škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid sipariş sorunu

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: senaksoy;562440
Neler yapmak, neler söylemek istedim bilemezsiniz :) manevi olarak bu derece yıpratılmanın bedelinin ödenmesini istiyorum

Sena Hanım, bir kez daha terbiyesizliğimi bağışlayın. Bayan olduğunuzu(asker arkadaşlarımdan birinin adı Sena'ydı) bilsem başka türlü yazardım. Bazı forumdaşların skoda'dan hemen vazgeçmeyin demelerine katılıyorum. Rapid'inizi doğrudan ana bayii yüce oto'dan almayı deneyebilirsiniz. Mesela ben, evime 200 metre mesafedeki bayide karşılaştığım saygısızlıktan sonra kalkıp yüce'ye(Küçükyalı) gidip aracımı aldım. Ve hiçbir saygısızlık, umursamazlıkla karşılaşmadan. İlle de yüce demiyorum; diğer skoda bayilerinde de şansınızı deneyebilirsiniz. Uğradığınız manevi zararın tazmin edilmesinden vazgeçmeden elbette. Sokaktaki simitçisinden tutun, falanca holdingine kadar ülkemizdeki ticaret anlayışı maalesef böyle..

Çevrimdışı kozvatan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, bana kalırsa bu bayiinin hatası. Büyük ihtimalle siparişi ya yanlış geçtiler, yada ellerindeki aracı size satmaya çalışıyorlar. Bu konuyu elinizdeki evrakları ile birlikte Yüce Otoya şikayet edin.
Aynı şekilde bende Esenyurt Doğuş'tan Rapit aldım, bir sıkıntı yaşamadım. Siparişi Aralık başında verdim. Aracı 17. Şubatta terslim ettiler. Bütün özellikler tam istediğim gibi geldi.Beklediğime değdi doğrusu.
Bazı bayiiler SKODA yı tam anlamıyla temsil edemiyorlar.Bu şikayetler umarım Yüce oto tarafından dikkate alınır.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2016, 10:15:38 Gönderen: kozvatan »

Çevrimdışı senaksoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kozvatan;562554
Arkadaşlar, bana kalırsa bu bayiinin hatası. Büyük ihtimalle siparişi ya yanlış geçtiler, yada ellerindeki aracı size satmaya çalışıyorlar. Bu konuyu elinizdeki evrakları ile birlikte Yüce Otoya şikayet edin.
Aynı şekilde bende Esenyurt Doğuş'tan Rapit aldım, bir sıkıntı yaşamadım. Siparişi Aralık başında verdim. Aracı 17. Şubatta terslim ettiler. Bütün özellikler tam istediğim gibi geldi.Beklediğime değdi doğrusu.
Bazı bayiiler SKODA yı tam anlamıyla temsil edemiyorlar.Bu şikayetler umarım Yüce oto tarafından dikkate alınır.

Ne güzel, çok şanslısınız. Benim aylar boyunca kurduğum hayallerim malesef hüsranla sonuçlandı. Bayiiden hiçbir destek göremedim. Yüce ise sadece satış sonrası için yardımcı olabileceğini bakım hediye edebileceğini söyledi. İstemediğim araç olduktan sonra bakım hediye etseler ne fayda? Bayii üzerinde bir yaptırım uygulamadılar

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkçası konuyu gördüm ama okumadım. Tanışma mesajınızdan sonra okudum, içim daraldı. Geçmiş olsun.
Alıntı yapılan: senaksoy;562311
Destekleriniz için teşekkür ederim. Hukuki yollara başvurmak istedim bu kimsenin yanına kalmasın istedim fakat bana "mahkeme açın ama bişey çıkmaz" dediler yine ukalaca. Sipariş formundaki bahsi geçen maddeyi aynen yazıyorum. "Yüce Auto Motorlu Araçlar Ticaret A.Ş. üretim, ithalat gibi nedenlere bağlı olarak önceden haber vermeden değişiklik yapabilir."

