škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mazda 3 Skyactiv Power Sedan

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı punisher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Aranıza 2016 Skoda 1.2 Tsi Fabia ile katılmak ile birlikte ki bu araç eşimin aracı :) Bende daha onun aracını teslim almadan kendi aracımın resimlerini paylaşmak istedim. Aracı 2014 Haziran ayında sıfır aldım. Şu anda 40.000km'de..Yani bayağa km yaptık ama çoğunluğu Ankara-Kocaeli arasında oldu. Araçta aldıktan sonra bayağa bir değişiklik yaptım yapmaya da devam ediyorum maddi durumlar el verdikçe :) Daha iyi resimler de vardı ama bulamadım. Aracı yıkadıktan sonra resimleri yenilerim inşallah..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Heyyt maşşallah[emoji23] 40 bin benzinde mi yaptınız 2 senede [emoji23]

Çevrimdışı punisher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;563481
Heyyt maşşallah[emoji23] 40 bin benzinde mi yaptınız 2 senede [emoji23]

Aynen öyle oldu ama sağolsun Lukoil'in taraftar kartının çok yardımı oldu bana :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: punisher;563483
Aynen öyle oldu ama sağolsun Lukoil'in taraftar kartının çok yardımı oldu bana :)

Tüp takılıyor demi hocam bunlara normalde

Çevrimdışı punisher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;563484
Tüp takılıyor demi hocam bunlara normalde

Taktırılıyor. Ama taktıran hiç duymadım. Çünkü zaten az yakıyor. 40.000 km boyunca Ankara şehiriçi yaz ayı ortalamam 6.1 lt, kış ayı ortalamam 7-7.5lt arası. Ama bunların yarısı agresif kullanımda. Sakin kullanımda daha düşük ortalamalar elde eden arkadaşlarda var. Yani kısaca lpg'ye gerek yok. :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: punisher;563485
Taktırılıyor. Ama taktıran hiç duymadım. Çünkü zaten az yakıyor. 40.000 km boyunca Ankara şehiriçi yaz ayı ortalamam 6.1 lt, kış ayı ortalamam 7-7.5lt arası. Ama bunların yarısı agresif kullanımda. Sakin kullanımda daha düşük ortalamalar elde eden arkadaşlarda var. Yani kısaca lpg'ye gerek yok. :)

Tercih meselesi hocam :)

Çevrimdışı punisher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;563486
Tercih meselesi hocam :)

Evet orası öyle..Ama ben lpg'ye karşıyım :) Şimdiye kadar hep dizel araç kullandım bu aracıda biraz tedirgin olarak aldım ama aldıktan sonra iyiki de almışım diyorum. Sessiz sakin, yakıt tüketimi de benim için iyi..Bakımları ucuz..Beni 3-4 sene daha götürür..Sonrası Allah Kerim..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tasarımını çok beğendiğim bir araç. Ülkemizde hak ettiği ilgiyi görmüyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mazda nin yeni cizgileri tum serilerinde cok cok gzl

Keske daha iyi bir distributorun elinde olsada hakkettigi degeri gorse

Çevrimdışı punisher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;563546
Mazda nin yeni cizgileri tum serilerinde cok cok gzl

Keske daha iyi bir distributorun elinde olsada hakkettigi degeri gorse

Şu anda bir distribütör yok Türkiye'de. Dediğiniz gibi zamanında bir distribütör vardı ama şikayetler üstüne Mazda elinden aldı ve şu anda direk kendisi getiriyor satıyor. Mazda Türkiye üstünden. Ama şu dediğiniz olmalı Mazda Türkiye yöneticilerinin değişmesi gerekiyor :) Çok fazla pazarla ilgilendikleri yok, sanırım aldıkları maaşa bakıyorlar sadece.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Ben konya yolu üstündeki mazda bayiye gidip test sürüşüne çıkmıştım, ilk dip gazda yanımdaki satış temsilcisi yüksek sesle 'biraz yavaş kullanalım' deyince 'pazar gezmesine çıkmıyorum, otomobil test ediyorum' deyip ilk u dönüşünden dönmüştüm geri aracı bırakmaya. Temsilciye 'nu kafayla giderseniz satışlarda sonuncusuna devam edersiniz' demiştim, o da 'biz hedeflediğimiz rakamları tutturuyoruz zaten' deyince Tr pazarına 1 gram önem vermediklerinin farkına vardım. Yanlış bilmiyorsam periyodik bakımlar da 6 ayda bir. Mazda'yı beğenerim kullandığı teknoloji itibariyle ama bu kafayla devam ettikleri sürece kapılarının önünden geçmem.

Bu arada aracınıza koca bir maaşallah :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Maşallah aracınız güzelmiş, ufak dokunuşlar da güze olmuş, sadece jantlar 1 ton açık olsa belki daha iyi olurmuş.

Skyactive-G'ler direk benzin enjeksiyonlu. LPG takılsa da sıvı sistemler takılır herhalde ki bu da yüksek maliyet demek. Ama benzinle az yaktıklarını okuyoruz. Araca bindiğimde iç kalitesini Audi'ye benzetmiştim. Arka koltukları da önceki kasasına göre genişlemiş iyi olmuş. Benim gözümde tek eksiği tork ama yakıt ile bunu telafi ediyordur. Güle güle binin.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu araç ile octi arasında kalıp TDI tercihi nedeniyle octide karar kılmıştım. Halen yolda kırmızı mazda 3 görsem aklım gidiyor, sonra kilometreye bakıyorum, 10 ayda 30bin km yapmışım. aklım başıma geliyor :) Nazar değmesin makina süper. İyi günlerde kullanın.

Şimdi bu mazdaların 2-3 seneye 2. elleri düşer diye bekliyorum belki hanıma falan alırım bende :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hosgeldiniz. Bu kadar bahsedilmis aractan bir bulusmaya getirin de minciklayalim :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız bu kadar agresif bir tasarıma 1.6 turbo 180 hp civarında bir ünite çok çok güzel olurdu