škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dizel dsg. kisa mesafe yakit tuketimi ve mutluluk

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaslar 1.4 tdi dsg rapidimi ocakta teslim aldiktan sonra ev is arasi (5 km yaklasik) surekli kisa mesafe (kis sartlari yerde kar ve kar lastigi var aracta) kullanarak yaptigim olcumlerde 100 tl mazot ile 350 km yapti bu olcumu birden fazla sekilde denedim. Yakit lambasi yaninca shellden 100 liralik mazot aldim ve her seferinde asagi yukari ayni km yaptim diyebilirim. Yasadigim yer cok inisli cikisli bir yerdir bu arada. Daha onceki 2012 model 1.6 atmosferik astra ile ayni kullanimda 12 litre benzin tuketimi gordugum dusunuldugunde; dizel esittir mutluluk. Hem surus keyifli hem ekonomik eee daha ne olsun

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mazotu 3.40 tan hesaplarsak 100 km de 8.4 litre yakıyorsunuz sanırım dur kalklı bir yol veya rampa var mesafenizde. Bu şartlar altında çok güzel değer. Benim uzun menzil ş.içi harcadığım para ile kısa mesafe yapıyorsunuz :) benzin dizel farkı işte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;563675
Evet arkadaslar 1.4 tdi dsg rapidimi ocakta teslim aldiktan sonra ev is arasi (5 km yaklasik) surekli kisa mesafe (kis sartlari yerde kar ve kar lastigi var aracta) kullanarak yaptigim olcumlerde 100 tl mazot ile 350 km yapti bu olcumu birden fazla sekilde denedim. Yakit lambasi yaninca shellden 100 liralik mazot aldim ve her seferinde asagi yukari ayni km yaptim diyebilirim. Yasadigim yer cok inisli cikisli bir yerdir bu arada. Daha onceki 2012 model 1.6 atmosferik astra ile ayni kullanimda 12 litre benzin tuketimi gordugum dusunuldugunde; dizel esittir mutluluk. Hem surus keyifli hem ekonomik eee daha ne olsun
uzun yol da kaç lt denediniz mi hiç?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;563686
uzun yol da kaç lt denediniz mi hiç?

Uzun yol sadece araci istanbuldan getirirken yaptim yagmurlu bir havada 6.5 litre ortalama yapmisti arac sıfırken

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Haftasonu Ankara'dan Aksaray üzerinden Kapadokya'ya gittim. Evin hemen yakınında depoyu fulletip, git gel 800 km'den biraz fazla yol yaptım yarım depodan sonra bir tık düştü.

Ara ara 1-2 dakikalığına 150-170'e çıktım ancak ortalama olarak 100-120 arası kullandım. Yolu bilenler vardır. Neredeyse dümdüz inişin çıkışın olmadığı bir yol. Bence gayet iyi sonuç :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedemeklazım;563720
Haftasonu Ankara'dan Aksaray üzerinden Kapadokya'ya gittim. Evin hemen yakınında depoyu fulletip, git gel 800 km'den biraz fazla yol yaptım yarım depodan sonra bir tık düştü.

Ara ara 1-2 dakikalığına 150-170'e çıktım ancak ortalama olarak 100-120 arası kullandım. Yolu bilenler vardır. Neredeyse dümdüz inişin çıkışın olmadığı bir yol. Bence gayet iyi sonuç :)
lt/100km cinsinden ne yazdı peki yol bilgisayarı?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedemeklazım;563720

Depoyu tekrar doldursaydiniz tam olarak ne kadar tukettiginizi gorebilirdik

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
:uve:
Alıntı yapılan: nedemeklazım;563741
yol bilgisayarı 4.2 gösteriyordu :)

Cok guzel bir deger. Martin 20 sinde bende uzun yol yapacam bakalim ne yakacak

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sonuca doğrudan etkili olur mu bilmiyorum ama kışlık lastikler vardı bu değere ulaşırken.
Araba 4000 km'ye dayandı.

3000 km civari bir Ankara / İstanbul yapmıştım. O zaman da yanlış hatırlamıyorsam 4.8 civarı gösteriyordu yol bilgisayarı. Ancak o yol otoyol olduğundan daha süratli kulanmıştım.

Çevrimdışı emre-usta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cuma günü ilk uzun yol deneyimim oldu kastamonu - istinbul evin önünden vardığım yer tam 500 km. 4.5 lt/100 km gibi bir tüketimle aracı hiç zorlamadan dikkatli bir kullanımla 115 km/h sabit hızla yakaladım bu tüketimi bilmiyorum belki daha iyi olabilirdi. ( aracım daha 2000 kmde) 4.5lt x 3.45tl = 15.52 tl x 5 = 77.62 tl hadi diyelim 80 tl gayet memnun edici benim için tüketim konusunda pişman olmayacağımız kesin beyler.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre-usta;563753
Cuma günü ilk uzun yol deneyimim oldu kastamonu - istinbul evin önünden vardığım yer tam 500 km. 4.5 lt/100 km gibi bir tüketimle aracı hiç zorlamadan dikkatli bir kullanımla 115 km/h sabit hızla yakaladım bu tüketimi bilmiyorum belki daha iyi olabilirdi. ( aracım daha 2000 kmde) 4.5lt x 3.45tl = 15.52 tl x 5 = 77.62 tl hadi diyelim 80 tl gayet memnun edici benim için tüketim konusunda pişman olmayacağımız kesin beyler.

16 krs lu rakamlar cikiyor hesabiniza gore gayet tatminkar bi rakam bence

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eylül 14 den beri yaklaşık 8500 km yaptım. Şuan ortalama 6.0 yazıyor. Çoğunluk karışık kullanım. Çok dikkat etmem şehir içi şehir dışı oluşuna. Yavaş ta gitmem uzun yol da 120 nin altına düşmem. Yalnız şehir içinde asabi kullanmam en son ortalama hızım sanırım 37 idi

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
uzun yol ve az tüketim için ana formül = sabır :)
bunu kendi adıma cc kullanarak sağlayabiliyorum diğer türlü bir süre sonra arabanın ciddi hızlara çıkması ile tüketim artabiliyor :)

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bursa da sehir ici kullanimda yogun akici sekildee 5.0 lt deyim arkadaslar.. Ortalama hiz 35 37 km falan...aracim daha 4500 km..2bin 3binlerde 5.4-5.6 lardydi..gittikce azaldi...onumuzdeki gunlerde ankrya gittcem git gel bin km yaklasik bakalim kaca kadar dusucez...onceki aracimm fiesta 1.4 dizeldi ..sehir ici kullanimda rapidimde ayni yakiyor...fiesta 160 bin kmdeydi..tabi uzun yolda 3.8 leri gordugum oluyordu...bakalim rapidle neler yapacagiz