škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Spaceback vites mekanizması sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 1birey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Spaceback tdi dsg aracım  1. Vitesten 2. Vitese geçerken boşta gibi tepki veriyor sonra vites göstergesinde anahtar işareti çıkıyor birkaç saniye sonra düzeliyordu, son zamanlarda sıklaşınca garantisinin bitmesine 1 hafta kala servise götürdüm, servis incelemede dsg de sorun olmadığını vites mekanizmasının arızalandığını söyleyerek, geçici bir araba vererek, garantiden tamir ederek bugün teslim etti.
Araçtaki problem ortadan kalktı ancak daha sonra vitesi P konumuna aldığımda normalde aracın hareket etmemesi gerekirken N pozisyonundaki gibi hareket ediyor, eğimli durumda el frenini çekmeden sabitlenmiyor. Cık cık cık diye ses çıkartıyor
Servisi aradım ancak mesai bitmişti, yarın itibariyle garantisi bitiyor ancak pazar.
Bu sorun neyden kaynaklanır, bu sorunla ilgili garantiden faydalanabilir miyim.

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorunun neden kaynaklandığı hakkında bilgim yok ancak garanti dahilinde yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü değişen parça varsa onun kendi garantisi vardır diye biliyorum.

Çevrimdışı 1birey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı vtecman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yokuş aşşağı veya yukarı fark etmez , size tavsiyem aracınızın yükünü vitese bindirmeyin . Yokuşlarda veya düz yolda park edecek olsanız dahi önce firene basın sonra el firenini çekin tabi bu arada aracınız n konumunda olsun . El firenini çektikten sonra ayağınızı firenden çekin ve vitesi p konumuna alın . Sürekli aracın yükünü vitese bindirirseniz ileride daha büyük sorunlar çıkabilir .

Çevrimdışı 1birey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün aracı servise götürdüm, aracın vites mekanisması değiştiğinde halat ayarlanmamış, usta 5 dakikada ayarladı sorun çözüldü.
Bu arada aracımızdaki tamiri sırasında ilgilerini esirgemeyen aracım tamir edilene kadar araç tahsis eden Maraş elis otomotive, ve değerli çalışanı Ramazan beye çok teşekkür ederim.