škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kaza sonrası sigortadan talep edilecek olan değer kaybı tazminatı

ordic · 24 · 5644

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
geçmiş olsun hocam, değer kaybı hususunda yaşadığınız gelişmelere sevindim. Allah tekrar lazım etmesin inşallah

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Duyarlı davranıp bizleri bilgilendirdiğinz için sağolun.

* Açtığı konuları yüzüstü bırakıp gidenlerin kulağına küpe olur inşallah

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç sigortalarının pahalılaşmasının sebebi bu tip değer kaybı durumları olmasa gerek. Trafiğe çıkıldığında bu tip şeyleri göze almak gerek demek biraz saçmalık.

"Trafiğe çıkıldığında ölmeyi göze almak gerek" sonuçta aynı adamlar buna da sebebiyet verebilir. O zaman ölüm tazminatını falan da çıkarsın sigortalar. Böyle saçma argüman mı olur.

Abartılı bir örnek olabilir ama şahinin biri gelsin benim ferrarime vursun sırf kıskançlık veya zevk için, sağda solda ne koydum ferrariye diye caka satmak için, ben de sadece kaskoya yaptırayım ama o herifin zevki için satarken 20-30 bin lira zarar edeyim. Yok ya...

Acemiyim, allaha şükür geri geri gelirken bir taksicinin manyaklığı yüzünden minik bir boya kalkması hariç en ufak kaza yapmadım, çok kez tehlike atlattım ama, üstelik hepsi "usta şoför" diye tabir edilebilecek tipte insanların yaptıklarından. Sinyal vermeden şerit değiştirme, sağa sola dönme, sokaktan kontrolsüz çıkışlar vs. Ben bu kadar dikkatliysem, kaza yaparsam bedelini ödemeyi göze aldıysam o bahsedilen adamlar da kazaya sebebiyet verdikleri için bir yıl sonra gerekirse 3 misli sigorta parası ödemeyi göze alacak. %100 kusurluluk kolay değil.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13430]Beyaz Kiraz[/MENTION] rumuzlu arkadaşımız axasigortaya attığım e-postayı istemişti, bende e-postayı aldığım cevap ile birlikte aynen aşağıya kopyala yapıştır yaptım.

''RE: 20335 SAYILI DEĞER KAYBI BAŞVURUSUNA KONU EKSPER RAPORU

degerkaybi
  Yanıtla|
13.7.2016 (Çar) 15:08
Kime:   
Orhan Keskin (orhankeskin@hotmail.com.tr)
Merhaba,

Değer kaybı tazminatınız 4500TL 14.07.2016 tarihinde belirttiğiniz hesaba yatırılacaktır.
Değer kaybı ekspertiz ücreti tarafımızca karşılanamamaktadır.

Saygılarımızla;

From: Orhan Keskin [mailto:orhankeskin@hotmail.com.tr]
Sent: Wednesday, July 13, 2016 2:17 PM
To: degerkaybi
Subject: 20335 SAYILI DEĞER KAYBI BAŞVURUSUNA KONU EKSPER RAPORU

Sayın yetkili,
Ekte sunmuş olduğum eksper raporu ile de tespit edildiği üzere 17/02/2016 tarihinde meydana gelen ve tarafı olduğum maddi hasarlı trafik kazasında %100 kusurlu olan ve şirketinizden trafik sigortası bulunan 34 ET 800 plakalı araç, aracımda 4500 TL'lik değer kaybına sebep olmuştur. Değer kaybı ile ilgili olarak siteniz üzerinden başvuru formu düzenledim ve başvurum 20335 sayı ile işleme alınmıştır. 14/05/2015 tarihinde resmi gazetede yayınlanan ve 01/06/2015 tarihinde yürürlüğe giren Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası genel şartları gereğince oluşan 4500 TL'lik Araç Değer Kaybımın ve Araç Değer Kaybı Ekspertiz Raporu ücretinin tarafıma ödenmesini arz ederim.''

Çevrimdışı ilhana

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Konu hakkında bilgim olmadığı için soruyorum aydınlatırsanız sevinirim.

Kuzenimin Seat Ibiza'sına gece park halinde kırmızı bir araç çarpıp kaçmış, etrafta güvenlik kamerası ve şahit yok. Polisi aradığında delil yoksa birşey yapamayız demişler ve mecburen özel servise götürüp park haline çarpıldı şeklinde dilekçe verip aracı kendi kaskosundan yaptırdı.

Bu durumda değer kaybı tazmiatı alınabiliyor mu, hiç başına gelen oldu mu?

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilhana;584319
Merhaba arkadaşlar,

Konu hakkında bilgim olmadığı için soruyorum aydınlatırsanız sevinirim.

Kuzenimin Seat Ibiza'sına gece park halinde kırmızı bir araç çarpıp kaçmış, etrafta güvenlik kamerası ve şahit yok. Polisi aradığında delil yoksa birşey yapamayız demişler ve mecburen özel servise götürüp park haline çarpıldı şeklinde dilekçe verip aracı kendi kaskosundan yaptırdı.

Bu durumda değer kaybı tazmiatı alınabiliyor mu, hiç başına gelen oldu mu?

Maalesef alınamaz. Maddi hasarlı kazalarda polis işlem yapmaz. Karşı tarafın plakası tespit edilebilecek olsaydı Trafik Mahkemesine başvurarak işlemleri yaptırmak gerekirdi, bu şekilde karşı tarafa kaçtığı için yüklü bir cezada kesilirdi.  Değer kaybı tazminatı sadece karşı tarafın sigortasından alınabiliyor, genel kaskolar bildiğim kadarı ile böyle bir teminatı kapsamıyor.