škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyonda Titreme???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yakın zamanda style aracımı style plus otomatik ile değiştirdim. Ancak ilk gün 100-110 km sabit hızda fazla olmamakla birlikte direksiyonda titreme olduğunu farkettim. Balans yaptırdım, ancak hiç bir şey değişmedi. Çeşitli yerlerde okudum; rot-rotil problemi,jant-lastik yamukluğu, denge çubuğu, disk eğriliği gibi çeşitli sebeplere rastladım. Önümüzdeki salı randevu aldım, bakacaklar. Ancak bu ya da buna benzer sorun yaşayıp da çözüme kavuşturan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: snnslt;560687
Arkadaşlar yakın zamanda style aracımı style plus otomatik ile değiştirdim. Ancak ilk gün 100-110 km sabit hızda fazla olmamakla birlikte direksiyonda titreme olduğunu farkettim. Balans yaptırdım, ancak hiç bir şey değişmedi. Çeşitli yerlerde okudum; rot-rotil problemi,jant-lastik yamukluğu, denge çubuğu, disk eğriliği gibi çeşitli sebeplere rastladım. Önümüzdeki salı randevu aldım, bakacaklar. Ancak bu ya da buna benzer sorun yaşayıp da çözüme kavuşturan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

Balansı başka bir yerde daha yaptırın.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tipik bir balans sorunu gibi görünüyor. 2-3 farklı balansçıya gidip derdine derman bulamayan insanları bildiğim için tek bir yerle yetinmeyin derim, başka bir yere gösterin.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;560713
Tipik bir balans sorunu gibi görünüyor. 2-3 farklı balansçıya gidip derdine derman bulamayan insanları bildiğim için tek bir yerle yetinmeyin derim, başka bir yere gösterin.
Farklı iki balansçıda balans yaptırdım; hatta ön-arka lastiklerin yerini değiştirdiler ama sonuç aynı. Anlamadım,çok rahatsız edici bir durum...

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balans ayarı yapıldıktan sonra tekrar  balans değişiyor mu?
Aracın üzerindeki lastik balans tutmuyor olabilir. Balans ayarından sonra  bir iki gün kullanıp tekrar ölçüme götürün. Balansta farklılık oluştuysa o lastiği değiştirmekten başka çare yok.

Başka bir problem de yeni araçta pek görülmez ama, jantta  çatlak olabilir. Lastik takılı ve şişikken  fark edilmez. Ancak lastik çıkarılınca ortaya çıkar bu tip çatlaklar. Jantın yanak kısmında olduğundan  ilerlememişse  hava da kaçırmaz.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunu yaşamıştım iki aracımda.ikisinde farklı çözüm buldum.doblo 1.3 aracımında gitmediğim lastikçi kalmadı 3 gün sonra yine titreme servise defalarca şikayet ettim.en sonunda aracımın 3 lastiği bozuk çıktı ve pirelli ücretsiz değiştirdi ancak sıkıntı aracın fiat deposunda 4 ay aynı konumda düşük hava basıncında beklemesi olarak gösterildi ve sıkıntım bitmişti.daha sonra peugeot 206 plus aracımda aynısı oldu en az 5 lastikçi gezdim günlerimi verdim bu sefer tamam dedim olmadı.sonra sorunumu izmir ata sanayinde çok çok iyi bir lastikçi çözdü,lastikleri tek tek söküp jantlardan ayırıp yarım tur çevirip tekrar taktı,sonuç mükemmel...sizin sorununuz yüzde 99 ikinci yazdığım.malesef balansçılar uğraşmıyorlar..lütfen 2. Yazdığım çözümü denettirin.

Çevrimdışı Ozgurruh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendede benzer bir durum olmustu. Aracim o zamanlar Astra idi. Lastikte sikinti var sandim ama kullandigim Aliminyum alasimli jant orjinal degildi ve bu yuzden bilezik kulkanmak durumunda kaldim. Bilezik kullaninca titreme gecti.

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servise gittim araçta bir sorun olmadığını söylediler. Hatta skoda müşteri hizmetleri ile görüştüğümde servisin araçta bir sorun olmadığını söylediklerini belirtti. Lastik firmasından randevu aldım ve kontrole gittim, onlar da lastikten kaynaklanan bir durum olmadığını belirtti. Hatta lastikleri daha önce ön-arka değişimi yaparak kullandım sonuç yine aynı; hüsran... Şimdi başka bir ildeki servise yönlendirdiler. Bir de orayı deneyeceğim, sorunumu çözemezlerse iyi niyetli yaklaşımımı kaybedeceğim...

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiği janttan ayırıp çevirsinler bitti

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: snnslt;564970
Servise gittim araçta bir sorun olmadığını söylediler. Hatta skoda müşteri hizmetleri ile görüştüğümde servisin araçta bir sorun olmadığını söylediklerini belirtti. Lastik firmasından randevu aldım ve kontrole gittim, onlar da lastikten kaynaklanan bir durum olmadığını belirtti. Hatta lastikleri daha önce ön-arka değişimi yaparak kullandım sonuç yine aynı; hüsran... Şimdi başka bir ildeki servise yönlendirdiler. Bir de orayı deneyeceğim, sorunumu çözemezlerse iyi niyetli yaklaşımımı kaybedeceğim...

Skoda servisleri ve çalışanları ne yazıkki çok yetersiz beni bu araçtan en çok soğutan servis problemleri, hiç bir soruna çözüm bulamıyorlar aksine dahada kötüye çeviriyorlar.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;565021
Skoda servisleri ve çalışanları ne yazıkki çok yetersiz beni bu araçtan en çok soğutan servis problemleri, hiç bir soruna çözüm bulamıyorlar aksine dahada kötüye çeviriyorlar.

Bunu bildiğim için şikayetlerimi söylemekte çekiniyorum

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;565023

Aynen servise araç götürmekten korkuyoruz
« Son Düzenleme: 13 Mart 2016, 22:57:23 Gönderen: Hukuki »

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;564975
Lastiği janttan ayırıp çevirsinler bitti

koray bey mazur görün; lastiği janttan ayırıp çevirmenin ne demek olduğunu, nasıl yapıldığını detaylandırırsanız sevinirim. Gittiğimde bu durumu da söylerim. Şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;565044
Aynen servise araç götürmekten korkuyoruz

Alıntı yapılan: koraycan35;565023

+1. Eline Teknik Servis Bülteni ve bir hata bildiren bilgisayar programı alan kendini ustadan sayıyor...

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: snnslt;565092
koray bey mazur görün; lastiği janttan ayırıp çevirmenin ne demek olduğunu, nasıl yapıldığını detaylandırırsanız sevinirim. Gittiğimde bu durumu da söylerim. Şimdiden teşekkürler...

lastikleri tek tek söküp jantlardan ayırıyolar.sonra lastiği janta takarken eski yerinden yarım tur çevirerek takıyorlar.bu işlemi çoğu balansçı biliyor ancak çok vakit aldığı için balans yapıp müşteriyi gönderiyorlar.bu durumdan bahsedin sizin sorununuz bu.ben bu iş için yok rot başları yok ön takım diye baya bi uğraşmıştım.lastiklerim sağlam çıkmıştı,bence bir an önce işi çok iyi bilen birini bulun yok mok derlerse parasını verin yaptırın.