škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabam dizel yerine benzin koydular..

MURATE · 79 · 16594

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün  ışık yanan depo'ya 50 tl benzin koydular fark edene kadar 6-7 km gittim....marş   sorun yaşadım...Servisi aradım. Yakıt aldınız mı.  Aldım dedim. Hemen aracı durdurup.  Aldınız fişi kontrol edin dedi...ve haklıydı. ...benzin koymuslar.....servise çektim  bıraktım aracı. ...ne olacak bilmiyorum. Bilginiz ve fikirlerinizi Rice ederim.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzini koyan bayiye durumu bildirin. Zararınızı çatır çatır tazmin edecekler. Sıkıntıya gerek yok

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MURATE;562178
Bu gün  ışık yanan depo'ya 50 tl benzin koydular fark edene kadar 6-7 km gittim....marş   sorun yaşadım...Servisi aradım. Yakıt aldınız mı.  Aldım dedim. Hemen aracı durdurup.  Aldınız fişi kontrol edin dedi...ve haklıydı. ...benzin koymuslar.....servise çektim  bıraktım aracı. ...ne olacak bilmiyorum. Bilginiz ve fikirlerinizi Rice ederim.

Öncelikle geçmiş olsun. Yakıt aldığınız istasyon zararı karşılaması gerek dizel depo ağzı benzin tabancasına uygun olmaması lazım diye biliyorum. Ben çok dikkat ediyorum pompacı hangi tabancayı alıp yakıt dolduruyor diye tekrar tekrar bakar kontrol ederim.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Tam yarı yarıya karışım olmuş fazla kullanmamışsınız ama yinede enjektörler zarar görmüş olabilir. Masrafı kesinlikle istasyona bildirin kamera kayıtlarını bir ana önce isteyin.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çüş yahu!!!! Pompacının size gıcığı mı vardı ne? Geçmiş olsun. Önemli bir arızaya neden olmaz inşallah.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MURATE;562178
Fişiniz duruyorsa masrafınızı istasyondan talep edebilirsiniz..  En kısa sürede istasyona müracaat edin..

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ettim.tamam masrafları karsilayacagiz  dediler..yarın sabah bi olsun.servis kontrolünde nediyecekler.merak ediyorum

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Murat Bey, herif mazot yerine benzin doldurmasına herhangi bir mazeret uydurmadı mı? Gerekirse özel mesajla da olsa bu istasyonun bulunduğu semti veya adresini yazın da, eskaza yolumuz düşerse uzak duralım hocam.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İmes  sanayi sitesi karşısındaki shell istasyonu..ümraniye   ****DİKKAT ******

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçta hareket halindeyken sıkıntı olmadı mı herhangi bir uyarı, sadece stop edince mi çalışmadı.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende dizel yakıt depo deliğine benzin tabancasını nasıl uydurdu onu merak ediyorum. Bildiğim kadarı ile yanlış yakıt dolumu yapılmaması için benzin tabancası dizel depo deliğine uymuyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla en cok korktugum sey. Gecmis olsun. Aklim cikiyor kart cektiricem pompacinin basinda duruyorum.

Yakit fisinde plakaniz oldugu icin hic bi sikinti yapamazlar elinizde delil var. odemezlerse mahkemeye verirsiniz parasi gelir de bu ulkede adalet isleyene kadar ati alan uskudari geciyor malesef.

Odeyecegiz demisler arkasinda dururlarsa sikinti yok.

Cunku servis buyuk ihtimalle her ihtimale karsi sifir 4 adet enjektor bir de mazot pompasi takar. 4 enjektor 1000₺ x 4 = 4000₺ pompa da 1000₺ iscilik de 1000₺ fatura cikar 6000₺ yan cizebilir istasyon. Bir de depo sokum takimi var 500₺ iscilik de ona yazar yetkili.

Servis teshisi koysun, islemi yapmis gibi fatura etsin benzinlige, odemenizi alin oyle yaptirin aracinizi derim. Odemezlerse faturayi servise iade edersiniz iptal ederler. Siz de sanayide daha ucuza falan yaptirirsiniz belki? Ama yetkili boyle birsey yapmayi kabul eder mi bilemiyorum?

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıtı aldım. 5 dk sonra su almak için arabayı STOP ettim.5 dk sonra çalıştırmayı deneyinde geç marş aldı.. .kartal giderken devir göstergesi içinde ısıtıcı şekli daire içinde yandi. Araç normal çalışır ve gidiyordu. 5 dk sonra durup 7./24 aradım.sorunu anlattım tek soru sordu. Yakıt aldınız mı. Dedi evet dedim..Hemen STOP edip. Yakıt fişini kontrol edin dedi. O zaman ortaya çıktı. Sonra çekici çağırıp yüce oraya götürdüm.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.depo kapağına dıesel mı yazdıralım...