škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi YETİ

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asccuneyt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
  Öncelikle kendimi tanıtayım; İsmim Cüneyt, 37 yaşındayım, esnafım, Denizli’de yaşıyorum.
Bu yaz nasip olursa bir YETİ sahibi olacağım. Ama kafamda soru işaretleri mevcut.
YETİ ile ilgili değil, hangi YETİ ile ilgili
:)

Genel bilgiler;
Yılda en fazla 15.000 km yol yapıyorum.
10.000 km Şehir İçi, (Denizli’de trafik ortalama seviyede)
5.000 km Şehir Dışı, (Yılda 3-4 kez çıkıyorum)
2 yetişkin, 2 çocuk olmak üzere 4 kişilik bir aileyiz.
Araç otomatik vites olacak.
75.000 TL bütçem var.
  Birinci tercihim 0 km.
Dizel ve Benzin konusunda kafam karışık. İkinci elde aynı donanıma sahip Dizel arabalar hemen hemen aynı fiyata.

Ambition 0 km Benzinli araç: http://www.skoda.com.tr/models/new-yeti/fiyatlistesi/  = 72.400 TL
Ambition
2.el Dizel araç: http://www.dod.com.tr/arac-detay/Skoda/YETI/153409116 =73.500 TL
Elegance 2.el Dizel
araç:http://www.dod.com.tr/arac-detay/Skoda/YETI/153501198 = 76.500 TL

Ambition ve Elegance donanım arasında aşağıdaki farklar var.

Bunlardan hangileri Ambition araca eklenebiliyor. Ve sizce hangileri eklenmeli. Maliyetleri çok mu yüksektir.

Hangi aracı ve donanımı tercih etmeliyim.
Gerekli açıklamalar ile yardımcı olmanızı bekliyorum. İlginize şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir alt donanım seviyesine opsiyonel donanım eklryerek bir üst donanım seviyesine yaklaşmak fiyat/performans açısından çoğu zaman mantıklı olmuyor. Bu nedenle bütçe müsaitse Elegance almanızı öneririm. Ancak bu benim şahsî fikrim tabii ki, Elegance'taki donanımlar sizin için olmazsa olmaz değilse tercih etmeyebilirsiniz.

Benzinli araç kullanıcısı olarak dizele daha sıcak bakıyorum. Sizin durumunuzda ben olsam dizel tercih ederdim, benim için herşeyi geçtim işin psikolojik kısmı icin bile dizel tercih nedeni artık. Ancak 15.000 kilometre için büyük çoğunlukla benzinli araç tavsiye edilir, bunu da belirtmem gerek.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı gema

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu skoda sayfasında elegance paket gozukmuyor. onu anlayamadım.
TDİ motor satmıyorlar onu biliyorum Birde elinde opsiyon fiyat listesi olan var mıdır.
ikinci elde elegance var ama sıfırda yok. arcta ozellikler belli değil.
aynı sey fabiadada vardı. forumda sorup ogrendim. Rezil bir sayfa duzeni var skodanın. Gerci daha beterlerini gordum.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Cüneyt Bey!

Öncelikle belirtmeliyim ki, pek çok kullanıcı için Yeti insanda ha babam gezip dolaşma dürtüsü yaratan bir araç:gaz:. Yani, "Yılda en fazla 15 bin km yapıyorum" demeniz gümbürtüye gidebilir!.. Eh o zaman da "Ben bunun dizelini alsaymışım keşke" pişmanlığı yaşayabilirsiniz.

Kişisel olarak yararlı bulduğum donanım elemanları: iç gözlem sensörlü ve sirenli alarm, hız sabitleyici(sonradan montajı mümkün), ısıtmalı ön cam yıkama, kendiliğinden kararan dikiz aynaları, ön koltuklardaki ayarlanabilir bel destekleri ve bluetooth.

Benim açımdan hiçbir önemi olmayan donanım elemanları ise: lastik basınç kontrol sistemi(2 haftada bir kendim kontrol ediyorum; 5 dak. sürüyor), bi-xenon far, Led gündüz farları ve Led arka farlar.

Siz en iyisi pek acele etmeden forumumuzdaki yeti sahiplerinin yorumlarını bir süre inceleyin. Bu, daha somut bir fikir edinmeniz açısından yararlı olacaktır.

Son bir öneri; mümkünse koyu renkli döşeme kumaşına sahip bir Yeti alın. Açık renk koltuklarda oluşan lekeleri temizlemek hayli zahmetli oluyor.

Aracım 2013 Yeti greenline elegance

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben o dediğiniz paraya 2.el 1.6TDİ güncel kasa yeti almayı düşünüyorum

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cüneyt bey 2013 yazından bu yana 1.2 TSI yeti kullandım DSG Active yani boş olanı kendimce bişiler ilave ettim ama CC ilave edemedim.
mutluydum amma hep içimde bir TDİ ve elegance paket özlemi kaldı ve yenildim 20 gün önce de sonunda muratım oldu 1,6 TDİ DSG 2015 model ikinci el 10 aylık bir araç aldım şimdi daha da mutluyum yakıtım bi hayli düşük paylaşımlarım var zaten.bende bir ara ambition havasına girdim oğlum engel oldu baba hiç CC li araç kullamıyacanmı dedi ve hak verdim de aracı aldıktan 1 hafta sonra istanbula gittim ve CC keyfini gördüm oğlumada dua ettim.
ha 1,6 TDİ 0 km bulamazsınız çünkü aynı özellikde tiguan gelecek onun önü kesilmesin diye doguş böyle yapıyor bunu yüce de söylediler bana elinizdeki paraya uygun 2014 2015 bulursunuz bence böyle düşünün amma son karar sizin. rabbim isteğinizi denk getirsin diyorum son olarak.

