škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Pompa takılıyken araç hareket ettirilirse.....

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen pazar benzinlikten gaz aldıktan sonra paspasları silkelemek kenara parkettim . Birden bir güm pat çat şiddetli bi ses duydum ve herkeste "sigaraları söndürün, ateş yakmayın, yangın tüpü getirin" falan diye bagırışmalar duydum..

Birde ne göreyim 60-65 yaşlarındaki tofaşçı amcamız gaz dolumu sırasında aracını hareket ettirince arka tamponu dağıttı ve haklıymıs gibi çalışanlara bagırıyor, masrafı karsılamaları gerektiğini söylüyordu :D

Gördüğüm manzara felaketti pompa araçtan kurtulunca yılan gibi sağa sola yukarı aşşağı savruluyordu etrafa gaz püskürtüyordu zor zaptetiler hortumu. Neyseki kimseye bişe olmadan ucuz atlatıldı...

« Son Düzenleme: 03 Aralık 2009, 19:55:41 Gönderen: mariachi »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan61;52328
İyide benzindede böyle bi ihtimal var :D

Yok. Hortum ipini koparmış tazmanya şeytanı gibi yapmaz.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;52329
Yok. Hortum ipini koparmış tazmanya şeytanı gibi yapmaz.

Orası öyle tabi :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen aynını bizim arkadaş yapıyordu bağırdık son anda durdu

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ayrıca LPG ortaya döküldüğü zaman benzinden çok daha hızlı havaya karışır, yani ağzınızdaki sigaraya gelmesi zor benzinin :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;52332
Ayrıca LPG ortaya döküldüğü zaman benzinden çok daha hızlı havaya karışır, yani ağzınızdaki sigaraya gelmesi zor benzinin :D

Benzin daha çabuk alev alıyo çok mit var bu konuda araçtan inerken eğer arabaya dokunup topraklama yapmazsan bu sıradada vucutta elektrik yüklenmesi varsa heleki benzin pompasına yakın bir yere dokunursan alev alma ihtimali varmış cep telefonuda bunu tetikliyormuş :ok:

Gaz hemen havaya karışıyo alev alması daha zor anca pompanın ağız kısmında alev olur o da basınca göre fazla uzağa sıçrayacağını sanmıyorum..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;52343
Benzin daha çabuk alev alıyo çok mit var bu konuda araçtan inerken eğer arabaya dokunup topraklama yapmazsan bu sıradada vucutta elektrik yüklenmesi varsa heleki benzin pompasına yakın bir yere dokunursan alev alma ihtimali varmış cep telefonuda bunu tetikliyormuş :ok:

Gaz hemen havaya karışıyo alev alması daha zor anca pompanın ağız kısmında alev olur o da basınca göre fazla uzağa sıçrayacağını sanmıyorum..

Kendin dedin havaya karışıyor diye işte, ağızdaki sigaraya daha çabuk gelir. Havaya karıştı diye alev almıyor mu yani? :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;52344
Kendin dedin havaya karışıyor diye işte, ağızdaki sigaraya daha çabuk gelir. Havaya karıştı diye alev almıyor mu yani? :)

Sıkışmadıktan sonra alev alacağını hiç sanmıyorum ança pompaya çok yakın olması lazım yoksa arabanın önünde duran birinin sigarasından alev alacağını hiç sanmıyorum sonuçta gaz bir anda dağılıyor..

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi AFR denilen bir olay var air to fuel ratio

bu oran sağlanmazsa bişey olmaz

marifetmiş gibi söylemiyeyim ağız da sigara gişinden başka hava almayan kapalı ortamda hava tabancasıyla benzin püskürterek parça yıkayan bir tamirci tanıdığım var :D

gebereceksin diyorum yooooookk yaaa diyor senin yaşın kadar yaptık bu işi diyor ..

velhasıl haklıda AFR tutmaz zengin karışım :D