škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

**Periyodik Bakım Kampanyaları**

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: night;614249
güncellemeden sonra izlenimleriniz nelerdir var mı bir fark?

klima çalışırken hafif vantilatör sesi geliyordu. onu kontrol ettim artık gelmiyor.

araç ısınınca yoğun trafikte ilk kalkışta ön taraftan ses geliyordu (tekerlek, balata veya şanzımandan). bu şikayet üzerine şanzımanı güncellediler. ama sorunum çözülmedi. gene aynı araç ilk kalkışta önden gacır gucur ses geliyor. tekrar götüreceğim müsait zamanda

Çevrimdışı erdalask

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende AND otomotvide Bakımı 24.04.2017 Tarihinde 701 Tl yaptırdım. 1 Hafta Önce Randevu Aldım. Randevu Tarihinden 1 gün önce arayıp hatırlattırlar. İkame Araç Talebinde bulundum not aldıkları bildirdiler. Ertesi gün aracımı teslim ettim. İkame araç verdiler. Bence güzel bir hizmet. Araçta Sogutma güncellemesi olduğunu bildirdiler standart bakım hizmetlerinin yapıldığını lastik durumu, lastik basınç durumu vb. konularda bilgi verdiler.

Çevrimdışı burakc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RC0337;609184
abi bu ne ya ben dizel aracımın bakımını bu fiyata yaptırıyordum benzinli aracada mı böyle fiyat vericez şimdi ne anlamı kaldı zaten 8-10 litre yakıyoruz bide bakımda kitliyorlar :mad:

Ya hiç sorma, hem 1 yıl dolmadan bakıma çağır, hem de bu kadar para iste, üzerine bir de biz uygun fiyata yapıyoruz de :mad:

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
Belki yazdıklarımı takip edenler olmuştur. Bakım masrafının 30bin km çok fazla istenmesi sebebiyle alternatif başka kanalları araştırmaya başlamıştım.
Geçen sene ilk 15bin km bakım için memleketime gittiğimde Bosch Car Service uğrayıp bilgi almıştım. Ama oradaki arkadaş ilk bakım olduğundan ve aracın garantisi olduğundan ötürü yetkili servisin yapmasını önermiş bende geçen sene And Oto ya yaptırmıştım.
Bu sene 30bin km bakımı için ise verdikleri fiyat 930TL olunca ve aracın garantisi bitince yine memleket yoluna düşmüşken Bosch'a uğradım. Bana bu bakım için 325TL fiyat verdiler. İnanın bana geçen sene de bu fiyata çok yakın bir rakam almıştım. Bunu şu yüzden söylüyorum; yağa filitreye zam geliyorsa gerçekten, sadece yetkili servislerimize gelmiş olamaz değil mi?
Bende bu sefer arada 600TL gibi bir rakam olunca hiç düşünmeden Bosch'a yaptırdım.
Yağ filitresi, hava filitresi, polen filitresi ve yağ değişimi yapıldı. Filitreler malum hepsi Bosch markalı ürünler, Yağ ise Shell'in yağını kullandıkları için bu oldu. 100TL işçilik ücreti alındı.
Bakım üzerinden yaklaşık 300km yol yaptım. Şu ana kadar herşey normal.
Memlekete giderken aracım uzun yolda 5.5lt yaktı bakımdan sonra gelirken de 4.6lt.
Bu farkı bakıma kullanılan yağa bağlayabilir miyim bilmiyorum ama farklı yoldan geldiğimden de böyle bir durum oluşmuş olabilir.
Herkese iyi günler dilerim.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 22:18:29 Gönderen: audioslave »

Çevrimdışı murat337

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yetkili servise bakım yaptırmazsak bu bahsedilen güncellemeleri nasıl yaptıracağız?

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;614458
Arkadaşlar merhaba,
Belki yazdıklarımı takip edenler olmuştur. Bakım masrafının 30bin km çok fazla istenmesi sebebiyle alternatif başka kanalları araştırmaya başlamıştım.
Geçen sene ilk 15bin km bakım için memleketime gittiğimde Bosch Car Service uğrayıp bilgi almıştım. Ama oradaki arkadaş ilk bakım olduğundan ve aracın garantisi olduğundan ötürü yetkili servisin yapmasını önermiş bende geçen sene And Oto ya yaptırmıştım.
Bu sene 30bin km bakımı için ise verdikleri fiyat 930TL olunca ve aracın garantisi bitince yine memleket yoluna düşmüşken Bosch'a uğradım. Bana bu bakım için 325TL fiyat verdiler. İnanın bana geçen sene de bu fiyata çok yakın bir rakam almıştım. Bunu şu yüzden söylüyorum; yağa filitreye zam geliyorsa gerçekten, sadece yetkili servislerimize gelmiş olamaz değil mi?
Bende bu sefer arada 600TL gibi bir rakam olunca hiç düşünmeden Bosch'a yaptırdım.
Yağ filitresi, hava filitresi, polen filitresi ve yağ değişimi yapıldı. Filitreler malum hepsi Bosch markalı ürünler, Yağ ise Shell'in yağını kullandıkları için bu oldu. 100TL işçilik ücreti alındı.
Bakım üzerinden yaklaşık 300km yol yaptım. Şu ana kadar herşey normal.
Memlekete giderken aracım uzun yolda 5.5lt yaktı bakımdan sonra gelirken de 4.6lt.
Bu farkı bakıma kullanılan yağa bağlayabilir miyim bilmiyorum ama farklı yoldan geldiğimden de böyle bir durum oluşmuş olabilir.
Herkese iyi günler dilerim.

