škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Corrida kirmizisi renk olarak bakimi vs. Zor olur mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi dsg corrida kirmizisi siparis ettim acaba bu aracin renkten dolayi bakimi ve korumasi zor olur mu kullanan arkadaslardan yorum alabilirmiyim tesekkurler.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;559998
1.2 tsi dsg corrida kirmizisi siparis ettim acaba bu aracin renkten dolayi bakimi ve korumasi zor olur mu kullanan arkadaslardan yorum alabilirmiyim tesekkurler.

Araç ateş ediyor :D bakım olayları için sizi sağ üst köşede ki foruma alalım :)

bakımı dert eden adama beyaz ve gri harici her renk işkencedir.

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yok bakimi dert etmiyorumda cizik falan sikinti olur mu diye tereddutteyim

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;560000
Araç ateş ediyor :D bakım olayları için sizi sağ üst köşede ki foruma alalım :)

bakımı dert eden adama beyaz ve gri harici her renk işkencedir.

Sag ust koesedeki forum ne oluyor anlamadim

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;560004
Sag ust koesedeki forum ne oluyor anlamadim

detailturkey araç bakımı ile ilgili aradığınız herşey var. Aracı nasıl yıkamanız gerektiğinden, plastiklere döşemelere kadar.
Madem araca iyi bakmaya niyetlisiniz ve sipariş ile geliyor. Bayiden aracı kesinlikle yıkamadan teslim etmelerini isteyin

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;560007
detailturkey araç bakımı ile ilgili aradığınız herşey var. Aracı nasıl yıkamanız gerektiğinden, plastiklere döşemelere kadar.
Madem araca iyi bakmaya niyetlisiniz ve sipariş ile geliyor. Bayiden aracı kesinlikle yıkamadan teslim etmelerini isteyin

Araca serviste boya koruma ve koltuk koruma yapacaklar ama servisde islem yaptirma demenizin sebebi nedir b
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2016, 22:09:17 Gönderen: armada »

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;560010
Araca serviste boya koruma ve koltuk koruma yapacaklar ama servisde islem yaptirma demenizin sebebi nedir b

Arabanın tepesine çıka çıka fircalaya fircalaya yikadiklari için güzelim arabayı oradaki canavarlara yikatmayin

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;560014
Arabanın tepesine çıka çıka fircalaya fircalaya yikadiklari için güzelim arabayı oradaki canavarlara yikatmayin

Bu olay servisten servise degisiklik gosterebilir siz hangi serviste bu gibi bir olaya raslamistiniz hem boya koruma olayi var serviste hem araci cizmeden en iyi yikama yontemi bilinenin aksine firca diye biliyorum
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2016, 22:26:53 Gönderen: armada »

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;560016
Bu olay servisten servise degisiklik gosterebilir siz hangi serviste bu gibi bir olaya raslamistiniz hem boya koruma olayi var serviste
Boya koruma bir tarafa,  yıkama bile uzmanlık ister. Servislerin yapacağı iş değil. Bırak servisi oto yıkamacıların %90ı ne ysptığından bi haber.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;560016
Bu olay servisten servise degisiklik gosterebilir siz hangi serviste bu gibi bir olaya raslamistiniz hem boya koruma olayi var serviste hem araci cizmeden en iyi yikama yontemi bilinenin aksine firca diye biliyorum

Fırça ile yıkama en kötü yıkama biçimidir. Arkadaşların da tavsiye ettiği üzere detailturkey.net sitesine göz atmanizı öneririm. Aracınızı kılcal ciziklerden korumak istiyorsanız fırçadan, yıkama makinelerinden uzak durmalısınız. Kaliteli bir yıkama eldiveni, şampuan ve kurulama bezi edinmenizi tavsiye ederim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;560021
Fırça ile yıkama en kötü yıkama biçimidir. Arkadaşların da tavsiye ettiği üzere detailturkey.net sitesine göz atmanizı öneririm. Aracınızı kılcal ciziklerden korumak istiyorsanız fırçadan, yıkama makinelerinden uzak durmalısınız. Kaliteli bir yıkama eldiveni, şampuan ve kurulama bezi edinmenizi tavsiye ederim.

