škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

**Periyodik Bakım Kampanyaları**

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı semioli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamam sadece yağ değişimi o zaman. Umarım masraflı olmaz :)..

Teşekkür ederim..

Çevrimdışı Rapid_Sedan

• Elektronik Mühendisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: semioli;637748
Merhaba..

2015 model Skoda Rapid Spaceback Style 1.2 DSG aracımız var..

Aracımız 45.200 km'de ve bu sabah yağ değişimi ve bakım için 1400 km kaldı yazıyordu araç ekranımda?

Aracıma 30.000 bakımı rutin yaptırdım? Sonraki bakımımı 60.000 km olarak biliyordum , 46.600 km'de bakım istemesi normal mi?

Teşekkür ederim..

Merhaba. Bakım aralıkları 15k km de bir oluyor, benzinli ve dizelde de aynı. Yani uyarı normal. Bu arada, sadece yağ değişimi olmayacak, aynı zamanda filtre değişimleri, vs. rutin bakım işlemleri yapılacak (tabi eğer serviste yaptıracaksanız). Özel serviste bile yaptırsanız hava, polen, yağ filtresi değişimlerini yaptırmanızı tavsiye ederim araç sağlığı için. Neticede 15k km geçmiş oluyor üstünden. Biraz pahalı oluyor ama kafa da rahat ediyor. Şahsen aracımın garantisi bitmiş olmasına rağmen 45k bakımını yine serviste yaptırmıştım Şubat 2018 de 727 TL'ye (tabi bu benim tercihim), bilginiz olsun.

Çevrimdışı semioli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
45.000 bakımı için K.Maraş servisi 833,00.-TL ücret istedi..

Çok yüksek değil mi? Aracım 4 yaşın altında olduğunda Zubizu indirimi de yok? G.Antep , Adana sorsam daha uygun fiyat bulurum belki?

Çevrimdışı Pulsar37

• 2016Spaceback1.2 90PS DSG
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar Aracımın 2.yıl/30.000 km periyodik bakımı için ücreti en az olan (2018 periyodik bakım ücreti ne kadar?) İstanbul'daki servislerden hangisini tavsiye edersiniz.

Çevrimdışı burakalkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba, aracım 2017 model 1.0 Spaceback Style DSG..dün maltepe aykan servisinde 15.000 km bakımını yaptırdım. serviste çalışan arkadaşlar ilgiliydi memnun kaldım. fiyat olarak 758 tl civarı bir ücret ödedim.

Çevrimdışı Pulsar37

• 2016Spaceback1.2 90PS DSG
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar; benim aracın 30.000km/2.yıl bakımı için 1.100TL fiyat verdiler. Marmara Bölgesi ve ya Ankara'da daha uygun fiyat verebilecek servis/bayi bilenler var mı?Bir de periodik bakımda indirim/kampanya ne zaman olur?Saygılarımla

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pulsar37;638209
Merhaba Arkadaşlar; benim aracın 30.000km/2.yıl bakımı için 1.100TL fiyat verdiler. Marmara Bölgesi ve ya Ankara'da daha uygun fiyat verebilecek servis/bayi bilenler var mı?Bir de periodik bakımda indirim/kampanya ne zaman olur?Saygılarımla
Şubat ayında vardı kampanya ben nisanda bakım yaptırdım İstanbul'daki bütün bayiler 1050 lira fiyat verdi Tekirdağ Yüncüler kampanya yapmıştı orda 900 liraya 30000 bin bakımını yaptirdim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı semioli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
350,00.-TL'ye paşalar gibi değişim yaptırdım sanayide. 45.000 bakımı listesini aldım yanıma , ne var ne yok en iyilerinden değiştik yeniledik.

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar;
2 yıl ve 30000 km bakımını kayadibinde yaptırdım.
yağ, filtreler ve bujiler değişti. 1130 TL tuttu.
Ancak beni üzen bir nokta oldu o da castrol yerine petrol ofisi yağ kullanmışlar.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: solidfact;640437
merhabalar;
2 yıl ve 30000 km bakımını kayadibinde yaptırdım.
yağ, filtreler ve bujiler değişti. 1130 TL tuttu.
Ancak beni üzen bir nokta oldu o da castrol yerine petrol ofisi yağ kullanmışlar.