Şu durumda skodayı tercih ettiğim için kendimi suçluyorum
Bu konularda tecrübeli avukatlarla görüşmelisiniz.
Alıntı yapılan: nedemeklazım;562413
...Size Mahkemeden bir şey çıkmaz diyen kıymetli arkadaşın söylediği şeyin hukuken hiç bir geçerliliği yok...
Fabia III çıkmadan önce, halen Fabia II satışta iken Oğuşlar' a "Fabia II 1.2TSI gelecek mi" diye sorduğumda "turbo motor Fabia' ya fazla gelir" demişlerdi. "E Fabia RS' te hem turbo hem kompresör var, onlar ne yapıyorlar?" deyince de hık mık etmişlerdi. Maalesef ne ilgililer ne bilgililer.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;562854
Açıkçası konuyu gördüm ama okumadım. Tanışma mesajınızdan sonra okudum, içim daraldı. Geçmiş olsun.

Bu konularda tecrübeli avukatlarla görüşmelisiniz.

Fabia III çıkmadan önce, halen Fabia II satışta iken Oğuşlar' a "Fabia II 1.2TSI gelecek mi" diye sorduğumda "turbo motor Fabia' ya fazla gelir" demişlerdi. "E Fabia RS' te hem turbo hem kompresör var, onlar ne yapıyorlar?" deyince de hık mık etmişlerdi. Maalesef ne ilgililer ne bilgililer.

Oğuşlar efsaneymiş desene abi:vur:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;562861
Oğuşlar efsaneymiş desene abi:vur:
Aynen.
Firmaya iki tane Rapid HB alındı oradan.
Her evrağı tek tek istediler. Düşün artık gerisini.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
80.000 tl büyük rakam alternatifi çok o arabayı alıp tepe tepe kullansınlar ne arabalar var o paralara arkadaşımda ssangyoung action sports var direk mercedes motoru ve şanzımanı rexton ve mercedes ml 350 aynı araba ssangyoung tivoliye de bir bakın derim Şahsuvaroğlu çok iyi çok ilgili benim arkadaşım yetkili servise gidiyor basın expreste YMY var yetkili servis birçok kez para bile almıyorlar. Almak istediğiniz rapid i göze alınca hayalinizdeki arabanın kırmızı bir tivoli olduğunu düşündüm. SsangYoung Hyundai Kia gibi Kore malıdır arkadaşıma ilk görenler neden çin malı aldın deyip durmuştu yazma ihtiyacı hissettim :)

http://www.ssangyong.com.tr/modeller/tivoli.html
http://www.ssangyong.com.tr/tivoli/donanim-tablosu.htm
http://www.ssangyong.com.tr/tivoli/fiyat-listesi.htm

« Son Düzenleme: 03 Mart 2016, 07:05:45 Gönderen: trio »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tivoliyi test ettim beğendiğim tek nokta şanzımanı oldu. Vites beyni sizin nasıl kullanmak istediğinizi çok iyi anlıyor. Süspansiyonları test edemesem de gayet iyiydi. Yalıtım sorunu da yok ama içi ve bagajı ufak. İç tasarım pek hoşuma gitmedi nedense. Birde gaz pedalının altındaki çıkıntı canımı sıkmıştı.

Edit: Test edilip değerlendirilmesi gereken bir otomobil.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2016, 20:24:30 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cidden can sıkıcı bir durum. ama bayii hatası sizi araçtan soğutmasın. hukuki açıdan hakkınızı ararken başka bir bayiiden veya direk yüce otodan istediğiniz aracı sipariş etmelisiniz.

Çevrimdışı senaksoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapidi satın aldım arkadaşlar. Biraz indirim jant değişimi yaptılar araç da sonuç olarak içime sinmeye başlayınca almaya karar verdim ve pazartesi aracımı teslim aldım. Bu süreçteki yardımlarınız için çok teşekkkür ederim

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: senaksoy;564213
Rapidi satın aldım arkadaşlar. Biraz indirim jant değişimi yaptılar araç da sonuç olarak içime sinmeye başlayınca almaya karar verdim ve pazartesi aracımı teslim aldım. Bu süreçteki yardımlarınız için çok teşekkkür ederim

Fotoğraf paylaşırsanız sevinirim. Jant değişikliği falan görselini de merak ettim

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: senaksoy;564213

Gözünüz aydın Sena Hanım :)
Hangi bayiden aldınız? Renk? Sizi mağdur eden bayiyi şikâyet etmekten caydınız mı?

Güle güle, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle :gaz:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12708]senaksoy[/MENTION] Sena Hanım, aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sena hanım hayırlı ugurlu olsun artık oguslara selam bile vermeyin:)
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@senaksoy
Kazasız belasız İnşaallah.