Kirli bir aracin uzerinde bez veya sunger gezdirmek araci cizer fakat iyi uzun tuylu bir firca camur vs temizlerken bez gibi bastirilmadigindan cizmez fabia 2 mi hep firca ile yikardim hic sorun cikmadi bir kac yikamaci da firca onerdi bana daha mantikli geldi ama arastiriyorum yinede

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
0 aracın üzerinde kılcal çiziklerle teslim aldım neyse dedim showroom aracı olsa daha fena olacaktı depoda falan da yıkamışlardır önceden diye ses etmedim. Yani aracı tam beklediğim gibi aldım abartılmayacak kılcallar vardı. Kısacası yıkama işini hakkıyla yapan yer yok. İstanbulda çok güzel yerler var detailturkey in sponsorları oralarda seramik kaplama vs bile yaptırabilirsiniz güvenilir yerlerdir. Aracınıza bakmak için şuan bildiğiniz yöntemler çok yanlış siteye iyice bir göz atın.
Dikkat: Bu iş virüs içerir bağımlılık yapar :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;560034
Kirli bir aracin uzerinde bez veya sunger gezdirmek araci cizer fakat iyi uzun tuylu bir firca camur vs temizlerken bez gibi bastirilmadigindan cizmez fabia 2 mi hep firca ile yikardim hic sorun cikmadi bir kac yikamaci da firca onerdi bana daha mantikli geldi ama arastiriyorum yinede

Peki hocam, madem siz doğrusunu biliyorsunuz bizim bir öneride bulunmamızın gereği yok, doğru bildiğiniz şekilde devam edin.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;560038
0 aracın üzerinde kılcal çiziklerle teslim aldım neyse dedim showroom aracı olsa daha fena olacaktı depoda falan da yıkamışlardır önceden diye ses etmedim. Yani aracı tam beklediğim gibi aldım abartılmayacak kılcallar vardı. Kısacası yıkama işini hakkıyla yapan yer yok. İstanbulda çok güzel yerler var detailturkey in sponsorları oralarda seramik kaplama vs bile yaptırabilirsiniz güvenilir yerlerdir. Aracınıza bakmak için şuan bildiğiniz yöntemler çok yanlış siteye iyice bir göz atın.
Dikkat: Bu iş virüs içerir bağımlılık yapar :D

Detail turkey tamamen ticaret icin yapilmis bir forum gibi geldi bana acikcasi camurun uzerinde sunger veya bezin gezdirilipte nasil aracin cizilmdyecegini aciklama sansiniz varmi bez sunger tamamen yikama sonrasi kurulama ve cila icin olmali diye dusunuyorum

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;560034

Aman tanrım diyorum :D hocam sakın zaten araç anahtar çiziği gibi çizilmiyor. Bunu görmenin en güzel yeri siyah araçları incelemektir. Işıkta uzun ve yuvarlak kılcal çizikler oluşur ve bu çizikler verniğin özelliği olan parlaklığı alır. Hatta siyah araçlara dikkat edin bazılarının kısmı bölgeleri fümeye bile çalar iğrenç bir görüntüdür ve bunları fırça yapar.
Fırça plastikten imal edilir ne kadar ince olursa ne kadar tüylü olursa olsun aracı zımparalar.
Dediğiniz sünger konusunda haklısınız onlar da tozları zımpara olarak kullanır.
Bu işin tek çözümü yünlü bir yıkama eldivenidir. Tozu kiri akıtılmış aracı rahatlıkla yıkayabilirsiniz gerisi kesinlikle çizer hele fırça aman uzak durun.
Basit şampuanlar ve kurulama bezleri de aracı matlaştırır.

En basit yöntem yıkama eldiveni, güzel bir şampuan, kaliteli bir mikrofiber bez
O yıkamacı dediklerinize biz kısaca kasap diyoruz :)