škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fahri Müfettişin yazdığı ceza

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecen hafta bulunduğum ilçede işime giderken fahri trafik müfettişince tarafıma ceza yazılmıs ancak yazdığı cadde boyunca bir aydır aralıklarla kazı ve yol yapım çalışması var yaptıkları yol surekli bozuldugundan aynı yerler surekli tekrar yapılıyor bu yuzden serit değiştirerek ilerlemek durumunda olduğum ki çalışmalar sırasında aksine işaret yoktu ve seritin solundan geciş hakkı verilmişti...calısma olmadıgında yol araca zarar verecek kadar bozuk oldugundan yol musaitken cukurdan gecmek yerine seriti mecburen asarak gectigim yol ustunde 199 TL ceza yazılmıs...ki hemen hemen gecen herkes bu sekilde gecmek zorunda kaldıgı bir kısım calısma yapılan kısım...bu durum baya dokundu acıkcası trafik ihlali gercekten yapılsa veya ısıkta gecilse veya benzeri gercek ihlalde bu yazılsa amenna diycem ancak boyle trafik polisi olmayanlara bu hakkın verilip insanların canını boylede yakan zihniyete acıkcası ateş püskürüyorum kafanın bozulduguna ceza yaz nasıl mantık bu konuda gelen ihbarda herhangi bir acıklama veya fotograf veya benzeri kanıt olmadıgı için itiraz hakkı var mıdır veya sonuc alınabilirmi biglsi olan arkadaslar paylasırsa sevinirim...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İtiraz edin cezaya; herhangi bir delil olmadığı için iptal edilecektir bence. Aşağıda linkini verdiğim konuyu da inceleyin.

http://forum.donanimhaber.com/m_58487323/f_//tm.htm#58487323
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce cezayı ödeyeyin.  İndirimden yararlanın. Olurda davayı kaybedersiniz fazla ödememiş olursunuz.  İtiraz dilekçenizde somut delil,  fotoğraf video,  yol çalışması yapıldığına dair belediyeden alınma belge vb. Ekleyin.  Ödendi makbuzunu da ekleyip iade talep edin..

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Ben bizim mahalledeki fahri amcayı bir yakalasam varya acayip hayallerim var onunla ilgili :) ama önce bir kulak ve göz muayenesine götüreceğim :)
Haksız yere o yazıyor, mahkemeye veriyoruz onlarda iptal etmiyor, deli olmak üzereyim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abicim acima itiraz et, ciddi sekilde iptal olma ihtimali var.

O fahriler az delikanli olsa yazdiktan sonra gelir yanima ahanda yaziyorum der o saatten sonra kim kime ne yaziyomus goruruz iste..

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;561552
Önce cezayı ödeyeyin.  İndirimden yararlanın. Olurda davayı kaybedersiniz fazla ödememiş olursunuz.  İtiraz dilekçenizde somut delil,  fotoğraf video,  yol çalışması yapıldığına dair belediyeden alınma belge vb. Ekleyin.  Ödendi makbuzunu da ekleyip iade talep edin..

Acaba odeme yapilmasi durumunda cezayi kabul etmek anlamina gelir mi sonradan trafik mahkemesine verildiginde o zaman etkisini yitirir mi bu arada ne belge varsa foto felan ekleyecegim bugun bile baska araclari ordan gecerken goruntuledim cogu serit degistieerek geciyor olasi mahkeme kaybetme durumunda masraf cikar mi nette trafik mahkemesine acilan davalar 1 lira deniliyor bu konuda bilginiz var mi

Alıntı yapılan: GÖKHAN06;561554
Geçmiş olsun. Ben bizim mahalledeki fahri amcayı bir yakalasam varya acayip hayallerim var onunla ilgili :) ama önce bir kulak ve göz muayenesine götüreceğim :)
Haksız yere o yazıyor, mahkemeye veriyoruz onlarda iptal etmiyor, deli olmak üzereyim.

