škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Elektriksel donanım arızaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracım 2012 model superb 1.6 tdi. Aracı 2 ay kadar önce aldım. Aldığımda kol dayamanın arkasındaki digital gösterge çalışmıyordu. Bir ara baktırırım diye düşünüyordum. 1 ay kadar önce ön gösterge panelindede göz kırpma başladı. Daha sonra sağ ön cam düğmesi 10 gün kadar öncede sol arka cam düğmesi arızalandı. Bu kadar arıza oluncada aklıma acaba komple elektriksel bir sıkıntımı var düşüncesi geliyor. Ne yapmamı önerirsiniz.

Çevrimdışı fanatikahmety

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Keşke o arka göstergeye bir an önce baktırsaydınız. Çünkü bu konularda servisin dediği en azından benim sorduğumda dedikleri araçta bir elektriksel arıza olduğu zaman, hepsi birbirini etkiledikleri için zamanla diğer elektriksel aksamları da etkileyebileceğini bu yüzden elimden geldiğince çabuk servise gelmemi söylemişlerdi. İsterseniz yetkili serviste bir sorunu öğrenin çok fiyat verirlerse dışarıya götürürsünüz. Umarım bir an önce çözersiniz.

Çevrimdışı sonmez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Artukbey;563399
Arkadaşlar aracım 2012 model superb 1.6 tdi. Aracı 2 ay kadar önce aldım. Aldığımda kol dayamanın arkasındaki digital gösterge çalışmıyordu. Bir ara baktırırım diye düşünüyordum. 1 ay kadar önce ön gösterge panelindede göz kırpma başladı. Daha sonra sağ ön cam düğmesi 10 gün kadar öncede sol arka cam düğmesi arızalandı. Bu kadar arıza oluncada aklıma acaba komple elektriksel bir sıkıntımı var düşüncesi geliyor. Ne yapmamı önerirsiniz.
aynı sorunlar benım aracımdada bas gostermeye basladı. on panelde kırma, gerı vıtese takınca bagaj kapagı otomatık acılma, sımdılık bunlar. sorunun cozumu hakkında bılgılendırebılırsenız cok sevınırım

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Devir gösterge bölümündeki kırpmalar devam ediyor ona pek dokundurtmak istemedim. Cam düğmeleri ve arka gösterge de oksitlenme olmuş. Cam düğmeleri değişince düzeldi. Arka gösterge sökülünce üstüne kola döküldüğü ortaya çıktı devresi arızalnmış şimdilik duruyor değişmesi gerekiyor. Devir göstergesindeki kırpma canımı sıkıyor fırsat bulunca ilk baktıracağım o olacak. Sizde de bir gelişme olursa paylaşırsanız sevinirim. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı sonmez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: artukbey;567676
devir gösterge bölümündeki kırpmalar devam ediyor ona pek dokundurtmak istemedim. Cam düğmeleri ve arka gösterge de oksitlenme olmuş. Cam düğmeleri değişince düzeldi. Arka gösterge sökülünce üstüne kola döküldüğü ortaya çıktı devresi arızalnmış şimdilik duruyor değişmesi gerekiyor. Devir göstergesindeki kırpma canımı sıkıyor fırsat bulunca ilk baktıracağım o olacak. Sizde de bir gelişme olursa paylaşırsanız sevinirim. Geçmiş olsun.
bugun baskent sanayi sitesinde vascar oto elektrik murat ustaya goturdum araci, ariza tespit cihazina bagladiktan sonra ve otomobilin elektrik semasindan arizanin yerini tespit etti. Ariza yeri beni sasirti arka bagaj kapaginda, cift acilir biliyorsunuz sol tarafta yer alan koblo baglanti kanalinda yer alan kablolar tahrip olmus ve birbirine temas ederek kisa devre yaptiriyor. Eminim tum super b kullanicilari er gec bu aksiligi yasayacaktir. Kablolar yenilendi duzeltildi simdilik sikinti yok. Sacma olan bu siniftaki bir aracin bu kadar basit bir baglantiyi sağlikli yapamamasi. Kirpma olayi devam edip etmedigine dikkat edicem. Sanirim merkezi elektrik sistemi kaynakli gibi geliyor. Haberlerde vw grubunda ait bir haber okudum yakinlarda, geri cagirma islemi olarak. Kisacasi bagaj kapaginda yer alan kablo kanalini gozden kacirmayin.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bağajdaki sorunu çözdüğünüze sevindim. Aracın elektrik şemasından arızayı tespit edebildiyse göstergedeki kırpma elektriksel ise onuda tespit edebilirdi diye düşünüyorum.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Artukbey;567676
Devir gösterge bölümündeki kırpmalar devam ediyor ona pek dokundurtmak istemedim. Cam düğmeleri ve arka gösterge de oksitlenme olmuş. Cam düğmeleri değişince düzeldi. Arka gösterge sökülünce üstüne kola döküldüğü ortaya çıktı devresi arızalnmış şimdilik duruyor değişmesi gerekiyor. Devir göstergesindeki kırpma canımı sıkıyor fırsat bulunca ilk baktıracağım o olacak. Sizde de bir gelişme olursa paylaşırsanız sevinirim. Geçmiş olsun.

İyi günler kolay gelsin. Devir saatindeki kıpırdamaları yaptırdınız mı ? Bende de aynı sorun var ondan merak ettim.

Çevrimdışı gencico

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Devir saatindeki kipirdama dediginiz isik siddeti mi yoksa saatteki oynamalar mi

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gencico;603805
Devir saatindeki kipirdama dediginiz isik siddeti mi yoksa saatteki oynamalar mi

Merhabalar, Kırpmalar ısıkların yanıp sönmesi ile oluyor ve çözüm için elektrikçiye götürdüğümde aydınlatmadaki led lerde sorun oldugunu ve bütün gögüs ün sökülmesi gerektiğini böyle idare etmemi söyledi. Sinir bozucu bir durum ama elimden de bir şey gelmiyor.

Çevrimdışı gencico

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gosterge panelinin sokulmesi kolay isik titremesi sadece 1 ledde oluyorsa o ledi degismekle duzelebilir. genel tum ledler ayni ise tesisatla alakalidir.zor mesele vesselam.benimde devir saatimde titreme oluyordu.1 senedir kullandigim aracimda elektrik arizalari bayagi canimi sikiyor artik

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gencico;603915
Gosterge panelinin sokulmesi kolay isik titremesi sadece 1 ledde oluyorsa o ledi degismekle duzelebilir. genel tum ledler ayni ise tesisatla alakalidir.zor mesele vesselam.benimde devir saatimde titreme oluyordu.1 senedir kullandigim aracimda elektrik arizalari bayagi canimi sikiyor artik

Şu anda sadece devir saati ve km göstergesindeki ledler göz kırpıyor yanıp sönüyor. 3 farklı elektrikçiye gösterdim hepsi de zor iş dediler. Bu işi yapan eden birisi denk gelmesi gerek ki kolay olarak hemen yapabilsin. bende göz kırpması ile kullanıyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;603951
Şu anda sadece devir saati ve km göstergesindeki ledler göz kırpıyor yanıp sönüyor. 3 farklı elektrikçiye gösterdim hepsi de zor iş dediler. Bu işi yapan eden birisi denk gelmesi gerek ki kolay olarak hemen yapabilsin. bende göz kırpması ile kullanıyorum.

Göstergeyi sökmek zor bir iş değil ledleri değiştirmeye çekiniyorlar yanılmıyorsa smd ledler mevcut bunları her elektrikçi değiştiremez anca söküp beyinciye yada elektronikçiye gönderecek ki o değiştirsin biraz ince işçilik istiyor.

Direk elektriksel sorun diye bakmayın olayı aküdende yapabilir bu tarz durumlar.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;603958
Göstergeyi sökmek zor bir iş değil ledleri değiştirmeye çekiniyorlar yanılmıyorsa smd ledler mevcut bunları her elektrikçi değiştiremez anca söküp beyinciye yada elektronikçiye gönderecek ki o değiştirsin biraz ince işçilik istiyor.

Direk elektriksel sorun diye bakmayın olayı aküdende yapabilir bu tarz durumlar.

Haklısınız, ama aküden olsa ankaradayım malum ve havalar çok soguk -15 derecede bile tek marş da araba çalışıyor. Akü zayıf olsa bu gibi zamanlarda sanırım zor çalışırdı.Araç 2011 model ve 79 bin km de benden önceki akü değişimi yapıp yapmadığını bilmiyorum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;603987
Haklısınız, ama aküden olsa ankaradayım malum ve havalar çok soguk -15 derecede bile tek marş da araba çalışıyor. Akü zayıf olsa bu gibi zamanlarda sanırım zor çalışırdı.Araç 2011 model ve 79 bin km de benden önceki akü değişimi yapıp yapmadığını bilmiyorum.
Siz yinede bir elektrikçiye akünüzü ölçtürün derim..

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;603988
Siz yinede bir elektrikçiye akünüzü ölçtürün derim..

Tamamdır aküyü ölçtürüyüm inş aküdendir ve sorun çözülür.