škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.2 TSI Optimal Aldım

gkonbb · 37 · 20317

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar arkadaşlar 2013 i20 1.2 benzin aracımı sattıktan sonra bugün 2016 Optimal 1.2 TSI octavia için kapora verdim. Öncelikle aracı bulmakta inanılmaz zorlandım. 1.2 benzinli getiren hiçbir yer yok. Güçlükle bu hafta bir tane geldiğini öğrendim ve ayırttım. Style donanım için bütçem yoktu zaten dsg'ye bulaşmak ya da dizel istemiyordum. Tek seçeneğim olan optimal donanım da içime sindi fakat herşey için geç değilken size de sormak istedim. Biliyorum tüm araçlar inanılmaz pahalı ama 64500 lira bu araç için değer mi? 4 kişilik bir ailem var boyut olarak mükemmel olacağından şüphem yok. LED'ler vs de umrumda değil fakat herkes xenonu övünce oraya biraz takılmıştım. Bu parayı verdikten sonra sizce başka (belki ikinci el) araçlara yönelmem gerekir mi? Ayrıca belirteyim bu araç olmasaydı 1.2 TSI Rapid Style Manuel alacaktım. Karşılaştırmalarınızı da beklerim.

Bu arada ikinci el olur ise en fazla 55.000 civarında bir araç alabilirim. Sıfır araba almak için Skoda'nın 12.000 sıfır faiz kampanyasından başka çarem yoktu. Dolayısı ile sıfır için başka markalarda pek şansım yoktu.

Çevrimdışı iselcenli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkonbb;561150
Selamlar arkadaşlar 2013 i20 1.2 benzin aracımı sattıktan sonra bugün 2016 Optimal 1.2 TSI octavia için kapora verdim. Öncelikle aracı bulmakta inanılmaz zorlandım. 1.2 benzinli getiren hiçbir yer yok. Güçlükle bu hafta bir tane geldiğini öğrendim ve ayırttım. Style donanım için bütçem yoktu zaten dsg'ye bulaşmak ya da dizel istemiyordum. Tek seçeneğim olan optimal donanım da içime sindi fakat herşey için geç değilken size de sormak istedim. Biliyorum tüm araçlar inanılmaz pahalı ama 64500 lira bu araç için değer mi? 4 kişilik bir ailem var boyut olarak mükemmel olacağından şüphem yok. LED'ler vs de umrumda değil fakat herkes xenonu övünce oraya biraz takılmıştım. Bu parayı verdikten sonra sizce başka (belki ikinci el) araçlara yönelmem gerekir mi? Ayrıca belirteyim bu araç olmasaydı 1.2 TSI Rapid Style Manuel alacaktım. Karşılaştırmalarınızı da beklerim.

Bu arada ikinci el olur ise en fazla 55.000 civarında bir araç alabilirim. Sıfır araba almak için Skoda'nın 12.000 sıfır faiz kampanyasından başka çarem yoktu. Dolayısı ile sıfır için başka markalarda pek şansım yoktu.

Hayırlı olsun bence çok iyi bir seçim yapmışsınız. Bende ağustos 2015 te 1.2 beyaz opak optimal manuel aldım. Bence fiyat performans olarak en uygun ikili olduğunu düşünüyorum ki ben 58.500tl ye almıştım. Yaklaşık 9500km yol yaptım ve yakıt olarak mükemmel diyebilirim şu an ki aldığımdan beridir ortalamam 6.1 litre. şehir içinde dikkatli kullanırsan 5,5-6,5 litre arası şehir dışında ise 4,2 ile 5 litre arası benzin tüketirsin. Bu arada BP den benzin alırsan doğuş grubu %3 indirim var onu kullanmanızı tavsiye ederim. Size tavsiyem ilk 1000 km arabayı zorlamayın 3000 deviri geçmeyin, sonrasında ise arabayı otobana çıkıp yüklenebilirsiniz.(1000km den sonra 213 km hız yapmıştım ve rahat 220 km yi görürüdüm ama yol müsâde etmedi mâlesef). Aracınızın vites yükseltme uyarılarına uyarsanız bu ortalamaları yakalarsınız diye düşünüyorum. Yalnız ani hızlanma ve ani frenlerden kaçınmalısınız. Keşke dediğim şey ise opak yerine metalik beyaz alabilirmişim. Süspansiyonları orta sertlikte ve 100km den sonra rüzgar sesi başlıyor ama çokta rahatsız edecek boyutta değil bence. 1.2 tsi 110luk motor ise her türlü ihtiyacı çok rahat karşılıyor emin olun. İyiki dizel ve DSG almamışım diyorum en azından kafam rahat ilerde bir sorun çıkarır mı düşüncesi yok. Şimdilik düşüncelerim bunlar tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın kazasız belasız inşallah

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iselcenli;561158
Hayırlı olsun bence çok iyi bir seçim yapmışsınız. Bende ağustos 2015 te 1.2 beyaz opak optimal manuel aldım. Bence fiyat performans olarak en uygun ikili olduğunu düşünüyorum ki ben 58.500tl ye almıştım. Yaklaşık 9500km yol yaptım ve yakıt olarak mükemmel diyebilirim şu an ki aldığımdan beridir ortalamam 6.1 litre. şehir içinde dikkatli kullanırsan 5,5-6,5 litre arası şehir dışında ise 4,2 ile 5 litre arası benzin tüketirsin. Bu arada BP den benzin alırsan doğuş grubu %3 indirim var onu kullanmanızı tavsiye ederim. Size tavsiyem ilk 1000 km arabayı zorlamayın 3000 deviri geçmeyin, sonrasında ise arabayı otobana çıkıp yüklenebilirsiniz.(1000km den sonra 213 km hız yapmıştım ve rahat 220 km yi görürüdüm ama yol müsâde etmedi mâlesef). Aracınızın vites yükseltme uyarılarına uyarsanız bu ortalamaları yakalarsınız diye düşünüyorum. Yalnız ani hızlanma ve ani frenlerden kaçınmalısınız. Keşke dediğim şey ise opak yerine metalik beyaz alabilirmişim. Süspansiyonları orta sertlikte ve 100km den sonra rüzgar sesi başlıyor ama çokta rahatsız edecek boyutta değil bence. 1.2 tsi 110luk motor ise her türlü ihtiyacı çok rahat karşılıyor emin olun. İyiki dizel ve DSG almamışım diyorum en azından kafam rahat ilerde bir sorun çıkarır mı düşüncesi yok. Şimdilik düşüncelerim bunlar tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın kazasız belasız inşallah

Çok çok teşekkür ederim. i20'den sonra o rüzgar sesini duyacağımı sanmam ama zaten 30.000 km araba tecrübemde 100-120 üzeri hızlarla hiç işim olmadı. Çok sakin kullanırım. Fabrika değerleri i20 ile aynı. Zaten onda da yakıttan çok memnundum. Benimki de şeker beyazı. Yalnız üzerinde opsiyon olarak Minoris jant ile geliyor.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bende Eylülde Ambition aldım 59.700 liste fiyatıydı 59.000 dan aşağı düşmediler, 5000km yaklaştım. Çok memnunum tek eksiği park sensörüydü benim açımdan, onuda orjinal taktırdım. Ayda bir depo civarı harcıyorum nadiren geçiyor. Dizel alsaydım vergi avantajını da eklersek ayda 15tl avantajım olacaktı. 15tl farkla benzinli arabaya binmenin tadı bir başka oluyor :)

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun.
Ben 2015 Mayıs ayında almıştım 1.2 Ambition 51.000-TL park sensörlü olarak.
Beni bugüne kadar hiç üzmedi. Alırken 1.2 motor konusunda çok fazla olumsuz yorum duymuştum ancak ben bildiğimi yaptım. Yorum yapanların %90 zaten hiç kullanmamış kişiler.
Bence çok güzel bir aile arabası.
Arabanızın rodaj dönemi için verdiğim linkteki arkadaşları dinlerseniz arabanızı uzun süre sıkıntısız kullanırsınız.
https://teknoseyir.com/araclarda-rodaj-nedir-nasil-yapilir

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun 2013 de sıfır a7 tdi dsg amb. aldım. ancak keşke dediğim tek şey bixenon. hayıflana hayıflana bi hal oldum ama artık çok geç. imkan var ise bixenon kesinlikle alınmalı. özellikle yağmurda benim normal farlar bariz yetersiz kalıyor.

