistemdir.jenerator,motor ve benzinli motor surus esnasinda maksimum verim performans ve guc uretimi saglamak icin uyumlu bir sekilde birlesebilir.ozellikle tam hibrit araci yalnizca elektrikli calistirabileceginiz ve maksimum miktarda atik enerjiyi geri donusturebileceginiz anlamina gelir.bu durum daha az yakit tuketimi ve daha az CO2 salimi demektir.ayrica tam hibrit surusten tam tatmin anlamina gelir.bunun aksine paralel sistem es zamanli motor destegi ve elektrik uretiminden yararlanamaz.buda daha fazla yakit tuketimi ve daha fazla CO2 salimi demektir.priusun CO2 salimi benzinli ve dizel araclara gore yuzde 37 daha azdir.arac agirliginin yuzde 95i geri kazanilabilir ve yuzde 85ten fazlasi geri donusturulebilir.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada geçenlerde tv de bir araba programında renault fluence testi vardı.araç yalnız bu yıl benzin ve dizel üretilicekmiş.2011 modelden itibaren % 100 elektrikli motor olarak üretilecek dediler.anlamadığım % 100 elektrik için şarj etmek gerekiyor.zaten göstermişler evin garajında 220 v ile 4-8 saat arası şarj ya da alışveriş merkezinde 400 v ile 20 dk şarj yada pil değişim istasyonlarında 3 dk da arabadaki pili alıp yerine dolu pili takmak şekillerinde oluyor.bu sistemler bizde yok yaygınlaşmasıda 4-5 yılı bulur.bizim için benzinliye devam etmeleri lazım yoksa nasıl olcak bilmiyorum.

gelelim prius olayına.ankaradaki 3 bayiyide gezdim.fiyatı 48bine çektiler.fakat aksesuarlar ne var onlarıda öğrenebilirmiyim dedim.aracın kataloğunda bikaç aksesuar varmış.bunların dışındada olabilir dediler.mail attılar merkeze 3 hafta geçti ses yok.dün müşteri hattından aradılar.dedim durum böyle 3 hafta geçti ses yok ben almak istiyorum aracı nasıl olcak dedim.alamayacaksınız demesinlermi:D.araç yeni sistemin oturması lazım herşeyi öğrenince size haber veririz demesinlermi.anlamadığım o zaman aracı neden getirdiniz,getirdiyseniz satın neden satmıyorsunuz.toyota gibi böyle başka markalarda varmı acaba:D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
görüşleriniz için teşekkürler. ancak kullanırkenki emisyon verileri harika olsada bu araçlar üretim aşamasında bir çok benzinli motorun ömrü boyunca ürettiği gaz salınımına neden oluyorlar. bu yüzden mantıklı bulmuyourm. hatta bu yüzden yurtdışında artk hibrid motorlarla bazı benzinliler kıyaslamaya girince ve üretim sırasındaki salınımlarda hesaba girince çevreyi kirletici rolunu hibritler alıyor.

bunun en yakın örneği 125 lik tsi motorun aldığı ödül.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar daha önce belirttiğim gibi babamı priusu almaktan vazgeçirmiştim ya da ben öyle sanmışım:D.geçen hafta aracı sipariş verdik.metalik inci beyazı renginde.istanbulda hazır olduğu için gelmesi kısa sürdü.dış ve iç aksesuarlarda var.krom çıtalar,paspaslar,ipod bağlantısı,jbl 10 hoparlörlü ve cd changerlı ses sistemi ve bagaj filesi gibi aksesuarlarda mevcut.bu sıra euro düşmesi işimize geldi doğrusu:D.test zamanında 2.20 lerdeydi araç 110bin civarı bir fiyata geliyodu şimdi ise daha uygun.aracın normal fiyatı 49300 euro bize 48000 e bıraktılar.101 bin civarı oluyor.yanında 6 yıl uzatılmış garantiyi(3+3) hediye ettiler(1000 lira civarı),toyota kasko yapıldı,bakım temizlik malzemeleri ve aksesuarlarıda maliyetten verdiler 105bine mal oldu.bugüne kadar toplam 6 adet satılmış aldığım habere göre.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı uğurlu olsun resimleri bekliyoruz. :)

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim sağolun:)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.Tr'de sayılı bir otomobile sahip olmak nasıl bir duygu.Gerçi listeye bakıyorumda sahip olduğunuz araçların hepsi sayılı gibi nerdeyse :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan valla öyle:D.az bulunan ve kaliteli araçları seviyorum.superb hariç hepsi dediğin gibi.bana kalsa priusu aldırmazdım.ama babam işte:D.bir açıdanda iyi oldu bizimkiler işe gidince bana araba kalmıyodu.superbi benden çok babam sürüyo beetleda annemdeydi sanırım priusla değişecez arada artık:D

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun güle güle kullanın bol bol resim ve detaylı inceleme bekliyoruz
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect