škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadaşlar yeni bir araç alacağız.Oktavia olabilir.Yardım

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 1adem1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dizeli pahalı geldi bana +13Bin TL çok para.
Yılda 10.000 km yapacak birisi için
Günlük 1-2 km şehir içi,yazın ve resmi tatillerde il dışı kullanımı için
4 kişilik aileye gidecek bir araç lazım.
Ben Focus düşündüm,corolla baktım civic baktım...
En son birileri aklıma Oktaviayı önerdiler.
1.2 benzinli alsak,yakıtı bize çok gelir mi?
 katalogda şehir dışı 4.2 l,itre yazıyor çok iyi gibi..

Lütfen kullanan arkadaşlar arabanın olumlu olumsuz yanlarını yazarlarsa çok iyi olur.
Şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
octavia dan daha geniş daha kullanışlı bir araç bulamazsın 1.2 vergi avantajıda var, bende senin gibi kullanıyorum kısa mesafe iki haftada bir 50 lira atıyorum yetiyor. Uzun yola da her zmaan çıkıcak halin yok zaten.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octi disindaki diger secenekler atmosferik benzinli ve sizi yakitta cok uzer. Ford un ecoboost u var sanirim ama o da tuketimde basirili degil.

Secenekler buysa en iyi secim Octi olacaktir

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
4 kişilik aile demişsiniz, bagaj önemli. Octavia aile arabası.
O zaman Octavia tam size göre. Ben memlekete gittiğimde bagajı doldurup geliyorum.

Tüm özellikleri makul ve yetecek derecede. Üzülmezsiniz.

Yakıtı da şehirler arası çok uygun. 5lt yakarsınız.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soylediginiz araçlar arasında en verimli benzinli motor octavia nin geniş tam aile aracı

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1.2 tsi var.tsi motorların şöyle bir özelliği sakin kullanımlarda katalog verisini yakalamak mümkün ama çok basarsanız ona görede yakar araç.kendi aracımda yakıt tüketimimi soracak olursanız şehir dışında 5.5 l geçmemiz biraz zor şehir içinde de 6.5-7.5 arasında geziniyor yakıt tüketimi

Çevrimdışı 1adem1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
63.750 ye fiyat aldım 1.2 optimal düz vites, Minoris jantlı.?

Bu paraya başka araç alıp lpg ile uğraşmak da istemiyorum.
Peki bu ses yalıtımı sorunları büyük çaptamı ?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
adem bey,
skoda müşterisi genelde gereken araştırmayı yapmış, motorundan, şanzımanına, yürüründen, konforuna bilimum verinin dibine vurmuş müşteridir. Bir de bu forumu keşfettikten sonra en şaşırdığım konu  ülkemizde bulmanın zor olduğu objektif insanların skoda kullanıyor olmasıdır. Sırf octi sahibiyim diye aracı yere göğe sığdıramayan tipler yok. Gerektiğinde bir opelin bile hakkını verebiliyorlar. Yukarıda birçok kişinin belirttiği yazdığınız beklentiler içinde sizi mutlu edecek bir araç olduğuna katılıyorum.

Tabi en net karar test sürüşünden sonra size kalmış olandır :) Ha bir de toyota renault ford forumlarını gezin geneli "şakayetvar.com" kafasında devam ediyor.

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben mühendisim. İş yerinde 9 adet octavia var, aramızda octi'ye mühendis arabası diyoruz.

Fiyat, performans vs herşeyi optimum. macrostr dediği, kullanıcısı herşeyi tartıp almıştır. Parasının her kuruşunu haketmese almazdık.

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: telepinu;563614
Ben mühendisim. İş yerinde 9 adet octavia var, aramızda octi'ye mühendis arabası diyoruz.

Fiyat, performans vs herşeyi optimum. macrostr dediği, kullanıcısı herşeyi tartıp almıştır. Parasının her kuruşunu haketmese almazdık.

Bende muhendisim demek aklin yolu bir :) daha oncede ayni cevabi vermistim bir arkadasa. Full sehir ici ve epey yokuslu bir rotam var trafik yogunlufuda ortalama.. Yaz sartlarinda 7.5 lt kis sartlarinda 7.8 lt tuketiyor. Kullanirken pek dikkat etmiyorum ekonomiye. Bu arada yakin bi arkadasim 1.0 ecoboost focys aldi. Daha az once bindim arabaya. Hizlanma ve ic hacim olarak octavia daha iyi. Tuketimdede octavia daha cimri. Bende cok arastirmistim. Dizel almak icin gittigimde satistaki arkadas benzinlinin tuketimi icin iyi seyler soyledi sehir ici 7.5 lt civari yakarsin dedi. Aynen de oyle cikti. Forumdaki arkadaslarda epey yardimci oldular. Tekrar tesekkur ederim forumdakilere. Ben cok memnunum sizde memnun kalirsiniz insallah.

