škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb bagaj kapağı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coldwhite

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Superb 3 prestij araç kullanıcısıyım. Bağaj kapağı içerdeki düğmeden açılıyor ancak kapanmıyor:) bir mantığı var mı bunun yoksa teknik yada yapısal bir sorun mu?

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef kimine gore mantikli kimine gore sacma bi kisitlama. Dolayisiyla kapatamiyoruz

Çevrimdışı coldwhite

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için teşekkürler
Bugun kapı kilidine basarken bagaj düğmesine bastım. Bagajı inip kapatmak zorunda kaldım. Güvenlik ile açıklamak zor. İç gözlem sensörü var bu arabalarda siz uzaktan açınca içinde bir çocuk kalırsa sensör devreye girmiyor mu zaten. Bunun daha mantıklı açıklaması olması lazım.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki ben otobanda gidiyorum velev ki birsey oldu dugmeye bastik o kapak yine aciliyor mu?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coldwhite;564311
Cevaplar için teşekkürler
Bugun kapı kilidine basarken bagaj düğmesine bastım. Bagajı inip kapatmak zorunda kaldım. Güvenlik ile açıklamak zor. İç gözlem sensörü var bu arabalarda siz uzaktan açınca içinde bir çocuk kalırsa sensör devreye girmiyor mu zaten. Bunun daha mantıklı açıklaması olması lazım.
Bagajda iç gözlem sensörü yok.
Güvenlikten başka mantıklı hiç bir açıklaması yok. Hiç bir model/marka araçta uzaktan bagaj kapatma yok, en pahalısında bile yok. Bir sürü markanın tasarım mühendisleri bu konuda bildiği bir şey varmış ki böyle yapılmış.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2016, 10:12:10 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizimle de paylaşsalar şu bildiklerini...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;564372
bizimle de paylaşsalar şu bildiklerini...
Eminim bu mühendislere bu olayı sorsanız, biz türklere anlatmak istemezler.
Çünki, biz yeni çağın türkleri, aşırı tedbirsiz ve sadece inanmak istediğimize inanan millet olduk. :ok:
Türk insanının "gavur" diye hitap ettiği o milletlerin tasarladığı ve ürettiği arabalara biniyoruz, uçaklarını kullanıyoruz. Bu "gavurlar", kurdukları mantık ve akıldan yararlanarak, uzayda kahve içerken, dünyanın fotografını çekiyor. Biz ise, tonla para verip "gavurun" arabasını alıyoruz ve "neden bagajım uzaktan kapanmıyor" olayına kafayı takıyoruz........çok isyankar oldu galiba....:D :o

Ben tasarım mühendisi değilim, otomatik oyuncaklara da çok meraklıyım, ancak.
Kontrolsüz ve gözlemsiz otomatikleştirmede en ufak bir tehlike olsa dahi, hiç bir firma risk almak istemez. Ya tedbir alır, tedbir alınamazsa otomatik yapmaz. Biz türkler bu tedbirleri bertaraf etmek ile çok meşhuruz. Çok gördüm, işyerlerinde, makinanın emniyetini iptal edip parmağını veya kolunu makinaya kaptıranları.

Düşünün ; Aracınızda otomatik kapama var.
(Başka bir konudaki bir arkadaşın örneği üzerine) Çocuk evde oto anahtarıyla oynarken bagajı açtı. O anda tesadüf arabanın yanında oynayan başka bir çocuk bagajdaki bir nesneyi gördü ve bagaja uzandı. Tam bu zamanda evde oto anahtarı ile oynayan diğer çocuk bagajı kapattı ve olacakları siz düşünün.
Allah muhafaza, bu şekilde bir sürü tatsız olay yaşanabilir.

Şimdi diyeceksiniz ki çok hayalcisiniz, olmaz böyle yahu..... :o

Bu konu polemiğe doğru sürükleniyor. Benim bildiğim ve düşündüğüm doğru olmak zorunda değil. Her kezin fikri ve düşüncesi kendine göre doğrudur.

