škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

19 inc'ten 18 inc lastiğe geçiş ne gibi değişiklikler getirir

aytunca · 35 · 10840

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;560751
Aracınızdaki lastik ile Pirelli P7 Cinturato arasında gece ile gündüz kadar fark var; bu kadar net söyleyebilirim...

Continental Sport Contact 5'i A6'da kullandım. Şimdiye kadar kullandığım hiç bir lastikten bu kadar memnun kalmadım. 220 KM hızla stabil gidebiliyordum. Aracın iyi olmasınında etkisi var fakat lastikler çok iyi tutunuyordu yere. Acaba diyorum ki; SuperB'de 200 ve üstü hızlarda olan salınım yumuşak süspansiyondan değil de lastiklemi ilgili.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2016, 12:28:10 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;560753
Continental Sport Contact 5'i A6'da kullandım. Şimdiye kadar kullandığım hiç bir lastikten bu kadar memnun kalmadım. 220 KM hızla stabil gidebiliyordum. Aracın iyi olmasınında etkisi var fakat lastikler çok iyi tutunuyordu yere. Acaba diyorum ki; SuperB'de 200 ve üstü hızlarda olan salınım yumuşak süspansiyondan değil de lastiklemi ilgili.

Bence bu durum daha ziyade süspansiyonla alakalı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle süspansiyon ile. en azından benim 1.4 tsi da durum öyle. sizin araç daha ağır 2.0 dizel olduğundan belki daha sert yaylar kullanılmıştır.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;560762
Kesinlikle süspansiyon ile. en azından benim 1.4 tsi da durum öyle. sizin araç daha ağır 2.0 dizel olduğundan belki daha sert yaylar kullanılmıştır.

Teknik bir fark varmıdır ki acaba ? bir araştırayım.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Açıklamalı tüm cevap ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Şartlar uygun olursa değiştirme k benim için daha uygun olacak. Lastikler maalesef pirelli

Çevrimdışı serhatto

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki,subat sounda geleck olan yeni araçtaki 18 incler eğer pirelli cıkarsa onu continatelle değiştirme hakkımız var mı?yani bayii ye bunu talep edebiliyormuyuz?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatto;560772
peki,subat sounda geleck olan yeni araçtaki 18 incler eğer pirelli cıkarsa onu continatelle değiştirme hakkımız var mı?yani bayii ye bunu talep edebiliyormuyuz?

Maalesef böyle bir hakkınız yok, bayii böyle bir şey yapmak zorunda değildir.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç yumuşatılmak isteniyorsa 17" Stratoslara geçip pofuduk lastikler alınmalı 45 yanakla 40 yanakla tüm üreticiler performans sınıfında lastik üretiyor ve haliyle silikaları çok sert. Üstelik Superb'de 17 ler Conti Prem 5 geliyor.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;560765
Açıklamalı tüm cevap ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Şartlar uygun olursa değiştirme k benim için daha uygun olacak. Lastikler maalesef pirelli

Şimdiye kadar etik olmaz diye yazmadım. Jantları Aytunca beyle değişeceğiz :).

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;560780
Şimdiye kadar etik olmaz diye yazmadım. Jantları Aytunca beyle değişeceğiz :).

İki taraf için de hayırlı olmuş o zaman:)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;560781
İki taraf için de hayırlı olmuş o zaman:)

Aynen hocam. Biraz eskittikten sonra Continental'a geçiş yaparım İnşallah.

Çevrimdışı serhatto

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yeni superb olan arkadaşlar, üzerinde gelen lastik markası ile stepnedeki lastik markası sizde de farklı mı?üzerindekiler pirelli ama stepne continantal:)bu durum normal mi?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Continental SC5 mükemmel bir lastik. Aracı aldığımda üzerindeki kışlık lastiklerle Erzurum'dan Trabzon'a gelmiştim. Vasatın altındaki o lastiklerle bile aslında bana kötü hissettirmemişti ama CS5.leri takınca arabanın dünyası değişti resmen. Birtek ses (db) düzeyi yüksek ona da katlanıyoruz.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;562319
Continental SC5 mükemmel bir lastik. Aracı aldığımda üzerindeki kışlık lastiklerle Erzurum'dan Trabzon'a gelmiştim. Vasatın altındaki o lastiklerle bile aslında bana kötü hissettirmemişti ama CS5.leri takınca arabanın dünyası değişti resmen. Birtek ses (db) düzeyi yüksek ona da katlanıyoruz.

Conti Sport Contact 5 sınıfının en iyi lastiği. Muhteşem yol tutuşu var. Şimdi Continental Sport Contact 6 çıktı yabancı sitelerde çok övüyorlar lastiği