škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Dönüş Farı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar, bizim arabalarda bazı videolarda gördüğüm kadarıyla ön sis farları dönüşe duyarlı olarak dönüş farı şeklinde, dönülen taraftaki sis farı otomatik yanabiliyor. Kitapta biraz bahsedilse de aktivasyonu hakkında bilgi bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Yoksa VAG-COM ayarı mı gerekiyor?

https://www.youtube.com/watch?v=1j2BcRMQUyk

https://www.youtube.com/watch?v=n2cXwCs_YGY

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer bir konu, fakat ihtiyaçlar farklı farklı, o arkadaş da yanmasından şikayetçi!
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=23577

Çevrimdışı nedim_yildiz1961

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda aktivasyon gerekmedi. 2015 elegance.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nedim bey bendeki Yeti 2011 Active model.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;563466
Nedim bey bendeki Yeti 2011 Active model.

Recep bey Active donanımda köşe dönüş özellikli sis farı  olmayabilir benim aracımda var fakat çalışıp çalışmadığını bilmiyorum ve hiç dikkat etmedim belki vag com ile açılması gerekebilir. Sizin aracınızda da mevcutsa belki açılması gereklidir.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedim_yildiz1961;563462
Benim aracımda aktivasyon gerekmedi. 2015 elegance.

Aynen bendede aktif  çalışıyo. ...2015 Elegance tdi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Videolardaki aynı kasa 2011 veya 2012 hangisi emin olmamakla beraber, açıklamada VAG-COM VCDS ihtiyacı var gibi görünüyor.
http://ankk-vagcom.com/yeti-5l-corner-lights/
« Son Düzenleme: 05 Mart 2016, 22:10:51 Gönderen: rsimsek »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Recep Bey, 2013 yılına ait yeti broşüründe belirtildiğine göre Active donanımlı Yeti'lerde değindiğiniz özellik yokmuş.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Toygar bey sanırım 2013 e kadar aynı kasa kullanılmış. (Hangi yıllar arası hangi kasa çok ayrıntısını bilemiyorum). Fakat ademoğlu ikinci videoda 2011 diye yazmış.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;563509
Toygar bey sanırım 2013 e kadar aynı kasa kullanılmış. (Hangi yıllar arası hangi kasa çok ayrıntısını bilemiyorum). Fakat ademoğlu ikinci videoda 2011 diye yazmış.

Sadece 2 ayrı kasa var. İlk kasa 2009-2013 yıllarına ait. 2013'ün son aylarında piyasaya çıkan kasa ise, halihazırda satılan (bulabilirseniz tabii) yeni kasa oluyor. Yani siz ve ben eski kasayı kullanmaktayız.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Toygar bey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Sis farlarını o şekilde kullanamasak da alttaki boşluklara yeni kasadaki gibi ışık takılamaz mı? Tabi direksiyonun dönüşünü algılayan sensör/switch var mı onu da bilmiyorum.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;563527
... alttaki boşluklara yeni kasadaki gibi ışık takılamaz mı? Tabi direksiyonun dönüşünü algılayan sensör/switch var mı onu da bilmiyorum.

"Alttaki boşluklar" dediğiniz fotodaki yerler mi?

"Oralara ışık takılamaz mı?" Bu tür işlerden pek anlamıyorum. Becerikli bir oto elektrikçi aşağıdaki gibi bir şey yapabilir belki.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen demek istediğim buydu. Malum eskiden (şimdi bile var) sis farı icat edildiği halde bir çok arabada buralar dolu veya boş kalırdı. Aynı alışkanlık mıdır yoksa crossover özelliğindenmidir bilmiyorum halen bu alanda opsiyonel bir lamba yuvası bırakılıyor. Alttaki görselde beniadem orjinal ya da sonradan böyle bir uygulama yapmış. Böyle bir far dönüş farı olarak da kullanılabilir, diğer gerekli kablo, soket ve dönüş algılayıcı var ve VAG-COM dan da açıksa.. (Tesadüf ya, ikinci görsel bendekinin rengindeymiş :) )

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, iyi pazarlar!

Şimdi fark ettim; 2. fotodaki Yeti'de bi-xenon far olduğuna göre donanımı elegance olmalı. Dolayısıyla viraj ve sis farları zaten var. Araç sahibi, o alttaki boşluklara neden ayrıca far taktırma ihtiyacını duydu, anlayamadım :confused: Muhtemelen bi-xenonları(ya da mercekli farları) sonradan taktırmış olsa gerek.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;563601
Merhaba, iyi pazarlar!

Şimdi fark ettim; 2. fotodaki Yeti'de bi-xenon far olduğuna göre donanımı elegance olmalı. Dolayısıyla viraj ve sis farları zaten var. Araç sahibi, o alttaki boşluklara neden ayrıca far taktırma ihtiyacını duydu, anlayamadım :confused: Muhtemelen bi-xenonları(ya da mercekli farları) sonradan taktırmış olsa gerek.

Sana da iyi pazarlar yine evde mi kaldık :o. Zenonları sonradan taktırmış olamaz çünkü tamponda far yıkama mevcut, görsel amaçlı büyük ihtimal.