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende fabia 3 var geçen eylülde aldım. Açıkçası hiç bu kadar memnun kalacağımı düşünmemiştim artık skodadan şaşmam ve şuan Octavia'yı düşünmeye başladım yanlız kafama takılan 1.2 tsi 110 beygir o kasayı rahat kaldırıyor mu? Çünkü benim fabia da 1.2 tsi 110 beygir hiç sıkıntı yok. Ama Octavia sonuçta daha büyük ve ağır kasası. Kullananlar arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 1adem1;563513
Dizeli pahalı geldi bana +13Bin TL çok para.
Yılda 10.000 km yapacak birisi için
Günlük 1-2 km şehir içi,yazın ve resmi tatillerde il dışı kullanımı için
4 kişilik aileye gidecek bir araç lazım.
Ben Focus düşündüm,corolla baktım civic baktım...
En son birileri aklıma Oktaviayı önerdiler.
1.2 benzinli alsak,yakıtı bize çok gelir mi?
 katalogda şehir dışı 4.2 l,itre yazıyor çok iyi gibi..

Lütfen kullanan arkadaşlar arabanın olumlu olumsuz yanlarını yazarlarsa çok iyi olur.
Şimdiden teşekkürler...

Yılda 10bin km için dizele hiç gerek yok. Vergi avantajı da var 1.2'nin üstelik.

Bende günlük 1-2 km şehir içi, kalan zamanlarda uzun yolda kullanıyorum. Uzun süre ortalamam 6 litre. Ben baya sakin kullanırım ama. Ona göre hesaplayın siz. 1-2km lik sürüşlerde 8-10 litre, soğuk havalarda 10-12 litre çok rahat yakarsınız, uzun yolda dengelersiniz.

Şehir dışı 4.2 litre yakmak için uzun bir süre 85-90 sabit gitmek lazım ki onda bile çok zor. Ben Konya ovasında kullanıyorum aracı, her yer dümdüz sayılır, en fazla 4.5 litreye kadar inebildim 90 km sabitle 2 saat yol giderek. 90-120 km/h arası kullanımda 5.5-5 litre civarı yakar diyelim buna da.

Focus, Corolla, Civic'in hepsiyle test sürüşü yaptım. Genişlik, bagaj hacmi vs. olarak hepsinden iyi. Ama yakıtları konusunda bir tecrübem yok.

Alıntı yapılan: Uzman24;563620
Bende fabia 3 var geçen eylülde aldım. Açıkçası hiç bu kadar memnun kalacağımı düşünmemiştim artık skodadan şaşmam ve şuan Octavia'yı düşünmeye başladım yanlız kafama takılan 1.2 tsi 110 beygir o kasayı rahat kaldırıyor mu? Çünkü benim fabia da 1.2 tsi 110 beygir hiç sıkıntı yok. Ama Octavia sonuçta daha büyük ve ağır kasası. Kullananlar arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Gayet güzel gidiyor 1.2TSI Octavia. Katalog değerleri daha düşük görünüyor Fabia'nın ama günlük kullanımda farkı çok hissedeceğinizi zannetmiyorum.

Çevrimdışı 1adem1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında bir sorun da şu;
Bulunduğum ilde skoda bayisi yok.aracı  test sürüşünde görsem karar vermem zor olmazdı.

Kullanan bir arkadaşa gittim onunki de DSG. Ben kullanamıyorum, onun da işi yoğundu sadece içine bagajına baktım güzel..
ama sürüşünü bilmiyorum ki :(

Çevrimdışı asi1453

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 1adem1;563630
Aslında bir sorun da şu;
Bulunduğum ilde skoda bayisi yok.aracı  test sürüşünde görsem karar vermem zor olmazdı.

Kullanan bir arkadaşa gittim onunki de DSG. Ben kullanamıyorum, onun da işi yoğundu sadece içine bagajına baktım güzel..
ama sürüşünü bilmiyorum ki :(

bende octavia 1.2 tsi dsg octavia almayı düşünüyorum. arabayı çok test ettim. kullanan 3 arkadaşım var. açıkcası normal yokuşta 130 gördük 3000 devir civarı. tavsiye ederim. başka arkadaşım var. o yıllık ortalama 20 bin yapıyor tdi aldı. ama yıllık 10-15 bim km için 1.2 tsi avantajlı. dsgler daha az yakıyor diye biliyorum. bir de start stop var. yani şehir içi yakıtta üzmez. şuan sıfırda bir kampanya var. ama ikinci el almak hala daha mantıklı gözüküyor.

Çevrimdışı 1adem1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asi1453;563654
bende octavia 1.2 tsi dsg octavia almayı düşünüyorum. arabayı çok test ettim. kullanan 3 arkadaşım var. açıkcası normal yokuşta 130 gördük 3000 devir civarı. tavsiye ederim. başka arkadaşım var. o yıllık ortalama 20 bin yapıyor tdi aldı. ama yıllık 10-15 bim km için 1.2 tsi avantajlı. dsgler daha az yakıyor diye biliyorum. bir de start stop var. yani şehir içi yakıtta üzmez. şuan sıfırda bir kampanya var. ama ikinci el almak hala daha mantıklı gözüküyor.

2. el de temizini bulmak çok zor benim anladığım, bulursanız da 2-3 Bin TL fazla vermeniz gerekecek.Onun için bence parası olana sıfır alma mantıklı...

Ben düz vites düşünüyorum..63.750 fiyat aldım yarın sipariş verebilirim,nasip bakalım.