İtiraz etmediniz mi? ben olsam kabul etmezdim. Orjinal yağı ne ise ondan koymaları gerekir. Castrol Edge Prof olmalı sanırım. Üstelik bir ton para da vermişsiniz. Yazık valla...

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
haklısınız ama valla napalım garantide araç. Yağ için tekrar işlem yapmak doğru gelmedi ama doğuş otodan bu yağı onaylayıp onaylamadıklarına ilişkin bilgi talep ettim.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: solidfact;640536
haklısınız ama valla napalım garantide araç. Yağ için tekrar işlem yapmak doğru gelmedi ama doğuş otodan bu yağı onaylayıp onaylamadıklarına ilişkin bilgi talep ettim.

Doğuş oto daha ucuz olan yağı kullanmış olabilir. Ancak önemli olan Üreticinin yani fabrikanın tavsiye ettiği ve önerdiği orjinal yağdır. Oda Skoda Rapid için;
Castrol EDGE Professional Longlife III 5W-30 'dir.  
http://www.skoda-auto.com/services/oils
https://applications.castrol.com/oilselector/tr_tr/w/recommendation?vehicleType=binek-ara%C3%A7lar&manufacturer=skoda&model=rapid-nh-(2012-)&modelType=rapid-1-2-tsi-(66-kw)-(2015-2017)
Fabrikada yapılan motor performans ve verim testleri bu yağ ile yapıldığından bu motora en iyi sonuçları bu yağ ile alındığından fabrika bunu öneriyor.
Diğer farklı yağlar motorunuzun verimini ve performansını düşürebileceğini göze almanız gerekiyor.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2018, 09:11:07 Gönderen: khalil »

Çevrimdışı SalihTR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aracım 2016 model 1.2 Spaceback Style DSG. Geçen hafta Avek servisinde 45.000 km bakımını yaptırdım. Fiyat olarak ise 795 tl ödedim. Sanırım %10 gibi bir indirim var bu aralar.

E6833 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SalihTR;640648
Merhaba, aracım 2016 model 1.2 Spaceback Style DSG. Geçen hafta Avek servisinde 45.000 km bakımını yaptırdım. Fiyat olarak ise 795 tl ödedim. Sanırım %10 gibi bir indirim var bu aralar.

E6833 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba. Hayırlı olsun bakımınız.
 Benimki de 2016 model 1.2 TSI Spaceback Style. Ama araç daha 13 bin km.de. Bende 30 bin bakımı için takipteyim.
Dikkatimi çekti. Sizin emin misiniz 45 bin bakımı yaptığınıza? Çünkü modeller aynı ve muhtemelen de bu yaptığınız 2.yıl bakımıdır. ilki 15 bindi. 2.si de 30 bin km bakımı olması lazım değil mi?
Bir de yeri gelmişken sorayım; Bujiler de değişti mi bu bakımda?

Çevrimdışı SalihTR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;640656
Merhaba. Hayırlı olsun bakımınız.
 Benimki de 2016 model 1.2 TSI Spaceback Style. Ama araç daha 13 bin km.de. Bende 30 bin bakımı için takipteyim.
Dikkatimi çekti. Sizin emin misiniz 45 bin bakımı yaptığınıza? Çünkü modeller aynı ve muhtemelen de bu yaptığınız 2.yıl bakımıdır. ilki 15 bindi. 2.si de 30 bin km bakımı olması lazım değil mi?
Bir de yeri gelmişken sorayım; Bujiler de değişti mi bu bakımda?

Merhaba, teşekkürler.

Yıllık ortalama 30Bin km yapıyorum ve 6 ayda bir servise veriyorum  aracımı. O nedenle yanlış anlamış olabilirsiniz. Bakım 45 bin km bakımı.  Buji değişimi yapılmadı. İşgüzar servise denk gelirseniz değiştirmeye  çalışabilirler.

Buji için yanlış bilmiyorsam 90bin km de bir değişim yeterlidir. Önceki  aracım Note 1.6 AT da 90bin km de değiştirmiştim ve hiç sıkıntı  yaşamamıştım değiştirene kadar. Değiştirdikten sonra 180bine yakın bir  km de aracımı sattım ve yine 90-180 bin km arasında bujiler ile ilgili  sıkıntı olmadı.

Rapid için buji değişim aralığı daha kısa olabilir yurtdışı sitelerden araştırmak lazım.

Kolaylıklar dilerim bakım zamanı için.