Bosch servise clioyu götürmüştüm pclerindeki yazılım eski olduğu için arabaya bağlanamadılar, arızayı bulduk dediler değişen parçaları sanayide parçscılardan topladılar sorun çözülmedi uyumsuz takılan parça nedeniyle 10 gün sonra tekrar serviste değişim yapıldı..
Tecrübe ile sabittir.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: erdalask;614299
Bende AND otomotvide Bakımı 24.04.2017 Tarihinde 701 Tl yaptırdım. 1 Hafta Önce Randevu Aldım. Randevu Tarihinden 1 gün önce arayıp hatırlattırlar. İkame Araç Talebinde bulundum not aldıkları bildirdiler. Ertesi gün aracımı teslim ettim. İkame araç verdiler. Bence güzel bir hizmet. Araçta Sogutma güncellemesi olduğunu bildirdiler standart bakım hizmetlerinin yapıldığını lastik durumu, lastik basınç durumu vb. konularda bilgi verdiler.

araba 1 gün mü kaldı and'da yoksa akşama teslim mi ettiler?

Çevrimdışı erdalask

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;614474
araba 1 gün mü kaldı and'da yoksa akşama teslim mi ettiler?

Aynı Gün Akşam Teslim Ettiler.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: erdalask;614490
Aynı Gün Akşam Teslim Ettiler.

herşeyde olduğu gibi bu konuda da tutarsızlar. İkame araç istediğimde aynı gün teslim araç olduğunda vermiyoruz moduna giriyorlar. Bir daha ki sefere benden çekecekleri var.

not: dizimdeki rahatsızlık nedeni ile uzun zamandır koltuk değneği kullanıyorum. bunu söylememe rağmen cevap yukardaki gibiydi. çok pis haşlayacağım bir dahakine. [MENTION=17]crash[/MENTION] inanç bu durumu nasıl şikayet edebilirim ?

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;614491
herşeyde olduğu gibi bu konuda da tutarsızlar. İkame araç istediğimde aynı gün teslim araç olduğunda vermiyoruz moduna giriyorlar. Bir daha ki sefere benden çekecekleri var.

not: dizimdeki rahatsızlık nedeni ile uzun zamandır koltuk değneği kullanıyorum. bunu söylememe rağmen cevap yukardaki gibiydi. çok pis haşlayacağım bir dahakine. [MENTION=17]crash[/MENTION] inanç bu durumu nasıl şikayet edebilirim ?

Ellerinde ikame araç kalmamış olabilir. Bir de işin ilginç tarafı, aynı gün teslim edilecek araç için nasıl ikame araç vermişler acaba ?
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı erdalask

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;614494
Ellerinde ikame araç kalmamış olabilir. Bir de işin ilginç tarafı, aynı gün teslim edilecek araç için nasıl ikame araç vermişler acaba ?

Yanlış olmasın Telefonda bana Araç Sogutma Sisteminde Güncelleme olacağı için bir gün aracı misafir edeceğiz dediler. İkame araç bunun için verilmiş olabilir. Ama aynı gün araç teslim edildi.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erdalask;614728
Yanlış olmasın Telefonda bana Araç Sogutma Sisteminde Güncelleme olacağı için bir gün aracı misafir edeceğiz dediler. İkame araç bunun için verilmiş olabilir. Ama aynı gün araç teslim edildi.

O zaman bu yüzdendir. Sonuçta aracınızın teslimi bir sonraki gün için planlanmış ve bu nedenle size araç tahsis edilmiş.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün izmir vosmer servisten 15bin bakım fiyatı istedim telefonda 703 tl istediler.

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erdalask;614299
Hocam merhaba, ben de soğutma sistemi arızası verince ekranda iki kez and otomotive gittim, soğutma sıvısı seviyesi min işaretinin altında idi, kayıt falan açmadan direk elindeki şaşal şişeden su ekledi fabrikada az koymuşlar deddi ve gönderdi 5 mayıs cuma günü, olur mu öyle şey 8 aylık 13000km deki araç neden şimdi arıza veriyor dediğimde de "öyle denk gelmiş, bize bırakın, bizim işimiz" vs dedi ve çok yoğunuz eksiltirse getirin" diye beni gönderdiler. şimdi de güncelleme için aracı 2 gün bırakmalısınız diyorlar.
sizin araca güncelleme adı altında hangi işlemler yapıldı acaba bilgi verebilir misiniz? şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu arada yazmayı unuttum, And 15000 km ilk bakımı için rapid spaceback 1.4 tdi dsg için 705 TL fiyat verdi...