škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb 3 Active yardım

Merol · 28 · 7058

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Muhammed tosun

• Ziyaretçi
Bluetooth çok işime yarayacağını düşünmüyorum, bu swing multi media ekranın fotoğrafı var mı nasıl bişeyboleroyu gördüm fakat swingin özelliklerini bilmiyorum.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mümkünse ACC alın çok önemli...kullanımı muazzam

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhammed tosun;561899
Bluetooth çok işime yarayacağını düşünmüyorum, bu swing multi media ekranın fotoğrafı var mı nasıl bişeyboleroyu gördüm fakat swingin özelliklerini bilmiyorum.

http://www.skoda.com.tr/models/yeni-superb/yeni-superb-mutimedia/

Burda farkları görebilirsiniz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;561900
Mümkünse ACC alın çok önemli...kullanımı muazzam

Bütçe kısıtı yoksa CC yerine ACC çok daha mantıklı dediğiniz gibi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Muhammed tosun

• Ziyaretçi
Teşekküerler bazı yerlerde dokunmatik olmayan inceceik ekranı olan bir radyo gördüm de ondan kafam karışmıştı.

Çevrimdışı gokhan4u

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadasım su anda aktif olarak Suberb active ve Leon TDİ DSG kullanmaktayım.

1.Şehir içinde 9-10 Lt nin altına dusuremedım ileride belkı 8 lere ıner cokta ineceğini düşünmüyorum. Şehirler arası ise 5-6 civarı geziyor. Şehir içi ve şehir dışı arası yakıt konusunda inanılmaz fark var tam uzun yol aracı

2.Yokuşlarda bayılmıyor ama bir dizel arac atikliğinde degıl. Dizel arac yokuşlarda her zaman farkını koyar

3. Ben manuel aracta hicbir zaman cc veya acc olayına anlam veremedim. DSG olsa kesin alın derim ama manuelde fuzuli geliyor

Bence hazır araç değilde sipariş verecekseniz bolero, klimatronik ve sunroof mükemmel kombinasyon olacaktır. Hele sunroof vazgeçilmezim olurdu. Ben hazır araç aldım malesef eklettiremedim.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhan4u;563750

1.Şehir içinde 9-10 Lt nin altına dusuremedım ileride belkı 8 lere ıner cokta ineceğini düşünmüyorum. Şehirler arası ise 5-6 civarı geziyor. Şehir içi ve şehir dışı arası yakıt konusunda inanılmaz fark var tam uzun yol aracı

2.Yokuşlarda bayılmıyor ama bir dizel arac atikliğinde degıl. Dizel arac yokuşlarda her zaman farkını koyar

3. Ben manuel aracta hicbir zaman cc veya acc olayına anlam veremedim. DSG olsa kesin alın derim ama manuelde fuzuli geliyor

Bence hazır araç değilde sipariş verecekseniz bolero, klimatronik ve sunroof mükemmel kombinasyon olacaktır. Hele sunroof vazgeçilmezim olurdu. Ben hazır araç aldım malesef eklettiremedim.

Tekrar söylüyorum ACC esas manuel araçta önemlidir....

İstanbul Eskişehir arası yolculuk örneği veriyorum... Mesafe 350 KM

Çamlıca Gişelerden sonra tak 6. vitese 140'a kadar da hız izni ver.... Eskişehir Neo Park'a kadar 320 KM gaz ve frene dokunma, zaten 80 km'nin de altına inmediğin için vitese de dokunmuyorsun... İşte araban tam otomatik vites oluyor ACC sayesinde... Umarım anlatabilmişimdir... Bence ACC esas Manuel için harika....

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Sunrooflu alanlar gelen tıkırtı seslerinden çok şikayetçi gibi
« Son Düzenleme: 07 Mart 2016, 15:01:19 Gönderen: Hukuki »

Çevrimdışı fatihcmc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tamamen saçmalık dostum aracı 2 aydır kullanıyorum en ufak bayma görmedim.Ama sen yokuşa gelmeden iyice hız kesip dik rampayı keçi gibi tırmanayım dersen bu pek mümkün olmaz ilk başlarda gelelim 2.maddeye şehir içi ort. 7-8 civarı tüketiyorum az da olsa bi çevre yoluna çıksam yarım saat dolaşsam yakıt 5 civarına düşüyor.(1.4 tsi seni üzmez bu kadar diyim sana)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

1) dizel leondaki gibi gaza basıyorsan yakar tabii, bir de kullandığın trafik önemli.
2) active ise aracın 200nm lik bir motorun var 1.6 tdi leon hem 250nm hem de leon daha hafif. bu farklar yakıt tüketimini de açıklar.
3) acc dsg ile daha da harika olur, bende manuel var ama gene de çok işime yarıyor.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2017, 17:48:26 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında yakıt konusunda herkes doğru söylüyor.9 ltyaktığını söyleyen kişi benim gibi aracı sürekli soğuk motorla kullanıyor.Yani 3-4 km yol yapıp stop ediyor her defasında.Eğer her kontakta 10km yol yapıyorsan 7 lt Leh'te düşer

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Soğuk hava yakıtı çok etkiliyor,diğer aracımda superb gibi ortalama 2 lt ye yakın şehir içi fazla yakıyor,motor tam ısınmadan park ediyoruz.

Çevrimdışı cibuti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende active tsi araç sahibiyim. Aracta 17 inch jant ve yazlık lastikleri var hiç kar lastiği takmadım. 10000 km ortalamam 6.5 du soğuklarla 6.8 oldu şimdi tekrar düşmeye başladı yani ortalamam 6.5 diyebilirim. Yer ankara. ortalama hızım yüksek 40-45km yalnız istanbul yolu ve anadolu bulvarını kullanıyorum işe gidiş gelişte...  Yakıttan cok memnunum. Bence güzergah olarak şehir merkezi dışında bi yerde oturuyorsanız anlarada eryaman çakırlar vb hiç dizel araç almanıza bile gerek yok bence..şehiriçinde dur kalk olan bi yerde olsaydım benide üzerdi yakıt açıkcası.