škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ve Kimi resmen F1 dışında...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ferrai ile anlaşması bitime 1 yıl kala feshedilen Kimi Raikkonen resmen WRC takımlarından Citroen ile 1 yıllak anlaşma yaptı:

Citroen, eski Formula 1 pilotu Kimi Raikkonen'in yeni sezonda Red Bull destekli Citroen Junior takımı adına Dünya Ralli Şampiyonası'nda yarışacağını duyurdu.

2007 Formula 1 Dünya Şampiyonu Raikkonen, eski Junior WRC şampiyonu Sebastien Ogier ile birlikte mücadele edecek. Ogier, geçen sene de WRC'de etkili bir mücadele sergilemişti.

Raikkonen, geçtiğimiz yıl memleketi Finlandiya'da gerçekleşen WRC yarışında S2000 Abarth aracıyla çok başarılı bir sürüş gerçekleştirmiş, bütün dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. "Formula 1'in ardından kariyerimin önemli bir bölümünde ralli mücadelesinde yer almak istedim" diyen Raikkonen, Red Bull sayesinde serinin en iyi aracı olan Citroen C4 ile yarışma imkanı bulduğunu kaydetti.

Raikkonen şöyle devam etti: "Bu durum çok yeni olduğu kadar çok da heyecan verici. Şimdiden yerimde duramıyorum. Bu arada, Citroen ile aramızdaki anlaşma yalnızca 2010 yılını kapsıyor. Ondan sonra ne olacağını bilemeyiz. Bekleyip göreceğiz."

Raikkonen'in bu açıklaması, Fin pilotun 2011'de yeniden Formula1 pistlerine dönme ihtimalinin kuvvetli olduğuna yönelik söylentileri güçlendiriyor. Raikkonen ve Ogier ikilisi, 2010'da toplam 13 WRC yarışından 12'sinde mücadele edecek, yalnızca Yeni Zelanda etkinliğine katılmayacak.

kaynak:TurkiyeF1.Com

Şahsen Kimi'nin F1 dışında kalmasından, hele de bu şekilde olmasından çok rahatsız oldum. Bu sene F1 seyretmeyeceğim.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sonunda ıstedıgıne ulaştı.2011 de kendısıne zor koltuk bulur f1 de.gelecektı mersoya paşa paşa yarısacaktı

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: demir_01;52662
sonunda ıstedıgıne ulaştı.2011 de kendısıne zor koltuk bulur f1 de.gelecektı mersoya paşa paşa yarısacaktı

Evet orası öyle. Torro Rosso da olsa bi takımda olmasını isterdim. 4-5 senedir onun hatrına seyrediyorum F1'i... şimdi Alonso'lu Ferrari ya da Hamilton-Button'lu McLaren hiç cazip gelmiyor. Belki Massa ya da Fettel'inen devam ederim :)