Tesekkurler fahriye teyze yazmis banada bende bulsam saygilarimi iletecegim kendisine birde bu ulke niye boyle deniliyor neremiz dogru ki

Alıntı yapılan: DDŞ!;561556
Abicim acima itiraz et, ciddi sekilde iptal olma ihtimali var.

O fahriler az delikanli olsa yazdiktan sonra gelir yanima ahanda yaziyorum der o saatten sonra kim kime ne yaziyomus goruruz iste..

Itiraz edecem iki gundur cezadan cok fahriye hanimefendinin ? Yaptığı guzelligi dusunuyorum gorevi kotuye kullanmaktan bu amca teyzelere 6 aya kadar hapis cezasi da varmis onu bile dusunuyorum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;561576
Acaba odeme yapilmasi durumunda cezayi kabul etmek anlamina gelir mi sonradan trafik mahkemesine verildiginde o zaman etkisini yitirir mi bu arada ne belge varsa foto felan ekleyecegim bugun bile baska araclari ordan gecerken goruntuledim cogu serit degistieerek geciyor olasi mahkeme kaybetme durumunda masraf cikar mi nette trafik mahkemesine acilan davalar 1 lira deniliyor bu konuda bilginiz var mi

Ödeme yapılması mahkemede elinizi zayıflatmaz tabii ki; kazanırsanız faiziyle geri alırsınız zaten.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;561576
O anlama gelmez. Bu şekilde iade alanlar var.  Trafik davalarından masraf alınmıyor.

Çevrimdışı FiLoLoG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ulan fahri amca ulan fahri amca... resmen pirim alacam diye olmadık yerlere pusu kuruyorsunuz allah hesabını sorar.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eray bey sırf senin için kaç yıl önce açtığım konu vardı onları taradım ve nihayet buldum.Bana 2 trafik polisi yazmıştı uzun süren mahkeme sonucu paramı aldım mal müdürlüğünden.istersen topiği baştan sona oku istersen şu linkini verdiğim sayfada mahkemeden aldığım karar var.Ben bıkmadan uasanmadan kararlı bir şekilde devam ettim.elinde belge kanıt yoksa kesin alırsın.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=6973&page=6
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhammet Bey konuyu inceledim tesekkur ederim 2 yıl surmesi bizim ulke için sasırtmadı ama cok surmus gercekten sonucu iyi olmus en azından bende kendimce tum belgeleri toplayıp indirimli odeme yapıp iptali için trafik mahkemesine basvurdum bana gelen tebligatta da herhangi bir belge kanıt yoktu yazan da zaten fahri mufettiş diye cadde sokak dolasan sacma sapan etik olmayan ceza yazan kişiler yuzunden buna gelemedim mahkemeye verdim umarım sonucu sizin ki gibi olur

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yolun bozuk oldugu alanın videosu 2 aracın cektigim video sırasında opel astranın ve sahinin ufak caplı hasar aldıgını da goreceksiniz bazı aracların serit değiştirerek gecmek zorunda oldugunu da gorebilirsiniz ülkemizde hersey layıgıyla işlese BİZ boyle olmazdık ! sonuc ne olacak bakalım ...

[YOUTUBE]gkHPw7E7t60[/YOUTUBE]

« Son Düzenleme: 06 Mart 2016, 01:08:58 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana da 15dk arayla iki ayri fahri cam filmi cezasi yazmisti. Mahkemeye verdim biri iptal olsu oteki olmadi. Tamamen sans. Hakim cam filmine takikmis demekki

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aha benim belali çukur ben her seferinde yukardan yolu ortalayip geliyorum valla abi frenlemeye kalksak arkada tehlikeli dengesizin biri hızlı falan gelir diye tedirgin oluyorum

Bu arada konu dışı olacak ama geçen gün seni Saray da gördüm abi korna calacaktim ama fluence olunca anlami olmaz diye gecip gittim
« Son Düzenleme: 06 Mart 2016, 02:30:16 Gönderen: 06lkn66 »