škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid sipariş sorunu

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı senaksoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese merhaba
Aranıza yeni katıldım ailece skoda kullanıcısıyız. Skodaya büyük bir sempatim vardı ta ki bugüne kadar... Lütfen yzdıklarımı dikkatlice okuyun. Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Babam yeti kullanıcısı bir amcam octavia diğer amcam superb kullanıcısı. Anlayacağınız sıkı bir skoda severiz. Benim için bir araba almaya karr verdik ve yine skodadan şaşamadık 2015in kasımında rapid spaceback almaya karar verdik. Daha önce de tüm arabalarımızı aldığımız Oğuşlar grubun yolunu tuttuk. Showroomda spaceback vardı fakat istediğim özelleklerin tümü yoktu. Bizde almışken en iyisi olsun diye sipariş vermeye karar verdik ve herşey o karardan sonra başldı. Yazının bundan sonrasını araç sipariş etmek isteyenler özellikle dikkatle okusun lütfen.

Siparişimizi verdik. Özellikle en çok istediğim iki özellik vardı biri arabanın kırmızı olması diğer ise cam tavan. Kaporamızı verdik ve böylelikle o uzun süreç başladı. Kasımın sonunda sipariş verdik aracım dün showrooma giriş yaptı. Sabırla bekledim. Herkes gibi heyecanla bekledim kırmızı arabamı. Araba gelmeden bikaç gün önce bir mail aldık. Mailde arabam beyaz gözükğrdu arayıp sorduk yanlış mail atıldığını söylediler. Dün araba gelmeden önce showrooma gittik. Bize arabanın renginin yanlış gelebileceğini söylediler. 2 hafta önce aracın renginin sistemde topaz kahve göründüğünü şimdi ise şeker beyazı göründüğünü söylediler. Araç geldi ve tam da söyledikleri gibi oldu 3 aydır beklediğim kırmızı arabam beyaz geldi. Neyse dedim bakalım hayırlısı. Bugün showrooma gittim beyaz arabama bakmaya rengi haricinde ne jant istediğim janttı ne de koltuklar istediğim döşeme. Arkadaşlar çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Arabam istediğim gibi olmayacaksa sipariş vermenin ne anlamı kaldı? Böyle sorun olcağını bilsem sipariş olayına giripte boşuna 3 ay beklemezdim. Ben mağdur oldum siz olmayın.

Sonuç olarak arabayı almamayı düşündüm. Başka arabalara baktım opel astra wv polo gibi. Rapidden vazgeçemedim çünkü aracı çok doldurmuştum. El mahkum aracımı alacağım. Tavsiyeleriniz yorumlarınız varsa bekliyorum

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapılan hatadan dolayı indirim isteyin en azından aradaki zam farkını karşılasınlar.

Çevrimdışı senaksoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Oğuşlar grup yapabilcekleri birşey olmadığını türkiye distribütörü ile görüşmem gerektiğini söylediler. Yarın görüşeceğim. Artık indirim mi yaparlar, bakım mı hediye ederler birşey yapıp ayıplarını telafi etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Sonuç alabilecek miyim emin değilim, müşteri memnuniyeti ne derece önemliymiş yarın göreceğim

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İstediğiniz özelliklerde aracın getirilmesi talebinde bulunun uzun surmeyecekse o şekilde bir çözüm yolu bulun.Tabii buna bayii ssıcak bakarmi onu bilemem.Rapidin kırmızı çok güzel ve dikkat çeken bir aractir.Ah bu işgüzar insanlar yüzünden mutlu olacağımız zamanlarda bile hevesimiz kursağımızda bırakılıyor.Güzeluülkem ve burası Türkiye dedirten bir olay fıkra gibi

Çevrimdışı senaksoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Malesef sipariş süreci çok uzun bir süre. Tekrardan sipariş verebilcek vaktim yok. İlla da kırmızı desem aracın içi boş. İçi dolu olsun desem araç beyaz. Bayinin umrunda değil. İster al ister alma ben bunu sen almasan da satarım diyor

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yüce oto ile görüşün ve diğer bayilerdeki araçları onlar da görebiliyor eğer istediğiniz donanım ve renkteki araç farklı bir bayide var ise o bayidekini getirtmelerini isteyin.

