škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

toyota prius

selchuk · 59 · 16008

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Prius' u Haber Türk gazetesi için Fatih Altaylı test etmiş. Test boyunca akaryakıt tüketiminin 2,5 litre olduğunu yazmıştı.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkese teşekkür ederim.kılavuzda 3.9 litre yazıyor depoyu fulledim.bitirince yazarım kaç km gittiğini:).bu kadar sessiz ve seri bir araç beklemiyordum hızlanırken roket gibi kalkıyor ve koltuğa yapışıyorsunuz.sanki uçakta gidiyosunuz:)
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun sizin senelik vergiyle yeni bi araba alınır valla :D

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D:D.araç vergilerini kasko değerinden öderseniz daha ucuz oluyor

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;62183
:D:D.araç vergilerini kasko değerinden öderseniz daha ucuz oluyor
yanlız o 2010 modellerde pek işe yaramıyor.

o şart şöyle. bir aracın kasko bedelinin %5 inden daha fazla MTV si varsa dilekçe ile bir alt dilimden ödeniyor.

bu arada priusta sadece benzinli motor yok elektrikli motorunda torkunu toplam torka katarsan çok güzel bir performansa sahip olması kaçınılmaz.

Çevrimdışı metheen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
prius hayırlı olsun.
benim merak ettiğim honda civic hybrid var bu araçta bildiğim kadarıyla hem benzin motoru hemde elektrik motoruyla çalışiıyor.fiyatıda sıfırı 50 bin civarı sanırım.bu araç neden priusun yarı fiyatı?
motor teknolojileri birbirinden çok farklımıdır acaba?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: metheen;62254
prius hayırlı olsun.
benim merak ettiğim honda civic hybrid var bu araçta bildiğim kadarıyla hem benzin motoru hemde elektrik motoruyla çalışiıyor.fiyatıda sıfırı 50 bin civarı sanırım.bu araç neden priusun yarı fiyatı?
motor teknolojileri birbirinden çok farklımıdır acaba?
priusun motor hacmi 1,8 lt olduğu ve civicten çok daha başarılı bir araç olduğu için olabilirmi :)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun selçuk.İlginç ve bir o kadarda trafikte az rastlanır bir araca sahip oldunuz.Güle güle kazasız belasız binmeniz dileğiyle.Ankara buluşmasına katılırsanız superb değilde priusla gelinde bizde inceleme fısatı bulalım :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;62242
yanlız o 2010 modellerde pek işe yaramıyor.

o şart şöyle. bir aracın kasko bedelinin %5 inden daha fazla MTV si varsa dilekçe ile bir alt dilimden ödeniyor.

bu arada priusta sadece benzinli motor yok elektrikli motorunda torkunu toplam torka katarsan çok güzel bir performansa sahip olması kaçınılmaz.

Emre bey,priusun kaskosu 1100 lira %5 i 55 lira ediyor.mtv 1.8 için 1200 civarı.55 in üstünde oluyor.o zaman kasko bedelimi geçerli oluyor anlamadım.
priusta 100 hp benzinli 136 hp hibrit motor var.o yüzden tork ve hp yüksek
inanç bey usta birliği nereye çıktı bu arada.
arkadaşın biri sormuş honda civic değilde neden prius.prius yıllardır kullanıyo.benim seçme nedenim amerikada kuzenimin arabasıydı baya hoşuma gitmişti ve bakım masraflarıda az.bide honda cıvıkları sevmiyorum ben:D.gerçi çoğu markada çıkmaya başladı.cadillac escalade hybridde satılıyor

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;62523
Emre bey,priusun kaskosu 1100 lira %5 i 55 lira ediyor.mtv 1.8 için 1200 civarı.55 in üstünde oluyor.o zaman kasko bedelimi geçerli oluyor anlamadım.
arkadaşın biri sormuş honda civic değilde neden prius.prius yıllardır kullanıyo.benim seçme nedenim amerikada kuzenimin arabasıydı baya hoşuma gitmişti ve bakım masraflarıda az.bide honda cıvıkları sevmiyorum ben:D.gerçi çoğu markada çıkmaya başladı.cadillac escalade hybridde satılıyor

kayseri 2.hava bakım ikmal merkez komutanlığı ;)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;62523

senin kaskoya ödediğin bedel değl kaskona işlenen aracın bedel değeri üzeriden yapılıyor. yani atıyorum kasko değerin 30000 lira ama vergisi 1600 lira. 30 un %5 i 1500 lira yapar. sen dilekçe ile başvurup bu durumu belirtiyorsun alt dilimden ödüyrosun kaskonu :)

bakım masrafları ne kadar bilgin varmı?

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;62538
senin kaskoya ödediğin bedel değl kaskona işlenen aracın bedel değeri üzeriden yapılıyor. yani atıyorum kasko değerin 30000 lira ama vergisi 1600 lira. 30 un %5 i 1500 lira yapar. sen dilekçe ile başvurup bu durumu belirtiyorsun alt dilimden ödüyrosun kaskonu :)

bakım masrafları ne kadar bilgin varmı?
şimdi anladım.yoksa kaskoya verdiğim para olsa tüm arabalar için geçerli olurdu:D.bakım masraflarıyla ilgili fiyat olarak bilgim yok.servisin bana söylediği ve kuzenimin söylediğine göre baya düşük.1000 km de ücretsiz servis hizmeti var o zaman belli olur sanırım

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;62544
şimdi anladım.yoksa kaskoya verdiğim para olsa tüm arabalar için geçerli olurdu:D.bakım masraflarıyla ilgili fiyat olarak bilgim yok.servisin bana söylediği ve kuzenimin söylediğine göre baya düşük.1000 km de ücretsiz servis hizmeti var o zaman belli olur sanırım
amerikan şartlarına göre ucuzdr. ama burada o kadar ucuz olacağını düşünmüyorum :)

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ucuzdan kastım normal araçlara göre bakım fiyatının düşük olması yoksa ucuzluk kişiden kişiye değişir tabiki:)