Esen kalın :ok:
« Son Düzenleme: 10 Mart 2016, 11:28:36 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;564376
Eminim bu mühendislere bu olayı sorsanız, biz türklere anlatmak istemezler.
Çünki, biz yeni çağın türkleri, aşırı tedbirsiz ve sadece inanmak istediğimize inanan millet olduk. :ok:
Türk insanının "gavur" diye hitap ettiği o milletlerin tasarladığı ve ürettiği arabalara biniyoruz, uçaklarını kullanıyoruz. Bu "gavurlar", kurdukları mantık ve akıldan yararlanarak, uzayda kahve içerken, dünyanın fotografını çekiyor. Biz ise, tonla para verip "gavurun" arabasını alıyoruz ve "neden bagajım uzaktan kapanmıyor" olayına kafayı takıyoruz........çok isyankar oldu galiba....:D :o

Ben tasarım mühendisi değilim, otomatik oyuncaklara da çok meraklıyım, ancak.
Kontrolsüz ve gözlemsiz otomatikleştirmede en ufak bir tehlike olsa dahi, hiç bir firma risk almak istemez. Ya tedbir alır, tedbir alınamazsa otomatik yapmaz. Biz türkler bu tedbirleri bertaraf etmek ile çok meşhuruz. Çok gördüm, işyerlerinde, makinanın emniyetini iptal edip parmağını veya kolunu makinaya kaptıranları.

Düşünün ; Aracınızda otomatik kapama var.
(Başka bir konudaki bir arkadaşın örneği üzerine) Çocuk evde oto anahtarıyla oynarken bagajı açtı. O anda tesadüf arabanın yanında oynayan başka bir çocuk bagajdaki bir nesneyi gördü ve bagaja uzandı. Tam bu zamanda evde oto anahtarı ile oynayan diğer çocuk bagajı kapattı ve olacakları siz düşünün.
Allah muhafaza, bu şekilde bir sürü tatsız olay yaşanabilir.

Şimdi diyeceksiniz ki çok hayalcisiniz, olmaz böyle yahu..... :o

Bu konu polemiğe doğru sürükleniyor. Benim bildiğim ve düşündüğüm doğru olmak zorunda değil. Her kezin fikri ve düşüncesi kendine göre doğrudur.

Esen kalın :ok:
Olay en kucuk tehliykeyse uzaktan acmakta tehlike bence kumandada bagaj dugmesini bombeli yapmislar. Gecen cebimde basmis dugmeyi asagidan bagaji acmis komsular haber verdi. O mantikla uzaktan acmakta olmamali bence :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;564385
Olay en kucuk tehliykeyse uzaktan acmakta tehlike bence kumandada bagaj dugmesini bombeli yapmislar. Gecen cebimde basmis dugmeyi asagidan bagaji acmis komsular haber verdi. O mantikla uzaktan acmakta olmamali bence :)
Uzaktan açmaktaki hayati tehlike örneği söyler misiniz bana !?  :ok:
Oto ile seyir esnasında açılmıyor uzaktan. :gaz:
Sizin söylediğiniz mantıkla; Cebinizdeki bir nesne, kapı açma tuşuna basarsa, kapılar da açılır, arabaya biri girer...... :D

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;564387
Uzaktan açmaktaki hayati tehlike örneği söyler misiniz bana !?  :ok:
Oto ile seyir esnasında açılmıyor uzaktan. :gaz:
Sizin söylediğiniz mantıkla; Cebinizdeki bir nesne, kapı açma tuşuna basarsa, kapılar da açılır, arabaya biri girer...... :D
Bence acilmasi kapanmasindan daha buyuk tehlike. Acildigi an hirsizlara davet etmis oluyo. O mantikla kapilarda acilabilir diyorsun onla o ayni degil cunku kalinin acik oldugunu hirsiz uzaktan anlayamaz zaten acsanda 60sn sonra tekrar otomatik kapilar kapaniyor ama bagaj kapanmiyo. Cocuk icerde kalirsa 1gunde ölmez ama hirsizin caldigi bidaha gelmez :)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel de kapıda sıkışma emniyeti var ve duruyor. esas o açma düğmesini diğer düğmelerin yanına koydukları için kazayla o bagaj kapağı açılıyor. ışıkta açıldığını düşünsenize mendilci tayfası bagaj talan eder anında. hele de değerli bir şey varsa. laptop vs. açılmasını da sıkıntılı buluyorum. kapatma işi kolay oraya kızılötesi algılayı koyarsın. kolunu uzatsan durur kapak. o algılayıcı sistemde 10-15$ı geçmez.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;564394
Güzel de kapıda sıkışma emniyeti var ve duruyor. esas o açma düğmesini diğer düğmelerin yanına koydukları için kazayla o bagaj kapağı açılıyor. ışıkta açıldığını düşünsenize mendilci tayfası bagaj talan eder anında. hele de değerli bir şey varsa. laptop vs. açılmasını da sıkıntılı buluyorum. kapatma işi kolay oraya kızılötesi algılayı koyarsın. kolunu uzatsan durur kapak. o algılayıcı sistemde 10-15$ı geçmez.
Aynen katiliyorum ve iki kere yanlislikla actim ikiside lambalardaydi.