Çevrimdışı senaksoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: senaksoy;562273
Malesef sipariş süreci çok uzun bir süre. Tekrardan sipariş verebilcek vaktim yok. İlla da kırmızı desem aracın içi boş. İçi dolu olsun desem araç beyaz. Bayinin umrunda değil. İster al ister alma ben bunu sen almasan da satarım diyor

Bu şekilde ister al ister alma tavrı sergilemesi bayinin hiç hoş değil.Kapora uzeri silinebilecek bir mebla ise almamayı dusunun.Tepkinizi bir şekilde dile getirin.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi bir kere böyle bir saçmalık olamaz,belli ki sizin aracı eşe dosta peşkeş çekmişler,size de ellerindeki araçlardan birini kakalamaya çalışmışlar. Yersen hesabı. Yapmanız gereken ilk şey,duruyorsa aracı sipariş ettiğiniz gün size verilen teklif kağıdını Yüce'ye mail atmak,ve gerekli açıklamayı yapmak. Size getirilen aracın istediğiniz araçla uzaktan yakından alakası olmadığını,aynı özelliklerde gelmiş veya gelecek olan bir araç var ise o aracı,sizin sipariş ettiğiniz ve anlaştığınız fiyattan almak istediğinizi,ayrıca cam filmi,boya koruma,kauçuk paspas gibi hediyeler istediğiniz,aksi halde tüm hukuki yollara başvurarak zararı firmadan tahsil edeceğinizi belirtin. Sakın kabullenip tamam bari bunu alayım demeyin,onları ödüllendirmeyin. Sistemde böyle bir yanlışlık olmasına ihtimal yok. Tamamen satış temsilcisi veya bayi sahiplerinin yaptığı bir çakallık,o araba eminim sipariş edildi ve geldi,şu an oralarda biryerde. Hatta belki de depoda duruyor,ya da yolda bir yerde. Siz üstüne giderseniz aa yanlışlık olmuş sizin araç geliyor diye çark edebilirler. Araba ortaya çıkabilir.Twitter,Instagram Yüce Oto sayfalarını etiketleyerek yine durumu belirtin,şikayetvar.com da da şikayet oluşturun. Bayiyi sıkboğaz edin,yüceyi bol bol arayın,sizi farketmelerini sağlayın. He aynı durum benim başıma gelse önce o satış temsilcisini döver,sonra da mahkemeye verirdim. Üstüne bir de bu Skoda bayilerinin gerizekalı tavırları,kendini beğenmişlikleri,hiç bir şeyden anlamazlıkları başka hiç bir markada yok. Ben bu kadar markasından soğutan bir bayi sistemi görmedim. Önceden herkese Skoda önerirken şimdi uzak durun diyorum. Rezalet durumdalar,ilgi alaka sıfır. Adamlara gidiyoruz,masasına oturuyoruz,bir fiyat verecek uff puff aptal aptal hareketler. Arabanın a sından anlamayan adamları temsilci yapmışlar,bir de bu adamlara 3 aylık takvim için güvenen insanların haline bak. Yazık.
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2016, 02:53:41 Gönderen: Can »

Çevrimdışı senaksoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce bu bayiden o kadar çok skoda satın aldık ki o yüzden çok güvendik. Şimdiye kadar hiç böyle bir sorunla karşılaşmadık. Dediğiniz şeyi dile getirdim bayiye gittiğimde bende. "İnsan düşünmeden edemiyor başka bir aracı mı bana kakalıyorsunuz acaba diye" dedim. Satıcı küplere bindi. Öyle birşey yok aracın rengi haricinde herşey sizin isteniğiniz şekilde denildi. Jantları benim istediğim siyah jantın farklı rengi model aynı. Koltukta dikişler farklı kırmızı dikişli istemiştim. Onun için de araç kırmızı olmadığı için içini de kırmızı yapmazlar dediler. Böyle bir saçmalığın nasıl olabilcrğini sorduğumda "fabrika o an sipariş ettiğiniz şey ellerinde yoksa başka birşeyle değiştirme hakkına sahiptir" dediler. Neden ellerinde yoksa bizimle iletişime geçilmiyor dedim "fabrika ile bizim bi iletişimimiz yok malesef" dediler. Peki ben mahkeme açsam? dedim. Sipariş formunu gösterip "açabilirsiniz tabi ama hiçbir sonuç alamazsınız, bakın burda siparişler farklılık gösterebilir diye bi madde var dediler. Anlıyacağınız resmen bizimle dalga geçtiler. Üstelik arcfın topaz kahve olma ihtimali varken bize "topaz kahve gelirse metalik renk olduğu için ekstra ücret alcaz" dediler dalga geçer gibi. Şimdi bi an önce satın almamız için "mart ayına kalırsa fiyat artar siz sıkıntı yaşarsınız. Pazartesi günü alıp almayacağınıza karar verin" dediler. Rezillik çekiyoruz anlayacağınız böyle saçma bir firma olamaz

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eger aşırı dolu bi arabaysa onu kolay kolay satamayacaklar sizinle anlasmak en kolay olan secenek bence bastırın haksız oldugunuz bi durum yok bizde ayni işi yapiyoruz müşteriye böyle bi durumdan bahsetmem bile büyük olaylar çıkmasına sebep olur alttan almayin gerekirse gemileri yakın baska marka model bakin