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iselcenli;561158
Hayırlı olsun bence çok iyi bir seçim yapmışsınız. Bende ağustos 2015 te 1.2 beyaz opak optimal manuel aldım.

Hepinize tekrar teşekkürler.

Optimal donanımda dikiz aynalarının altındaki aydınlatmalar var mı?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Optimal donanımdaki bana göre tek eksik hız sabitleyici. Bende öyle sipariş vererek aldım.

Alıntı yapılan: gkonbb;561230
Hepinize tekrar teşekkürler.

Optimal donanımda dikiz aynalarının altındaki aydınlatmalar var mı?

Yok.

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;561231
Hayırlı olsun. Optimal donanımdaki bana göre tek eksik hız sabitleyici. Bende öyle sipariş vererek aldım.

Yok.

Hız sabitleyici var hocam optimal donanımda.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Lilan;561199
Öncelikle hayırlı olsun.
Ben 2015 Mayıs ayında almıştım 1.2 Ambition 51.000-TL park sensörlü olarak.
Beni bugüne kadar hiç üzmedi. Alırken 1.2 motor konusunda çok fazla olumsuz yorum duymuştum ancak ben bildiğimi yaptım. Yorum yapanların %90 zaten hiç kullanmamış kişiler.
Bence çok güzel bir aile arabası.
Arabanızın rodaj dönemi için verdiğim linkteki arkadaşları dinlerseniz arabanızı uzun süre sıkıntısız kullanırsınız.
https://teknoseyir.com/araclarda-rodaj-nedir-nasil-yapilir

Hocam siz bu videoda anlatılan rodaj evrelerini yaptınız mı?
150 km yağ değiştir 1500 km de tekrar yağ değiştirin diyor. Ben bunların hiçbirini yapmadım. Servisten de bir şey söylemediler

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;561307

150 km yağ değiştir 1500 km de tekrar yağ değiştirin diyor. Ben bunların hiçbirini yapmadım. Servisten de bir şey söylemediler

Hocam 150 km de yağ değiştirme mantığı nedir? 150 km de  rodajı ben yapacaksam fabrika Nasıl uzun ömürlü motor üretiyor?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun. KAzasız belasız İnşaallah.
O yağ değişimini ilk 500km' de çok profesyonel bir rodaj yapıldıktan sonra değiştirmek gerekir. Hatta profesyonel bir rodaj yapacaksanız, ilk yağını da mineral yağ ile değiştirip, ilk 500km' de profesyonel rodaj yapıp sonrasında tam sentetiğe geçmek gerekir.
Bana kalırsa, bu profesyonel rodaj ile motor daha sağlıklı olacaktır ancak biz standart sürücüler için de çok da gerekli olduğunu hiç sanmıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Bende servisin hiç bir şey yapmana gerek yok abi mantığıyla bindim araca.
Ama ben linkini verdiğim insanları uzun zamandır takip ederim bilgi ve deneyimlerine güvenirim. Eğer yeni araba alacak olsam inan bu söylenenleri yapmaya çalışırdım.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben videoyu sonuna kadar seyrettim. Adamlar servisten kat ve kat bilgili orası kesin. Anlamadığım bizim araçlarda 150 ve 1500 km yağ değişimleri gerekli olsaydı servisler bu işin peşine düşerdi. Çünkü servisler her yerden para kazanmanın derdinde, bunu da gelir kapısı görürlerdi. Ama adamların anlattıkları da akla ve mantığa yatan şeyler. Bizim araçlarda motor garantisi 2 yıl mı?