Ayrıca Cüneyt bey ben aracı aldığımda Alsancak vosmer deki yeti vardı ve fiatı 79500 ile açmışlardı ben 76 teklif ettim vermediler bence fiat iyi inmiş bilginiz olsun hatta bence boyalı parçadan ötürü biraz daha asılın derim ama km de iyi 14 bin bir ilave daha yapayım izmir koyu rengi pek sevmez ipucu olsun size.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2016, 01:43:50 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de tavsiyem dizel Yeti yakıt ekonomisi gücü ve ikinci el değeri daha iyi olacaktır. Donanım bütçeniz dahilinde size kalmış ama Elegance ile Ambition arasında öyle 8000 tl kadar aman aman bir fark yoktur.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 1.2tsi ambition ve 1.6tdi elegance kullanan (halen) biri olarak;
-Aynı karakterle 8.5lt benzin - 6.2lt mazot yaktım. Dizel kesinlikle tavsiye.
-Bluetooth, xenon (otomatik yanmasi mesela), ledler, cc, klimatronik, hepsi birbirinden keyifli ve kullanışlı özellikler, kesinlikle tavsiye,
-Yağmur sensörünü sevmedim, lastik basinç gereksiz,
Sonuç; Ben olsam kesinlikle tdi elegance alırdım.
Zaten öyle de yaptim!!
Aferim bana o zaman...

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
elegance kullanıcısı olarak kesinlikle elegance.aradaki farkı sonuna kadar hakediyor.lastik basınç sensörü gereksiz diyen arkadaşlar.kullanıcıya göre değişeceğini belirtirseniz daha faydalı olacaktır.benim aracımı eşim kullanıyor ve birkaç kez faydasını gördüm.bence çok gerekli bir extra.xenon farı bile benim için 5.000 tl eder.tavsiyem.cam tavanda olsun.araca ayrı bir hava ve ferahlık katıyor.

Çevrimdışı nedim_yildiz1961

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;560055
Merhaba Cüneyt Bey!
Benim açımdan hiçbir önemi olmayan donanım elemanları ise: lastik basınç kontrol sistemi(2 haftada bir kendim kontrol ediyorum; 5 dak. sürüyor),
Lastik yolda aniden inmeye başladığında tehlikeli olmadan ikaz yanıyor. Çok faydalı bir sistem. Tecrübeyle sabittir.
Tavsiye ederim.

Çevrimdışı nedim_yildiz1961

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asccuneyt;560020
Merhaba arkadaşlar,
  Öncelikle kendimi tanıtayım; İsmim Cüneyt, 37 yaşındayım, esnafım, Denizli’de yaşıyorum.
Bu yaz nasip olursa bir YETİ sahibi olacağım. Ama kafamda soru işaretleri mevcut.

Genel bilgiler;
75.000 TL bütçem var.
  Birinci tercihim 0 km.
Dizel ve Benzin konusunda kafam karışık. İkinci elde aynı donanıma sahip Dizel arabalar hemen hemen aynı fiyata.

Ambition 0 km Benzinli araç: http://www.skoda.com.tr/models/new-yeti/fiyatlistesi/  = 72.400 TL
Ambition
2.el Dizel araç: http://www.dod.com.tr/arac-detay/Skoda/YETI/153409116 =73.500 TL
Elegance 2.el Dizel

Bunlardan hangileri Ambition araca eklenebiliyor. Ve sizce hangileri eklenmeli. Maliyetleri çok mu yüksektir.

Gerekli açıklamalar ile yardımcı olmanızı bekliyorum. İlginize şimdiden teşekkürler.
2015 Yeti Elegance'da radyo Bolero ama cd player yok. Onun yerine USB var. Hem mp3 çalıyor, hem telefon şarj ediyor.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asccuneyt;560020
Merhaba arkadaşlar,

Genel bilgiler;
75.000 TL bütçem var.
  Birinci tercihim 0 km.

Ambition
Elegance 2.el Dizel

Bende dizel tavsiye ederim benzinli araç sehirici dur kalkta çok yakiyor. Uzunyol benzin keyifli çekişi felan iyi

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şartlarımız benzer. ben de aşağı yukarı yllık 15 000 km yapıyorum.1.2 tsi dsg ambition yeti yi 5 yıl kullandım.üzülerek sattım.elim düzelince bu kez dizel dsg elegance aldım.TSİ çok sakin kullanırsanız gerçekten yakıtı ekonomik,ancak böyle sürüş zevki olan bir aracınız olup , birazda keyfini çıkarmak isterseniz yakıt dramatik bir şekilde artıyor.donanım olarak ambition ve elegance arasında''bana göre'' aradaki farkı fazlasıyla hakeden donanım farkı var.her ikisini de kullanmış biri olarak kesinlikle elegance ve dizel dsg diyorum.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedim_yildiz1961;560478
Lastik yolda aniden inmeye başladığında tehlikeli olmadan ikaz yanıyor. Çok faydalı bir sistem. Tecrübeyle sabittir.
Tavsiye ederim.

aynen katılıyorum. bende aracı aldıgımn ertesi günü kışlık lastik taktırdım ve bir müddet sonra ikaz verdi ve ayar yaptım işte oan kıymet verdim bu sisteme.
2020 Karoq 1.6 TDI