Çevrimdışı senaksoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımdaki özelleri yazıyorum.
 Aracım rapid spaceback style 1.4 tdı 90 ps dsg.
-Corrida kırmızısı.
-Döşeme "dinamik kırmızı"
-anahtarsız giriş çıkış, çalıştırma sistemi
-kötü yol paketi
-kış paketi
-yğmur ve far sensörü
-xenon farlar ve köşe dönüş özellikli sis farları
-emotion paket

Aracımın toplam ücreti şuan 80bin gözüküyor tam ücret pazartesi belli olacak.
Bayii rengi beyaz olduğu için biz almasakta aracı satabilceklerini söylüyor be bu konuda rahat bir tavır sergiliyor. Kaporayı da geri vereceklerini söylüyorlar.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: senaksoy;562296
.
Bayii rengi beyaz olduğu için biz almasakta aracı satabilceklerini söylüyor be bu konuda rahat bir tavır sergiliyor. Kaporayı da geri vereceklerini söylüyorlar.

Siz bayiyiyi ödüllendirip kendinizi cezalandiriyorsunuz.Gelin vaz geçin başka bayiiden yeni sipariş oluşturun.Adamlar sizin kendilerine mahkum olduklarını bildiklerinden rahat davranıyorlar 80 bin TL para veripde istediğim araca binememek de nedir.Başka bayilere bakın rapid olmasada fabialarda bakın belki istediğiniz dolulukta bir araca denk gelirsiniz ama o aracii almayin

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kaparoyu geri alın, arabayı da almayın...ne halt ediyorlarsa etsinler...
O kadar para verip, 2. el gibi seçim yapamamak olmaz.

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;562292
Şimdi bir kere böyle bir saçmalık olamaz,belli ki sizin aracı eşe dosta peşkeş çekmişler,size de ellerindeki araçlardan birini kakalamaya çalışmışlar. Yersen hesabı. Yapmanız gereken ilk şey,duruyorsa aracı sipariş ettiğiniz gün size verilen teklif kağıdını Yüce'ye mail atmak,ve gerekli açıklamayı yapmak. Size getirilen aracın istediğiniz araçla uzaktan yakından alakası olmadığını,aynı özelliklerde gelmiş veya gelecek olan bir araç var ise o aracı,sizin sipariş ettiğiniz ve anlaştığınız fiyattan almak istediğinizi,ayrıca cam filmi,boya koruma,kauçuk paspas gibi hediyeler istediğiniz,aksi halde tüm hukuki yollara başvurarak zararı firmadan tahsil edeceğinizi belirtin. Sakın kabullenip tamam bari bunu alayım demeyin,onları ödüllendirmeyin. Sistemde böyle bir yanlışlık olmasına ihtimal yok. Tamamen satış temsilcisi veya bayi sahiplerinin yaptığı bir çakallık,o araba eminim sipariş edildi ve geldi,şu an oralarda biryerde. Hatta belki de depoda duruyor,ya da yolda bir yerde. Siz üstüne giderseniz aa yanlışlık olmuş sizin araç geliyor diye çark edebilirler. Araba ortaya çıkabilir.Twitter,Instagram Yüce Oto sayfalarını etiketleyerek yine durumu belirtin,şikayetvar.com da da şikayet oluşturun. Bayiyi sıkboğaz edin,yüceyi bol bol arayın,sizi farketmelerini sağlayın. He aynı durum benim başıma gelse önce o satış temsilcisini döver,sonra da mahkemeye verirdim. Üstüne bir de bu Skoda bayilerinin gerizekalı tavırları,kendini beğenmişlikleri,hiç bir şeyden anlamazlıkları başka hiç bir markada yok. Ben bu kadar markasından soğutan bir bayi sistemi görmedim. Önceden herkese Skoda önerirken şimdi uzak durun diyorum. Rezalet durumdalar,ilgi alaka sıfır. Adamlara gidiyoruz,masasına oturuyoruz,bir fiyat verecek uff puff aptal aptal hareketler. Arabanın a sından anlamayan adamları temsilci yapmışlar,bir de bu adamlara 3 aylık takvim için güvenen insanların haline bak. Yazık.

Arkadaşın dediklerinin hepsine katılıyorum. Sakın o arabayı alma. İlla Skoda alacağım diyorsan git başka bayiden al. Git başka bayiden sipariş verdir arkadaşım. Hatta sorgularsan belki ellerinde senin istediğin araba bile vardır. Çakallara bak. Böyle birşey olabilir mi ya, sen kendi istediğin arabaya bineceksin, onların istediği arabaya değil.